• Zakończenie Roku Szkolnego

     • 23 czerwca 2023 roku uczniowie klas 1 - 3 spotkali się na  apelu z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Apel przygotowali uczniowie klas trzecich razem z wychowawcami. 

      Pani Dyrektor zwróciła się do uczniów, rodziców podsumowując miniony rok szkolny. Następnie Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody książkowe dla uczniów z wysokimi wynikami w nauce. 

      W salach uczniowie otrzymali świadectwa i pozostałe nagrody, a rodzice podziękowania za pracę na rzecz szkoły i pomoc w organizacji życia klasowego.

      Na koniec uczniowie doczekali się na słowa wypowiedziane przez Panią Dyrektor:  „Rok szkolny 2022/2023 uważam za zakończony”.

      Zatem Drodzy Uczniowie cieszcie się zasłużonym odpoczynkiem oraz pamiętajcie o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych szaleństw. 

      Do zobaczenia 4 września 2023 r. ​​​​​​​

     • Pożegnanie klas ósmych

     • 22 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych. Specjalnie na tą okazję uczniowie klasy 7a i 6a przygotowali pożegnalne przedstawienie, pełne humoru, uśmiechu, radości oraz wzruszających wspomnień. Po zakończeniu pożegnania, nasi absolwenci wzięli udział w przygotowanym przez rodziców komersie.

     • I Ty możesz zmieniać świat ...

     • Alicja Urban - uczennica klasy 6b

      Pogodna twarzyczka. Delikatny, ciepły, subtelny uśmiech ! Za Jej sprawą przestrzeń wokół nabiera barw, a rzeczywistość mieni się różnorodnością kolorów. Niewątpliwie w dłoniach zdiagnozowany talent malarski. Zanim jednak ręka nabrała precyzji i mistrzowskich ruchów, ściany w domu służyły za sztalugę. Nikt by wówczas nie pomyślał, że Jej dzieła będą zachwycać i zdobić szkolne korytarze i nie tylko…

      Ala marzy o podróży do Japonii. A przecież dla Niej nie ma rzeczy niemożliwych. Udowodniła to niejednokrotnie ! Podziwiając Jej ambicję i determinację w dążeniu do celu, jestem pewna, że dopnie swego i nawet jeśli nie wyląduje w Kraju kwitnącej wiśni, to coś wymyśli – może dopłynie, gdyż kolejną jej pasją jest pływanie.

      Niejednokrotnie prosząc Ją o pomoc, nigdy nie zdradziła, choćby grymasem, że nie sprosta wyzwaniu…

      Chce stworzyć mangę własnego autorstwa, ale przecież Ona już swoim życiem zapisuje na naszych oczach, nadzwyczajną historię, historię, która  przemienia Nas i czyni piękniejszymi ludźmi !

     • Nauczyciele ponownie górą !

     • 21 czerwca doszło do rewanżowego meczu siatkówki pomiędzy drużyną nauczycieli a uczniów naszej szkoły. Pierwsze spotkanie obu ekip miało miejsce 1 czerwca podczas zawodów sportowych organizowanych w ramach szkolnych obchodów Dnia Dziecka. Górą wówczas okazali się nauczyciele, którzy po zaciętym spotkaniu wynikiem 2:1 pokonali drużynę uczniów. W tym spotkaniu nasi podpieczni upatrzyli jednak swoją szansę i zażądali rewanżu. Przygotowali nawet w tej sprawie specjalną petycję, którą złożyli na ręce Dyrekcji szkoły. W trakcie drugiego spotkania dyspozycja nauczycieli oraz ich postawa na boisku były na wyraźnie wyższym poziomie, a szybkie rozegranie piłki na siatce oraz mocna zagrywka przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść naszych pedagogów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem nauczycieli 3:0.

      Składy drużyn:

      Nauczyciele: Mateusz Wilk (kapitan), Ryszard Budkiewicz, Katarzyna Siemieńska, Anna Włosek, Katarzyna Owoc oraz Dorota Cienkosz.

      Uczniowie: Krzysztof Adamiec (kapitan), Łukasz Romański, Tomasz Szczepaniak, Milena Jacak, Oleksandr Pidkorchevnyi, Eryk Szkaradek, Kamil Matyjasek, Mateusz Machyński, Kacper Żurek.

