• Wycieczka w Pieniny

     • Pieniny to najpiękniejszy region górski w Polsce i właśnie tam na wycieczkę wybrały się klasy 5 oraz ochotnicy z klas 7. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Zamku "Dunajec" w  Niedzicy oraz Wozowni.  Następnie statkiem popłynęliśmy do Czorsztyna, aby obejrzeć ruiny zamku. Na zakończenie wybraliśmy się na wędrówkę malowniczym Wąwozem Homole. 

      Wypoczęci i w dobrych humorach wróciliśmy do Krakowa.

      Zapraszamy do obejrzenia gaelrii zdjęć:

      GALERIA - PIENINY

     • Rugby w SP123

     • W maju 2022 roku nasz szkoła nawiązała współpracę z krakowskim klubem rugby RKS JUVENIA. Wszystkich  chętnych uczniów zapraszamy  na DARMOWE ZAJĘCIA Z RUGBY! 

      klasy 4-6  we wtorek 17:00-18:30

      klasy 2-3  w czwartek 17:00-18:30

       

      Będzie dużo grania i mnóstwo zabaw dla wszystkich, co mogliśmy już przeżyćw czasie pokazowych treningów z zawodnikami klubowymi.  Zapraszmay do obejrzenia filmu promocyjnego z naszym udziałem!

     • "I Ty możesz zmieniać świat ..." - nowa zakładka SU

     • Drodzy uczniowie,

      Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Przyszedł czas na wyróżnienia ...

      Na naszej stronie (dla ucznia - SU) pojawiła się nowa wyjątkowa zakładka, której przyświeca hasło tegorocznego planu pracy - "I Ty możesz zmieniać świat ..."

      Zerknijcie, kto w tym roku szkolnym został wyróżniony, kto zmienił naszą szkolną rzeczywistość i sprawił, że była piękniejsza, a owe piękno udzieliło się nam samym !

      Ze słonecznymi pozdrowieniami,

      Agnieszka Piskorska

      Ewelina Dranka

      Samorząd Uczniowski

     • Rodzinna Impreza Plenerowa "Otwarcie parku"

     • W niedzielę 12 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rodzinnej Imprezie Plenerowej "Otwarcie Parku" zorganizowanej przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Na Kozłówce". 

      Podczas pikniku obejrzeć można było występy artystyczne dzieci i młodzieży z okolicznych placówek kulturalno oświatowych - w tym uczniów naszej szkoły. Zespół wokalny uczniów z klasy 3b i 3c przygotowany przez p. Justynę Zapiór i Dorotę Cienkosz zaprezentował krótki występ muzyczny, który został bardzo dobrze odebrany przez zgromadzoną publiczność.

      Imprezę plenerową wspierali także swoją obecnością uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p. Katarzyny Siemieńskiej i p. Iwony Kondratiuk. Dziękujemy pięknie wszystkim dzieciom za poświęcony czas i gratulujemy!

     • Wycieczka klas 3 do Łagiewnik

     • W czwartek 9 czerwca uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, która była dziękczynieniem za dar I Komunii Świętej. Dzieci uczestniczyły w Mszy Świętej, po której wraz z przewodnikiem zwiedzały centrum Miłosierdzia Bożego. Po wyjściu na wieżę widokową oraz wykonaniu wspólnej pamiątkowej fotografii w Bramie Miłosierdzia, dzieci udały się na słodki poczęstunek. Dziękujemy księdzu Pawłowi Matysiakowi za zorganizowanie pielgrzymki.

     • Szkolny Konkurs Języka Hiszpańskiego - wyniki

     • Szkolny Konkurs Języka Hiszpańskiego został rozstrzygnięty!

