• Klasa 1b żegna lato

     • 21 września, na pożegnanie lata klasa 1b odwiedziła pobliski Park Jerzmanowskich. Pogoda sprzyjała obserwacjom przyrody, pomiarom, rozgrywkom i zabawom na świeżym powietrzu.

     • Klasa 1c w Muzeum Obwarzanka

     • Dnia 21 września 2023r. uczniowie klasy Ic udali się do Żywego Muzeum Obwarzanka w Krakowie. Głównym celem wycieczki było poznanie historii i tradycji powstawania obwarzanka. Uczniowie dowiedzieli się, która królowa zachwycała się jego smakiem. Poznali unikatowy proces jego produkcji, dowiedzieli się po czym można poznać prawdziwego i oryginalnego krakowskiego obwarzanka i oczywiście mogli własnoręcznie wykonać swojego własnego.

      Kiedy każdy wykonał już pięknie swój pyszny krążek, mógł zobaczyć jak obwarzanki się obwarza, a następnie wypieka w piecu. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał dyplom czeladnika oraz zabrał ze sobą swój wypiek. Pychota! 

      Tego dnia uczniowie wspólnie z wychowawcą udali się też na spacer po Rynku Krakowskim. Spacerując dzieci zobaczyły kilka interesujących budowli m.in. Sukiennice, Ratusz, słynną rzeźbę-głowę Mitoraja "Eros Bendato", pomnik Adama Mickiewicza i Bazylikę Mariacką. To był naprawdę udany dzień i mile spędzony czas.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego !

     • W środę, 20 września 2023 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 123, poprzedzone kampanią wyborczą. Swoją kandydaturę do tegorocznych wyborów zgłosiło 9 uczniów. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Alicja Urban z klasy VII b.

      W skład Rady Samorządu weszły następujące osoby:

      Milena Jacak (VIIIa)

      Aleksander Opiela (VIIb)

      Ignacy Boruta (VII a)

      Kinga Misiuda (VIIb)

      Julia Malec (V c)

      Piotr Wójcik (V b)

      Kacper Kubin (VIIb)

      Bartłomiej Szęklewski (IV b)

      Kacper Trybuła (VIII a)

      Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy wyników, a Przewodniczącej SU życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2023/2024 ! Niebawem zostanie zamieszczony plan pracy SU, z uwzględnieniem różnorodnych akcji. Nie lada wyzwaniem okaże się całoroczny konkurs dedykowany klasom IV – VIII, pod honorowym patronatem Rady Rodziców !

      Opiekunowie SU

      mgr Ewelina Dranka

      mgr Agnieszka Piskorska

     • Zebrania z rodzicami

     • 1 września o godz. 17:00 - zebranie z rodzicami uczniów klas 1

       

      Klasa 1a - wych. Anna Tokarska - sala 18

      Klasa 1b - wych. Wioletta Antosiewicz - sala 27

      Klasa 1c - wych. Katarzyna Stala - sala 19

       

      7 września  o godz. 17:00 - zebranie z rodzicami uczniów klas 2-8

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     •  

      Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września na sali gimnastycznej według następującego harmonogramu:

      -  godz. 9:00 - klasy 1-3

      -  godz. 10:00 - klasy 4-5

      -  godz. 11:00 - klasy 6-8

       

      Po uroczystości na sali gimnastycznej uczniowie spotykają się z wychowawcami w salach lekcyjnych:

      klasa 1a - sala 18

      klasa 1b - sala 27

      klasa 1c - sala 19

      klasa 2a - sala 26

      klasa 2b - sala 25

      klasa 2c - sala 17

      klasa 3a - sala 24

      klasa 3b - sala 22

      klasa 4a - sala 21

      klasa 4b - sala 35

      klasa 4c - sala 31

      klasa 5a - sala 23

      klasa 5b - sala 37

      klasa 5c - sala 32

      klasa 6a - sala 34

      klasa 6b - sala 24

      klasa 7a - sala 22

      klasa 7b - sala 36

      klasa 8a - sala 3

     • Apel z okazji zakończenia roku szkolnego klas 4-8

     • 23 czerwca o godz. 9:00 na sali gimnastycznej naszej szkoły, miał miejsce uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego klas 4-8. Po odśpiewaniu hymnu narodowego nastąpiło uroczyste przekazanie pocztu sztandarowego uczniom klas siódmych.

      W części oficjalnej apleu miało miejsce wręczenie świadectw z wyróżnieniem uczniom poszczególnych klas oraz nagród Dyrektora Szkoły. Pani Dyrektor złożyła również wszystkim nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom szkoły serdeczne podziękowania za współpracę w mijającym roku szkolnym. Do uczniów oraz absolwentów naszej szkoły skierowała wakacyjne życzenia.

     • Zakończenie Roku Szkolnego

     • 23 czerwca 2023 roku uczniowie klas 1 - 3 spotkali się na  apelu z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Apel przygotowali uczniowie klas trzecich razem z wychowawcami. 

      Pani Dyrektor zwróciła się do uczniów, rodziców podsumowując miniony rok szkolny. Następnie Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody książkowe dla uczniów z wysokimi wynikami w nauce. 