      Sędzia meczu: Pani Justyna Frączek

      Gratulujemy zwycięzcom !

     • Laureaci konkursu plastycznego „ Na morzach i oceanach ”

     • Uczniowie klas 1 uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ Na morzach i oceanach". Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 11 w Krakowie.

       

      Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną inspirowaną tytułem konkursu. 

      Celem konkursu było min. :

      - rozwijanie wyobraźni

      - poznanie nowych technik plastycznych

      Spośród wielu pięknych dzieł uczennica klasy Ia Emilia Rosiek  zdobyła II miejsce.

      Dziękuję za udział Zuzannie Kulig z klasy Ib

      Życzę dalszych sukcesów.

      Agnieszka Jasińska

     • Kopciuszek w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego

     • Z okazji zakończenia roku szkolnego i zbliżających się wakacji Szkolne Koło Teatralne pod opieką pani Justyny Zapiór i pani Doroty Cienkosz przygotowało spektakl pt. „Kopciuszek” dla uczniów klas 1-6. 

      W przedstawieniu wystąpili aktorzy:

      Anna Stefan- Sadzikowska - 4c - Kopciuszek

      Joanna Krawczyk - 5a - Macocha

      Piotr Radzicki - 4b - Ryszard

      Wiktoria Łukasik - 4b - Aldona

      Laurą Kucia - 4b - Delfina

      Alicja Gąsiorek - 4c - Królowa

      Jan Ostrowski - 4c - Król

      Adam Piekarski - 4c - Królewicz

      Weronika Szwabowska - 4b - Alicja

      Oliwią Krzysztofiak - 4b - Babulka

      Filip Piąstka - 4c - Kot

      Hanna Rożek - 6a - Herold

      Andrzej Reich - 4b - Jacob Grimm

      Ignacy Boruta - 6a - Wilhelm Grimm

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!!!

     • Bezpieczne wakacje

     • Wakacje to czas odpoczynku i relaksu. Niezależnie od tego, gdzie je spędzamy – w Krakowie, czy na wyjeździe, na rowerowej wycieczce czy na basenie, nad morzem czy w górach, nad jeziorem czy nad rzeką - żeby wakacje uznać za radosne i udane, muszą być one przede wszystkim bezpieczne. Dlatego Strażnicy Miejscy przypomnieli uczniom klas 1-3 jak bezpiecznie bawić się, odpoczywać i podróżować.

     • Klasa 1b  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie 

     • Klasa 1b wybrała się na warsztaty „W krainie wyobraźni” do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rajskiej. Uczniowie zapoznali się z różnymi typami ilustracji książkowej, zobaczyli też, że w pracy ilustratora najważniejsza jest wizja własna i każdy może zostać ilustratorem. Na zakończenie warsztatów uczniowie wykonali elementy ogrodu wykorzystując materiały pochodzące w znacznej części z recyklingu. 

     • Laureaci konkursu plastycznego pt. „ Weteran na okładkę ”

     • Uczniowie klas  szóstych  wzięli udział w  konkursie plastycznym pt.„ Weteran na okładkę  ”. Organizatorem konkursu był  Klub 16 Batalionu Powietrznodesantowego. 

      Konkurs dotyczył upamiętnienia Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Uczniowie mieli za zadanie nadać tytuł książki o weteranie oraz zaprojektować jej okładkę. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich przez sztukę.

      Na konkurs wpłynęły prace o wysokim poziomie artystycznym  pośród nich wybrano zwycięskie dzieła:

      W kategorii III - 11 do 15 lat :

      I miejsce zdobyła uczennica klasy VIb  Alicja Urban

      ​​​​​​​​​​​​​​

      Dziękuję za udział wszystkim uczniom: Franciszkowi Cyganowi, Milenie Syrek , Zofii Łukaszewskiej oraz  Emilii Nguyen.

      Życzę dalszych sukcesów.

      Agnieszka Jasińska

     • Wycieczka do Wrocławia

     • W dniach 14-16 czerwca klasy 7a, 8a, 8b oraz 8c uczestniczyły w wycieczce do Wrocławia.