      Poniżej prezentujemy wyniki:

      KLASA 7:
      I MIEJSCE - Veronika Muklanovich (7A)
      II MIEJSCE - Aurelia Figiel (7B)
      III MIEJSCE - Oliwia Mikulska i Maria Samoilenko (7B)
      Finaliści - Łukasz Romański i Tomasz Szczepaniak (7C)

      KLASA 8:
      I MIEJSCE - Lidia Łyczak (8A)
      II MIEJSCE - Kacper Sado (8C)
      III MIEJSCE - Mateusz Żołnierczyk (8C) i Korneliusz Kusiak (8A)
      Finalista - Mikołaj Frasik (8A)


      Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystości 24 czerwca.

     • Sukces Kacpra Kubina!

     • Miło nam poinformować, że Kacper Kubin zdobył 1 miejsce w Pucharze Polski w Ju-Jitsu w kategorii Młodzicy U14 do 46 kg. Złoty medal w  Kacper zdobył w konkurencji Ne-Waza GI (walki w kimonie). 

      Gratulujemy!

     • Przygody z bogami i boginiami...

     • W piątek 3 czerwca nasza sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwy teatr... Wszystko za sprawą szkolnego koła teatralnego, które własnie tego dnia zaprezentowało spektakl zatytułowany "Przygody z bogami i boginiami". 

       

      Scenariusz przedstawienia oparty był na znanych mitach greckich. Na scenie nie mogło więc zabraknąć postaci takich jak Prometeusz, Ariadna, Syzyf, czy Dedal i Ikar. W klimat starożytnej Grecji widzów wprowadziłą wspaniała scenografia i kostiumy, w przygotowanie których właczyli się także rodzice. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Elżbiety Trygar oraz Katarzyny Rożek.

      Wszystkim aktorom gratulujemy wspaniałego występu oraz dziękujemy za zaangażowanie, włożony trud i wysiłek. Rozwijajcie się najpiękniej jak potraficie!


      Obsada:

      Zeus - Aurelia Figiel

      Hera - Milena Jacak

      Atena - Wiktoria Gwiazdowicz

      Demeter, Chórzystka - Hanna Rożek

      Kora, Ariadna, Chórzystka - Milena Syrek

      Syzyf, Minos, Chórzysta - Ignacy Boruta

      Prometeusz, Hades, Narrator - Szymon Kisiel

      Hefajstos, Ikar - Andrzej Reich

      Hermes, Dedal - Adam Piekarski

      Reżyseria:

      Dorota Cienkosz

      Justyna Zapiór

     • Wycieczka do Zatorlandu

     • 6 czerwca uczniowie klas drugich pojechali na wycieczkę do Parku Rozrywki  - Zatorland. Na miejscu czekało ich mnóstwo atrakcji w czterech parkach. Zwiedzanie zaczęli od Parku Mitologii na wodzie, gdzie tramwajem wodnym odbyli rejs między postaciami z mitologii, wysłuchując ich krótkiej historii. Następnie sprawdzili swoje sprawności, na rewelacyjnym torze zręcznościowym w parku linowym. Po zaliczeniu tej aktywności czekała ich przygoda w Parku Dinozaurów. 

      Przeszli po  ścieżce edukacyjnej, na której spotkali ponad 100 okazów ruchomych dinozaurów, spotkanie z nimi było niezapomnianym przeżyciem, a pani przewodniczka dodatkowo opowiedziała o ich życiu. Na koniec  tej prehistorycznej przygody było zwiedzanie Muzeum Szkieletów i Skamieniałości.

      Następnie przenieśli się do Lunaparku , gdzie  czekała ich dawka adrenaliny na różnych karuzelach, diabelskich młynach, łódkach itp. Po posileniu się, czekała ich jeszcze sporo atrakcji w Parku Owadów. Mogli tu spotkać  ogromne insekty m.in , konik polny, biedronka, mrówka, skorpion, modliszka i karaluch. Mogli  się im dokładnie przyjrzeć, figury także są ruchome. Przy każdej ustawione są tablice informacyjne dla chętnych, którzy chcieli uzupełnić swoją wiedzę. Na terenie parku owadów zaliczyli  kolejny plac zabaw dla dzieci, przejażdżkę na rowerkach z powtórką zasad ruchu drogowego oraz ściankę wspinaczkową.