      W salach uczniowie otrzymali świadectwa i pozostałe nagrody, a rodzice podziękowania za pracę na rzecz szkoły i pomoc w organizacji życia klasowego.

      Na koniec uczniowie doczekali się na słowa wypowiedziane przez Panią Dyrektor:  „Rok szkolny 2022/2023 uważam za zakończony”.

      Zatem Drodzy Uczniowie cieszcie się zasłużonym odpoczynkiem oraz pamiętajcie o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych szaleństw. 

      Do zobaczenia 4 września 2023 r. ​​​​​​​

     • Pożegnanie klas ósmych

     • 22 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych. Specjalnie na tą okazję uczniowie klasy 7a i 6a przygotowali pożegnalne przedstawienie, pełne humoru, uśmiechu, radości oraz wzruszających wspomnień. Po zakończeniu pożegnania, nasi absolwenci wzięli udział w przygotowanym przez rodziców komersie.

     • I Ty możesz zmieniać świat ...

     • Alicja Urban - uczennica klasy 6b

      Pogodna twarzyczka. Delikatny, ciepły, subtelny uśmiech ! Za Jej sprawą przestrzeń wokół nabiera barw, a rzeczywistość mieni się różnorodnością kolorów. Niewątpliwie w dłoniach zdiagnozowany talent malarski. Zanim jednak ręka nabrała precyzji i mistrzowskich ruchów, ściany w domu służyły za sztalugę. Nikt by wówczas nie pomyślał, że Jej dzieła będą zachwycać i zdobić szkolne korytarze i nie tylko…

      Ala marzy o podróży do Japonii. A przecież dla Niej nie ma rzeczy niemożliwych. Udowodniła to niejednokrotnie ! Podziwiając Jej ambicję i determinację w dążeniu do celu, jestem pewna, że dopnie swego i nawet jeśli nie wyląduje w Kraju kwitnącej wiśni, to coś wymyśli – może dopłynie, gdyż kolejną jej pasją jest pływanie.

      Niejednokrotnie prosząc Ją o pomoc, nigdy nie zdradziła, choćby grymasem, że nie sprosta wyzwaniu…

      Chce stworzyć mangę własnego autorstwa, ale przecież Ona już swoim życiem zapisuje na naszych oczach, nadzwyczajną historię, historię, która  przemienia Nas i czyni piękniejszymi ludźmi !

     • Nauczyciele ponownie górą !

     • 21 czerwca doszło do rewanżowego meczu siatkówki pomiędzy drużyną nauczycieli a uczniów naszej szkoły. Pierwsze spotkanie obu ekip miało miejsce 1 czerwca podczas zawodów sportowych organizowanych w ramach szkolnych obchodów Dnia Dziecka. Górą wówczas okazali się nauczyciele, którzy po zaciętym spotkaniu wynikiem 2:1 pokonali drużynę uczniów. W tym spotkaniu nasi podpieczni upatrzyli jednak swoją szansę i zażądali rewanżu. Przygotowali nawet w tej sprawie specjalną petycję, którą złożyli na ręce Dyrekcji szkoły. W trakcie drugiego spotkania dyspozycja nauczycieli oraz ich postawa na boisku były na wyraźnie wyższym poziomie, a szybkie rozegranie piłki na siatce oraz mocna zagrywka przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść naszych pedagogów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem nauczycieli 3:0.

      Składy drużyn:

      Nauczyciele: Mateusz Wilk (kapitan), Ryszard Budkiewicz, Katarzyna Siemieńska, Anna Włosek, Katarzyna Owoc oraz Dorota Cienkosz.

      Uczniowie: Krzysztof Adamiec (kapitan), Łukasz Romański, Tomasz Szczepaniak, Milena Jacak, Oleksandr Pidkorchevnyi, Eryk Szkaradek, Kamil Matyjasek, Mateusz Machyński, Kacper Żurek.

      Sędzia meczu: Pani Justyna Frączek

      Gratulujemy zwycięzcom !

     • Laureaci konkursu plastycznego „ Na morzach i oceanach ”

     • Uczniowie klas 1 uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ Na morzach i oceanach". Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 11 w Krakowie.

       

      Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną inspirowaną tytułem konkursu. 

      Celem konkursu było min. :

      - rozwijanie wyobraźni

      - poznanie nowych technik plastycznych

      Spośród wielu pięknych dzieł uczennica klasy Ia Emilia Rosiek  zdobyła II miejsce.

      Dziękuję za udział Zuzannie Kulig z klasy Ib

      Życzę dalszych sukcesów.

      Agnieszka Jasińska

     • Kopciuszek w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego

     • Z okazji zakończenia roku szkolnego i zbliżających się wakacji Szkolne Koło Teatralne pod opieką pani Justyny Zapiór i pani Doroty Cienkosz przygotowało spektakl pt. „Kopciuszek” dla uczniów klas 1-6. 

