• Apel wielkanocny klas 1-3

     • 27 marca odbył się apel wielkanocny klas 1-3. Uczniowie klasy 1b pod opieką pani Wioletty Antosiewicz zaprezentowali krótki program artystyczny pt. "Dyngusiarze" opowiadający o dawnych zwyczajach wielkanocnych. 

      Na koniec zgodnie z tradycją wszyscy zostali pokropieni na szczęście przez Dyngusiarzy.

     • Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych

     • Uczniowie klas 4-7 we wtorek 26 marca uczestniczyli w akademii z okazji Świąt Wielkanocnych.

      Przedstawienie przygotowali pan katecheta Krzysztof Rogalski oraz ksiądz Paweł Matysiak. 

      Uczniowie poprzez skłaniające do refleksji teksty oraz pieśni wielkopostne wprowadzili wszystkich w poważny nastrój Wielkiego Tygodnia. 

     • Klasa 2c na warsztatach wielkanocnych

     • 25 marca, uczniowie klasy 2c uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych ozdabiania bombki w kształcie jajka. Podczas pobytu w wytwórni ozdób dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek dotyczących wytwarzania bombek oraz poznały etapy ich powstawania. Po warsztatach odwiedziliśmy salę zabaw Ampa, gdzie dzieci mogły bawić się na torze z przeszkodami, zjeżdżalniami i trampolinami.

     • Klasa 2b na warsztatach wielkanocnych i w sali zabaw "AMPA" w Wieliczce

     • Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych, na których każdy własnoręcznie ozdobił swoją bombkę w kształcie jajka. Następnie  obejrzeli filmik edukacyjny oraz zwiedzili fabrykę. Mieli okazję poznać kolejne etapy procesu wytwarzania i dekorowania ozdób choinkowych. Z wielkim zainteresowaniem obserwowali wydmuchiwanie, posrebrzanie, „kąpiel”, suszenie, malowanie i pakowanie bombek. Druga część wycieczki to wizyta w Parku Rozrywki „Ampa”. Dzieci z wielką radością korzystały z licznych atrakcji znajdujących się w sali zabaw, m. in. zjeżdżalni, torów zjazdowych, toru przeszkód w labiryncie, trampolin, basenu z kulkami i kwadratowymi piankami itd.

     • Klasa 1a w Żywej Pracowni

     • W pierwszy dzień wiosny 21 marca klasa 1a wyruszyła na poszukiwanie wiosny. Pogoda dopisała, słychać było śpiew ptaków, podziwialiśmy pierwsze wiosenne kwiaty.

      Udaliśmy się również do Żywej Pracowni – niesamowite miejsce znajdujące się w Starym Podgórzu, na krótkiej uliczne, ale z niesamowitym klimatem i cudowną atmosferą. Wzięliśmy udział w warsztatach wiosenno - wielkanocnych – robiliśmy palmy wielkanocne. Na początku Pan, który prowadził warsztaty opowiedział o historii i tradycji święcenia palm. Następnie po kolei tłumaczył i pokazywał w jaki sposób będziemy wykonywać palmy. Na początku nie było łatwo, ale z czasem wykonanie palmy okazało się nie takim trudnym zadaniem. Byliśmy z siebie dumni, że udało nam się zrobić swoją własną palmę.

     • Wielkanocne zajęcia w świetlicy

     • Dnia 22.03.2024 r. w świetlicy zorganizowane zostały otwarte zajęcia integracyjne z udziałem rodziców, o tematyce wielkanocnej.

      Na spotkaniu najpierw dzieci zaśpiewały piosenkę o jajkach pisankach. Następnie rozwiązaliśmy wspólnie quiz wielkanocny. Później pracowaliśmy w grupach  na trzech stanowiskach, gdzie można było wykonać harmonijkowego zajączka lub kogucika z papieru, palmę wielkanocną, lub ozdabiać bibułą jajka styropianowe.

      Na koniec każdy uczestnik po rozwiązaniu zagadki tematycznej otrzymał w poczęstunku czekoladowe jajeczko. 

      Zajęcia zostały przygotowane przez wychowawczynie świetlicy: Joannę Matogę, Dominikę Orzechowską i Annę Piwowarczyk.

       

     • Świąteczny kogel-mogel

     • Na powitanie wiosny klas 1b była w Muzeum Krzysztofory na warsztatach. Na początku przeszliśmy plantami sprawdzając gdzie zawitała już wiosna, a następnie poszliśmy do Pałacu Krzysztofory gdzie znajduje się oddział Muzeum Narodowego. Tam uczestniczyliśmy w warsztatach" Świąteczny kogel-mogel czyli Wielkanoc po krakowsku".

      Dowiedzieliśmy się o zwyczajach świątecznych w naszych okolicach; Pucherokach, Emausie i Rękawce. Potem ozdabialiśmy jajka. Na zakończenie Pani oprowadziła nas po salach muzeum , a w sali balowej zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia w czapkach Pucheroków. Mamy nadzieję że  w tym roku z rodzicami pójdziemy na Emaus lub Rękawkę na pobliski kopiec Krakusa.