      Tuż obok Parku Owadów znajduje się nietypowy budynek – dom odwrócony dachem do dołu czyli dom do góry nogami. To dom do którego wchodzi się przez poddasze. Wszystkie meble i przedmioty znajdujące się na wyposażeniu domu są zawieszone nad głowami. W domu do góry nogami znajduje się również garaż w którym zaparkowany jest samochód … oczywiście do góry kołami. Wizyta w domu do góry nogami w Zatorze była dla dzieci sporą dawką śmiechu :)

      Atrakcji było sporo, pogoda dopisała, pamiątki przywiezione, zapewne wycieczka na długo zapadnie w pamięci.

     • Szkolny Konkurs Piosenki

     • Pod koniec maja odbył się szkolny Konkurs Piosenki „Rozśpiewane podwórka”. Uczestniczki prezentowały swoje wokalne talenty, prezentując się w repertuarze piosenek dziecięcych. Jak powiedziała przewodnicząca jury pani Barbara Leśniak – wszystkie mają możliwości i powinny rozwiać swój talent. Cieszymy się, że mają radość ze śpiewania i życzymy dalszych sukcesów.

      Oto wyniki:

      I miejsce Agata Dusza, Karolina  Płazińska

      II miejsce: Maja Biedrawa, Amelia Wojewoda,

      III miejsce : Maja Kuźniar

      Wyróżnienia :  Milena Kaputa, Amelia Rynduch, Izabela Opiela

      Gratulujemy wszystkim laureatkom !​​​​​​​

     • Wycieczka do Ciężkowic

     • 27 maja 2022 r klasy 8b i 8c były na wycieczce w Ciężkowicach. Po stresujących egzaminach uczniowie potrzebowali dnia relaksu na świeżym powietrzu.

       

      Przeszliśmy trasą  turystyczną w Skamieniałym Mieście i zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze. Pogoda dopisała i nastroje też były dobre.

      Katarzyna SiemieńskaElżbieta Pasionek

     • Ósmoklasiści w Oświęcimiu

     • 5 maja 2022 r. klasy ósme odbyły wycieczkę do nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.  Była to prawdziwa lekcja historii. Słuchaliśmy niezwykłych opowieści o historii powstania tego okrutnego miejsca, jego funkcjonowania, losach ludzi, którzy się tam znaleźli oraz okrucieństwie nazistów w tej „fabryce śmierci”.

      Towarzyszyło nam wzruszenie, niedowierzanie i wiele innych trudnych do wyrażenia emocji. 

      Katarzyna Siemieńska
      Elżbieta Pasionek

     • Relacja z Dnia Dziecka na Sportowo!

     • W naszej szkole Dzień Dziecka cała społeczność szkolna świętowała zdrowo, czyli na sportowo. Był to dzień pełen wspólnych zabaw ruchowych, umysłowych w trakcie turnieju szachowego oraz przy budowaniu i testowaniu robotów Mbot, zdobywaniu i sprawdzaniu swojej wiedzy na kartę rowerową  oraz przy malowaniu twarzy i fotografowaniu się na wesoło w fotobudce.

      Starsi uczniowie, klasy IV - VIII uczestniczyli w rozmaitych konkurencjach sportowych, takich jak: bieg sprinterski na 50 m, skok w dal ze strefy, strzały piłkarskie na bramkę, rzuty do kosza. Wszystko odbywało się pod okiem nauczycieli wychowawców, wychowania fizycznego i opiekunów. Następnie na boisku szkolnym Orlik odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją klas 8-mych a Resztą Świata, który zakończył się remisem 2:2. Każdy z zawodników dał z siebie wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i grę fair play.

      Na zakończenie sportowego Dnia Dziecka odbył się mecz siatkówki pomiędzy Reprezentacją Dzieci-Uczniami a Nauczycielami, przy gromkim dopingu cheerleaderek, który zakończył się zwycięstwem pedagogów 2:0. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni ponieważ każdy uczestnik zawodów zasługuje na ogromne gratulacje - bardzo miło obserwowało się zmagania naszych uczniów, hart ducha, zdrową rywalizację i przestrzeganie zasad.