      W przedstawieniu wystąpili aktorzy:

      Anna Stefan- Sadzikowska - 4c - Kopciuszek

      Joanna Krawczyk - 5a - Macocha

      Piotr Radzicki - 4b - Ryszard

      Wiktoria Łukasik - 4b - Aldona

      Laurą Kucia - 4b - Delfina

      Alicja Gąsiorek - 4c - Królowa

      Jan Ostrowski - 4c - Król

      Adam Piekarski - 4c - Królewicz

      Weronika Szwabowska - 4b - Alicja

      Oliwią Krzysztofiak - 4b - Babulka

      Filip Piąstka - 4c - Kot

      Hanna Rożek - 6a - Herold

      Andrzej Reich - 4b - Jacob Grimm

      Ignacy Boruta - 6a - Wilhelm Grimm

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!!!

     • Bezpieczne wakacje

     • Wakacje to czas odpoczynku i relaksu. Niezależnie od tego, gdzie je spędzamy – w Krakowie, czy na wyjeździe, na rowerowej wycieczce czy na basenie, nad morzem czy w górach, nad jeziorem czy nad rzeką - żeby wakacje uznać za radosne i udane, muszą być one przede wszystkim bezpieczne. Dlatego Strażnicy Miejscy przypomnieli uczniom klas 1-3 jak bezpiecznie bawić się, odpoczywać i podróżować.

     • Klasa 1b  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie 

     • Klasa 1b wybrała się na warsztaty „W krainie wyobraźni” do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rajskiej. Uczniowie zapoznali się z różnymi typami ilustracji książkowej, zobaczyli też, że w pracy ilustratora najważniejsza jest wizja własna i każdy może zostać ilustratorem. Na zakończenie warsztatów uczniowie wykonali elementy ogrodu wykorzystując materiały pochodzące w znacznej części z recyklingu. 

     • Laureaci konkursu plastycznego pt. „ Weteran na okładkę ”

     • Uczniowie klas  szóstych  wzięli udział w  konkursie plastycznym pt.„ Weteran na okładkę  ”. Organizatorem konkursu był  Klub 16 Batalionu Powietrznodesantowego. 

      Konkurs dotyczył upamiętnienia Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Uczniowie mieli za zadanie nadać tytuł książki o weteranie oraz zaprojektować jej okładkę. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich przez sztukę.

      Na konkurs wpłynęły prace o wysokim poziomie artystycznym  pośród nich wybrano zwycięskie dzieła:

      W kategorii III - 11 do 15 lat :

      I miejsce zdobyła uczennica klasy VIb  Alicja Urban

      ​​​​​​​​​​​​​​

      Dziękuję za udział wszystkim uczniom: Franciszkowi Cyganowi, Milenie Syrek , Zofii Łukaszewskiej oraz  Emilii Nguyen.

      Życzę dalszych sukcesów.

      Agnieszka Jasińska

     • Wycieczka do Wrocławia

     • W dniach 14-16 czerwca klasy 7a, 8a, 8b oraz 8c uczestniczyły w wycieczce do Wrocławia.

      Wczesnym rankiem w środę 14 czerwca ruszyliśmy autokarem do Wrocławia na intensywne zwiedzanie miasta i jego atrakcji. Po szybkiej podróży mieliśmy okazję obejrzeć Panoramę Racławicką. Po południu udaliśmy się na długi spacer po wrocławskim zoo, pod hale stulecia oraz na pokaz fontann.

      W czwartek rozpoczęliśmy od wizyty w muzeum gier komputerowych gdzie przenieśliśmy się do świata gier z poprzedniego wieku. Następnie zwiedzaliśmy stare miasto poszukując krasnali - jednego z symboli miasta. 

      W ostatnim dniu odwiedziliśmy Muzeum Narodowe we Wrocławiu gdzie obejrzeliśmy wystawy malarstwa i rzeźby. Następnie przejechaliśmy się miejską gondolką Polinką łączącą dwa wydziały Politechniki Śląskiej. Ostatnią atrakcją podczas naszego wyjazdu była wizyta w Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie. 

      I tak oto w ciągu trzech dni udało nam się poznać największe aktakcje Wrocławia. 

      Wychowawcy klas: 7a, 8a, 8b, 8c.

     • Laureaci XII Edycji Dzielnicowego Konkursu pt. „ Żyj zdrowo i bezpiecznie”

     • Uczniowie klas  czwartych  wzięli udział w XII  Edycji Dzielnicowego Konkursu pt.„ Żyj zdrowo i bezpiecznie ”. Organizatorem konkursu była  Szkoła Podstawowa Nr 41 w Krakowie, patronat konkursu : Dzielnica XII

      W roku szkolnym 2022/2023 konkurs dotyczył tematu  „ Zdrowo , bo sportowo ”. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną zachęcającą do zabaw ruchowych oraz aktywności sportowej.

      Na konkurs wpłynęły prace o wysokim poziomie artystycznym -  91  i  5 prac literackich z 9 szkół, pośród nich wybrano zwycięskie dzieła.

      I miejsce zdobył uczeń klasy IVc   Jan Ostrowski

      W dniu 03.06.2023r. podczas „ Dnia Rodziny” w Szkole Podstawowej nr 41 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.

      Gratuluję i dziękuję za udział w konkursie wszystkim uczniom.

      Agnieszka Jasińska