     • Gra terenowa w klasie 2c

     • 19 marca uczniowie klasy 2 c uczestniczyli w grze terenowej Moje miasto. Klasa została podzielona na cztery zespoły, które otrzymały misję odnalezienia i wykonania 16 ukrytych w okolicach Rynku zadań. Każde kolejne poprawnie wykonane  odsłaniało przed uczniami wskazówkę dotyczącą miejsca ukrycia następnego. Uczestnicy w pełni zaangażowali się w grę i doskonale poradzili sobie z jej przejściem. W nagrodę poszli na smaczną gorącą czekoladę :)

     • Działajmy razem

     • Uczniowie naszej szkoły wraz z Seniorami z Klubu Samopomocy uczestniczyli w warsztatach decoupage. Uczestniczy ozdabiali doniczki  poprzez wydzieranie elementów papierowych  i naklejaniu ich na wybraną powierzchnię. Efekt końcowy był fantastyczny, jednak praca wymagała staranności, dokładności, ostrożności i wytrwałości. Satysfakcja, uśmiech na twarzach i zadowolenie uczestników warsztatów były najlepszym dowodem na to, że warto takie zajęcia organizować.

     • Klasa 2a w Muzeum Etnograficznym

     • Do czego może służyć palma wielkanocna? Czym pachnie i smakuje święcone? Jak złożyć życzenia za pomocą pisanek? Na te i wiele innych pytań odpowiedź otrzymali uczniowie klasy 2a podczas warsztatów wprowadzających w czas świątecznych przygotowań - Wielkanoc. Czas odnowy w Muzeum Etnograficznym.

      Drugoglasiści we wspaniałej scenerii muzealnych pomieszczeń dowiedzieli się dlaczego dawniej ludzie tak bardzo wyczekiwali wiosny, oraz poznali tradycje związane z okresem Wielkiej Nocy. Mieli okazję podziwiać wspaniałe pisanki oraz odkryć znaczenie symboli, którymi były zdobione. Na zakończenie wykonali z papieru Drzewko Emausowe, czyli tradycyjny element targu, który odbywa się z okazji odpustu tuż po Wielkanocy.

     • Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego "Miłosz z pamięci…"

     • Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego "Miłosz z pamięci…"

      I miejsce: Jan Ostrowski kl. 5c, Maja Kuźniar kl. 4b

      II miejsce: Julia Kruczek kl. 5a

      III miejsce: Milena Jacak kl. 8a

      Wyróżnienie: Alicja Gąsiorek kl. 5c

      Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

      Nauczyciele języka polskiego

     • Klasa 1c w Żywej Pracowni

     • 14 marca klasa 1c wybrała się na warsztaty wielkanocne do Żywej Pracowni w Krakowie. Uczniowie usłyszeli wiele ciekawych informacji odnośnie technik zdobienia jajek na wielkanocny stół, a następnie własnoręcznie wykonali pisanki batikowe. 

      Metoda, którą poznali polega na nakładaniu i tworzeniu wzorów na jajku przy pomocy roztopionego wosku. Następnie jajko pokryte woskiem umieszcza się w barwniku. Farba barwi tylko miejsca niepokryte woskiem. Za pomocą tej metody pisankę można zabawić nawet na trzy, cztery kolory. Zajęcia w tej pracowni były ciekawym doświadczeniem dla pierwszoklasistów. Na zakończenie warsztatów uczniowie zabrali wykonane przez siebie pisanki, aby mogły zrobić świąteczne stoły w ich domach.

     • MISTRZOWIE MOWY POLSKIEJ

     • Miło nam przekazać informację o wynikach konkursu o tytuł Mistrza Mowy Polskiej. Konkurs został przeprowadzony w formacie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.

      MISTRZ MOWY POLSKIEJ KL. IV-V:

      ALICJA GĄSIOREK KL. 5C

      MISTRZ MOWY POLSKIEJ KL. VI-VIII:

      MACIEJ CHOJNOWSKI KL. 8A

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

      Nauczyciele języka polskiego

     • Klasa 2c na warsztatach Akademia Kropelki

     • Uczniowie klasy 2 c w ramach projektu Akademia Bohaterów Klimatu, uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany. Podczas zabaw edukacyjnych dowiedziały się w jaki sposób uzdatniana jest woda, poznali obieg wody w przyrodzie oraz zależność ekosystemu i wpływ działalności człowieka na zasoby naturalne. Nagrodą za aktywne uczestnictwo w zajęciach były książeczki z łamigłówkami i rebusami oraz ekologiczne bidony.

     • "My adventure with English"

     • Uczniowie klas 2 uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ My adventure with English ". Organizatorem konkursu było Centrum Młodzieży im. dr. Jordana w Krakowie. Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat z wybranym tematem w języku angielskim.

      Celem konkursu było min. :

      - rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci

      - edukacja językowa

      - poznanie nowych technik plastycznych

      Spośród wielu pięknych dzieł uczennice klasy IIc Zofia Kostecka i Łucja Chachlowska zdobyły wyróżnienia !

      Dziękujemy za udział wszystkim uczniom !

      Życzymy dalszych sukcesów,

      Agnieszka Jasińska

      Anna Piwowarczyk