      Po zakończonych zmaganiach sportowych dla osłodzenia tego wyjątkowego dnia każdy uczeń otrzymał słodki poczęstunek: soczek (ufundowany przez Radę Rodziców) i ciasteczko upieczone przez rodziców i nauczycieli. Podsumowując, tak naprawdę w tym dniu liczyło się coś więcej niż sukces sportowy. Liczył się uśmiech i zadowolenie.

      Dziękujemy również Dyrekcji Szkoły i Organizatorom Dnia Dziecka za ogromne zaangażowanie i przygotowanie tego jakże wyjątkowego Dnia.
      Wszystkim Dzieciom z okazji ich święta życzymy spełnienia marzeń.

     • Dzień Dziecka – na sportowo, kolorowo i wesoło.

     • To był wyjątkowy dzień. Zaczęliśmy od zabaw na basenie. Potem sportowe konkurencje  w szkole , nawet chwilowy deszcz nam nie przeszkodził. Później wyścigi i  mecze na boisku. Kolejno  atrakcje przygotowane przez starszych kolegów; malowanie twarzy i fotobudka. Na koniec jeszcze pizza zafundowana przez rodziców, upominki i kino w klasie. 

      W takie dni szczególnie lubimy chodzić do szkoły.  :)

     • Sukces naszych uczniów

     • Miło nam poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Albus tytuł laureata uzyskali:

      Aleksander Opiela, klasa 5b

      Szymon Kisiel klasa 7b.

      Wyróżnienia otrzymali: Łukasz Firlej, Kaja Kudłek, Mikołaj Trojanowski, Piotr Główczyński, Aurelia Figiel, Laila Ropek, Lidia Łyczak i Mikołaj Frasik.

      Serdecznie gratulujemy!

      Elżbieta AdamskaElżbieta Pasionek

     • MOD czyli Dzień Matki, Ojca i Dziecka w 2b

     • Do tego dnia przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu. Jeszcze podczas pobytu na zielonej szkole, na warsztatach w Izbie Pracy Twórczej w Kasinie Małej, malowaliśmy wzory na płóciennych torbach, które stały się idealnym prezentem dla mam. Natomiast na początku maja uczestniczyliśmy w rewelacyjnych warsztatach  ekologicznych „Z sercem do drzew”- podczas, których mogliśmy majsterkować i stworzyliśmy piękny obrazek. ​​​​​​​

      W ostatnim tygodniu szlifowaliśmy nasze talenty wokalne i ćwiczyliśmy umiejętności muzykowania na dzwonkach i bum bum rurkach . Tak aby 26 maja nasi Rodzice dostali własnoręcznie wykonane prezenty  oraz  mini koncert w naszym wykonaniu. Mamy nadzieję, że są zadowoleni z naszej niespodzianki.Teraz czekamy na wspólne chwile podczas najbliższego weekendu.

     • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY „1, 2, 3 WIEDZĘ MASZ TY”

     • W czwartek 19 maja odbyło się podsumowanie drugiej edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego „1, 2, 3 wiedzę masz Ty” wraz z uroczystym rozdaniem dyplomów i nagród.

      W konkursie brały udział drużyny składające się z uczniów szkół podstawowych znajdujących się na terenie Dzielnicy XII w Krakowie.

      Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy polegał na wykonaniu lapbooka na temat: „Zmiany klimatyczne. Ratujmy Ziemię”. W drugiej i trzeciej części drużyny zdalnie rozwiązywały quiz o tematyce ekologicznej, a następnie zmagały się z zadaniami matematycznymi.

      Naszą szkołę reprezentowali Kacper Kubin i Franciszek Cygan z kl. 5b oraz Milena Jacak i Kacper Trybuła z kl. 6a.

      Gratulujemy laureatom a także wszystkim uczestnikom i ich Opiekunom.