• Kapelusze Pani Wrony

     • Uczniowie klasy 2b po przeczytaniu lektury postanowili zamienić się w projektantów i stworzyć niepowtarzalne kapelusze dla Pani Wrony. Efekty pracy można podziwiać na zdjęciach :)

     • Klasa 1a w Muzeum Inżynierii Miejskiej

     • W dniu 11 czerwca 2024 r. uczniowie klasy 1a odwiedzili Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, które jest ulokowane w starej zajezdni tramwajowej. Uczniowie odbyli podróż w czasie budując kosmiczny pojazd oraz zwiedzając wystawę zabytkowych pojazdów szynowych. Korzystając z wyobraźni stworzyli własne projekty i konstrukcje. Zabawa wielkimi, miękkimi klockami pozytywnie wpłynęła na rozwój umiejętności społecznych i kreatywność.

     • Animal Island

     • W miniony czwartek klasy 1b, 3b odwiedziły Animal Island w niedalekiej Sierczy. Dzieci spędziły czas obcując bezpośrednio z rożnymi gatunkami zwierząt, również takimi  które nie żyją w Polsce. Od prowadzącej dowiedziały się wielu ciekawostek na temat ich życia a potem mogły je głaskać, karmić, brać na ręce. Było wiele radości i należało czasem wykazać się nie lada odwagą , biorąc np węza do ręki.

     • Nasza szkoła oczami uczniów

     • Uczniowie klasy 7a i 7b nakręcili  filmiki promujące szkołę. Wykazali się kreatywnością, aktywnością i  zaangażowaniem w przedstawieniu nowoczesnej szkoły, która jest przyjazna każdemu uczniowi. Jeden z filmów znajduje się poniżej, zapraszamy do wspólnego spaceru po Naszej szkole.

      Nauczyciel plastyki- Agnieszka Jasińska

     • Zawody naszych rodziców

     • Dnia 9 maja 2024 roku w naszej świetlicy gościliśmy mamę jednego z uczniów klasy pierwszej , która jest fotografem. Pani  opowiedziała  nam o swoim zawodzie i pokazała dzieciom profesjonalny sprzęt fotograficzny..

      Dnia 17 maja 2024 roku mieliśmy przyjemność poznać zawód mamy Antosi Deptuły, która jest przedstawicielem firmy Thermomix.  Poznaliśmy zasady i wiele funkcji tego sprzętu gospodarstwa domowego. Na koniec spotkania odbyła się degustacja  soku cytrynowego i  lodowego sorbetu truskawkowego.

     • Dzień Dziecka

     • Z okazji Dnia Dziecka klasa 1b brała udział w dniu otwartym 8 Bazy  Lotnictwa Transportowego w Balicach. W tym dniu przy okazji zaliczyliśmy mała powtórkę ze środków transportu; najpierw jechaliśmy tramwajem na dworzec w Płaszowie, następnie pociągiem na lotnisko w Balicach. Stamtąd autobusem już na platformę lotniska gdzie były zgromadzone różne pojazdy zarówno samoloty wojskowe jak i potrzebne do obsługi np pojazdy straży pożarnej.Mieliśmy okazję wejść do ich wnętrza, usiąść za sterami.A nawet wypróbować swoich umiejętności w  strzelaniu do celu.Ponieważ było dość ciepło można było ochłodzić się pod armatkami wozów strażackich.To była wesoła przygoda.

     • KLASA 2B NA WARSZTATACH W CENTRUM MŁODZIEŻY JORDAN

     • Uczniowie klasy 2b wzięli udział w warsztatach z cyklu Miasto - "Architekt, konstruktor, urbanista – kim są i czym się zajmują”. Podczas zajęć mali architekci szukają, tworzą, oglądają -  łącząc zabawę i edukację, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, uczą się współpracy w grupie, planowania i konsekwencji w pracy. Uwrażliwiają się na przestrzeń miejską, zabytki oraz nowoczesne rozwiązania budowlane. Było to nowe ciekawe doświadczenie.

     • Gwiezdna przygoda

     • 27 maja klasa 1b uczestniczyła w warsztatach "Gwiezdna przygoda" w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. 

      Warsztaty składały się z trzech części . Najpierw był krótki wykład o tematyce astronomicznej, podczas której dzieci poznawały wygląd planet oraz ciekawostki na ich temat. Następne  wykonywały swoje paszporty kosmonauty i planowały podróż na wybraną planetę. Potem był seans podczas, którego mogły poznać jak wygląda życie kosmonauty w rakiecie kosmicznej oraz pokazy nieba. Na zakończenie każdy z uczestników mógł zobaczyć przez teleskop Słońce. Korzystając z pięknej pogody poszliśmy jeszcze do pobliskiego parku , gdzie jest ogród doświadczeń .

     • Projekt "Działajmy razem"

     • 29 maja odbyło się kolejne spotkanie z Seniorami z Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej z młodzieżą naszej szkoły pod hasem "Gry planszowe- łączą pokolenia". Nowoczesne gry planszowe oferują bogactwo korzyści. W swojej różnorodności uczą, bawią, stymulują umysł do pracy, relaksują i sprzyjają kontaktom interpersonalnym. 

      Dla seniorów gry planszowe mogą być świetną formą “gimnastyki umysłu”,  otwierają na nowe doświadczenia i gwarantują nieustanną stymulację szarych komórek, wspomagając pamięć i koncentrację. Międzypokoleniowe spotkania przy wspólnym stole niosą bezcenne wartości. 

     • KLASA 2B NA WARSZTATACH W AKADEMII KROPELKI

     • Uczniowie klasy 2b w ramach projektu Akademia Bohaterów Klimatu uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej Wodociągów Miasta Krakowa na terenie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany. Dzieci zmierzyły się z trudnymi tematami jak obieg wody w przyrodzie czy technologie jej uzdatniania, a wszystko przybliżone zostało dzieciom w sposób przystępny i przyjemny :) Dziękujemy :)