• Tydzień jesiennych kolorów

• Kilka tygodni temu przyszła do nas jedna z pięknięjszych pór roku – JESIEŃ. Każdego roku zapraszamy uczniów klas 1 – 3 do zabawy jesiennymi kolorami. Spróbujmy każdego dnia od 21 do 25 października przyjść do szkoły ubrani w jesienne barwy, a następnie wykonać klasowe zdjęcie.

Udanego kolorowego tygodnia :-)

PONIEDZIAŁEK – ZIELONY

WTOREK – POMARAŃCZOWY

ŚRODA – ŻÓŁTY

CZWARTEK – CZERWONY

PIĄTEK - BRĄZOWY

• Klasa 3c na Wawelu

• Uczniowie klasy 3 c uczestniczyli w lekcji muzealnej   "Legendy wawelskie". Podczas zajęć poznali historię i legendy wzgórza wawelskiego oraz polską kulturę. Prowadząca przybliżyła sylwetki legendarnych i historycznych postaci związanych z  rezydencją a obiekty muzealne uświadomiły uczniom specyfikę oraz wyjątkowość miejsca, jakim jest Zamek Królewski.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• W czwartek, 26 września 2024 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 123, poprzedzone kampanią wyborczą. Swoją kandydaturę do tegorocznych wyborów zgłosiło 9 uczniów. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Julia Malec z klasy 6c. Zastępcą przewodniczącego został Ignacy Boruta z klasy 8a, a sekretarzem Kinga Misiuda z klasy 8b.

W skład Rady Samorządu weszły następujące osoby:

Maja Kuźniar kl. 5b,
            Wiktoria Grzeszczuk kl. 7a
            Ksawery Uryga kl. 7a
            Gabriela Bień kl. 7a

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów !

Maria Cebula
            Karolina Ordyna

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny " Świetlica na medal"

• W październiku nasza świetlica przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Świetlica na medal". Do projektu dołączyło 281 świetlic, 638 nauczycieli i 11405 uczniów. Przez najbliższe 9 miesięcy będziemy realizować ciekawe zadania i inicjatywy. Celem projektu jest zdobywanie wiedzy interdyscyplinarnej poprzez udział uczniów w zajęciach o różnorodnej tematyce ( zwłaszcza edukacji prozdrowotnej, obywatelskiej, patriotycznej, regionalnej, matematycznej), integracja zespołu świetlicowego, rozwijanie umiejętności pracy w grupie, integracja środowiska nauczycieli świetlic szkolnych realizujących projekt, wykorzystanie umiejętności cyfrowych nauczycieli ( TIK).

• ZIELONA SZKOŁA – KLASY V B i C

• W dn. 16 – 20 września pojechaliśmy na zieloną szkołę do Gołkowic Górnych, miejscowości leżącej u stóp Beskidu Sądeckiego. Mieszkaliśmy w drewnianych domkach należących do Centrum Wypoczynkowego JordaNova, położonych pośród sosnowo-modrzewiowego lasu, przez który przepływał górski potok.

Podczas zielonej szkoły mieliśmy możliwość zdobywania wiedzy o przyrodzie, ekologii, biologii, a także historii lokalnej w atrakcyjnej formie zabaw i gier. Zwiedziliśmy Starą Baśń, czyli zrekonstruowany zamek w Grybowie, w którym poznaliśmy życie i obyczaje jego średniowiecznych mieszkańców. Poznaliśmy historię najazdów mongolskich na tutejsze ziemie, a nawet wzięliśmy udział w małym turnieju rycerskim.

Mieliśmy okazję poznać Enklawę Przyrodniczą Bobrowisko położoną nieopodal Starego Sącza, gdzie zapoznaliśmy się z życiem miejscowej fauny i flory. Tego dnia każdy zmierzył się z własnymi siłami pod okiem instruktorów w Parku Linowym Lemur. Pobyt tam dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Odwiedziliśmy również Gospodarstwo Pasieczne „Bartnik Sądecki” w Stróży. Wzięliśmy tam udział w warsztatach, podczas których zapoznaliśmy się z budową ula, życiem pszczół oraz pracą pszczelarza. Każdy z nas spróbował różnych gatunków miodu oraz wykonał świece z wosku pszczelego. Mieliśmy także okazję wziąć udział w zabawach, zwiedzić tutejsze małe ZOO oraz udać się na wycieczkę po okolicy zaprzęgiem konnym.

Podczas pobytu na zielonej szkole rywalizowaliśmy w wielu konkurencjach sportowych i wiedzy z zakresu przyrody. Nauczyliśmy się rozwijać umiejętności społeczne, takie jak współpraca, komunikacja czy rozwiązywanie konfliktów.Wzbogaceni o praktyczne doświadczenia oraz wiedzę wróciliśmy do szkoły z nową energią i pomysłami. Zielona szkoła to zatem nie tylko nauka, ale także wspaniała przygoda, która pozostawia niezatarte wspomnienia.

• Klasa 3b na Wawelu

• Uczniowie klasy 3b wzięli udział w lekcji muzealnej „Legendy wawelskie”. Podczas zajęć zostali zaznajomieni z historią oraz legendami wzgórza wawelskiego, polską kulturą i wybranymi dziełami sztuki. Poznali też sylwetki legendarnych i historycznych postaci związanych z rezydencją, a obiekty muzealne uświadomiły specyfikę i wyjątkowość miejsca, jakim jest Zamek Królewski na Wawelu. Zwiedziliśmy Prywatne Apartamenty Królewskie oraz Reprezentacyjne Komnaty.