      Wczesnym rankiem w środę 14 czerwca ruszyliśmy autokarem do Wrocławia na intensywne zwiedzanie miasta i jego atrakcji. Po szybkiej podróży mieliśmy okazję obejrzeć Panoramę Racławicką. Po południu udaliśmy się na długi spacer po wrocławskim zoo, pod hale stulecia oraz na pokaz fontann.

      W czwartek rozpoczęliśmy od wizyty w muzeum gier komputerowych gdzie przenieśliśmy się do świata gier z poprzedniego wieku. Następnie zwiedzaliśmy stare miasto poszukując krasnali - jednego z symboli miasta. 

      W ostatnim dniu odwiedziliśmy Muzeum Narodowe we Wrocławiu gdzie obejrzeliśmy wystawy malarstwa i rzeźby. Następnie przejechaliśmy się miejską gondolką Polinką łączącą dwa wydziały Politechniki Śląskiej. Ostatnią atrakcją podczas naszego wyjazdu była wizyta w Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie. 

      I tak oto w ciągu trzech dni udało nam się poznać największe aktakcje Wrocławia. 

      Wychowawcy klas: 7a, 8a, 8b, 8c.

     • Laureaci XII Edycji Dzielnicowego Konkursu pt. „ Żyj zdrowo i bezpiecznie”

     • Uczniowie klas  czwartych  wzięli udział w XII  Edycji Dzielnicowego Konkursu pt.„ Żyj zdrowo i bezpiecznie ”. Organizatorem konkursu była  Szkoła Podstawowa Nr 41 w Krakowie, patronat konkursu : Dzielnica XII

      W roku szkolnym 2022/2023 konkurs dotyczył tematu  „ Zdrowo , bo sportowo ”. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną zachęcającą do zabaw ruchowych oraz aktywności sportowej.

      Na konkurs wpłynęły prace o wysokim poziomie artystycznym -  91  i  5 prac literackich z 9 szkół, pośród nich wybrano zwycięskie dzieła.

      I miejsce zdobył uczeń klasy IVc   Jan Ostrowski

      W dniu 03.06.2023r. podczas „ Dnia Rodziny” w Szkole Podstawowej nr 41 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.

      Gratuluję i dziękuję za udział w konkursie wszystkim uczniom.

      Agnieszka Jasińska

     • "Kraków w obiektywie"

     • Prezentujemy wyniki konkursu "Kraków w obiektywie"

      I miejsce

      Hubert Cebula - Ic

      II miejsce

      Jakub Sikora - Ia

      III miejsce

      Ewa Łopatka - Ib

      Anna Miszkiel - IIb

      Wyróżnienia:

      Adam Piwowar - Ib

      Mateusz Stanewicz - Ib

      Jan Kapuśniak - Ic

      Wojciech Kulig - IIb

      Gratulujemy !

      Dziękujemy za udział wszystkim uczniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach! :)

      Organizatorki: Marta Oprocha, Dorota Cienkosz

     • Dzień Dziecka na sportowo

     • W czwartek, 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka na sportowo. 

      Rozgrywki międzyklasowe w grę w Dwa Ognie oraz piłkę nożną na każdym poziomie klas przyniosły sporo emocji. Duże zaangażowanie zostało osłodzone! 

      Na zakończenie został rozegrany mecz towarzyski w piłkę siatkową pomiędzy dwoma drużynami. Nauczyciele kontra Uczniowie. Pojedynek do samego końca był zacięty! Tym razem zespół uczniów musiał zadowolić się 2 miejscem i zapowiedział rewanż tuz przed zakończeniem roku szkolnego.

     • Klasa 1b  na Wystawie  EkoEksperymentarium

     • Klasa 1b wybrała się na wystawę doświadczalną EkoEksperymentarium na Zakrzówku, aby poznać proste sposoby na to, jak być eko w domu na co dzień. Uczniowie szukali sposobów na oszczędzanie energii, wody, gotowanie zero warte i dlaczego warto mieć mniej. Dowiedzieli się jak małymi krokami ratować świat.

     • EkoEksperymentarium

     • ​​​​​​Dziś klasa 3b była  na wycieczce, na Zakrzówku.  Tam w budynku przy nowo otwartym kąpielisku odbyły się warsztaty  w EkoEksperymentarium. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      W ciekawy sposób zwiedzaliśmy ekomieszkanie i próbowaliśmy rozwiązać wszystkie  zadania, aby uświadomić sobie jak podczas codziennych czynności można zadbać o środowisko.Po warsztatach zaliczyliśmy spacer po zielonej części parku. Po drodze podziwialiśmy piękne widoki. Następnie przez las, doszliśmy do Skałek Twardowskiego, gdzie zorganizowaliśmy sobie rozgrywki sportowe.Chętnie wrócimy tutaj na wakacyjny wypoczynek z rodzicami. To była super wycieczka na zakończenie klasy trzeciej.

     • Laureaci konkursu plastycznego „ Mój przyjaciel z kosmosu ”

     • Uczniowie  uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ Mój przyjaciel z kosmosu". Organizatorem konkursu były wychowawczynie świetlicy : Agnieszka Jasińska i Maria Mika.

      Uczniowie mieli za zadanie przedstawić przestrzennego przyjaciela z kosmosu  wykonanego  z   różnorodnych materiałów.

      Wpłynęło dużo pięknych prac spośród nich wyłoniono następujących zwycięzców:

      I miejsce - Julia Lalik Ib

      II miejsce - Jakub Błaszczyk Ib

      III miejsce -  Jakub Sikora Ia

      Wyróżnienia:

      Emilia Rosiek Ia

      Jan Kapuśniak Ic

      Przemysław Ruebenbauer IIa

      Udział:

      Wojciech Kulig IIb

      Amelia Bochenek IIa

      Gratujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

     • III Edycja Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego Dzielnicy XII

     • W dniu 31 V 2023 r.  w siedzibie Rady Dzielnicy XII, przy ulicy Kurczaba 3  tradycyjnie już odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego dzielnicy XII dla szkół podstawowych. Udział wzięły szkoły:  nr 24,  111, 117 ( obecnie ZSP -19), 123, 148 i 157. Była to III edycja.

      Konkurs tradycyjnie zorganizowała nauczycielka fizyki Jolanta Popiel, a patronat objął p. Zbigniew Kożuch – Przewodniczący Rady Dzielnicy XII oraz Rady Rodziców. Dzięki ich wsparciu finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Do Konkursu stanęło ok. 40 uczniów  z w/w szkół a do Finału przeszli uczniowie ( po jednym z każdej szkoły), którzy w szkolnych eliminacjach zdobyli tytuł Najlepszego Fizyka w szkole.

      Tytuł  Najlepszego Fizyka dzielnicy XII zdobyła nasza uczennica Aurelia Figiel z klasy 8b !

      Serdecznie gratulujemy !!

     • Dzień Dziecka w Wiosce Indiańskiej

     • Z okazji Dnia Dziecka klasy 3a, 3b i 2b pojechały do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu. Osada znajduje się w pięknym otoczeniu pagórków, lasów , zielonych terenów . W dużym ogrodzie znajdowało się kilka kolorowych namiotów indiańskich-tipi. Przywitał nas gospodarz ubrany w tradycyjny strój indiański. Opowiadał o historii plemienia, tradycjach, zwyczajach i codziennym życiu. 

      Mogliśmy  zobaczyć wnętrze namiotu, wyposażenie, stroje, broń. Potem mieliśmy czas na zabawy i rozgrywki sportowe w indiańskim charakterze. Najbardziej podobało nam się strzelanie z łuku i chodzenie trójkami na nartach. Na koniec mieliśmy warsztaty , podczas , których każdy z nas wykonał sobie amulet. Nasz święto spędziliśmy wesoło i bardzo atrakcyjnie.

     • KLASY 1 W ANIMAL ISLAND

     •  7 czerwca uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Animal Island w Sierczy. Czekało na nas wiele atrakcji. Już na samym wejściu przywitały nas psy pasterskie. Były również kucyki, alpaki, papugi, kangur, sowy, lemury i jeżozwierz. Uczniowie mogli głaskać i karmić zwierzęta. To była świetna okazja by poznać lepiej te gatunki zwierząt i dowiedzieć się o ciekawostkach z ich życia. Na koniec ze smakiem zjedliśmy pyszne kiełbaski z ogniska.