• Zimowe zabawy na śniegu

     • Zabawy na śniegu są ulubioną formą zimowej aktywności dzieci. Klasa IIc wykorzystała zimową aurę i wybrała się do parku A. i E. Jerzmanowskich. Dzieci miały ogromną frajdę i wiele radości. Zobaczcie jak się bawiliśmy. :)

     • Warsztaty mydlarskie

     • 16 stycznia klasa 2c wybrała się do Klubu Seniora na warsztaty mydlarskie. Uczniowie poznali proces powstawania mydła a następnie samodzielnie je wykonali. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał własnoręcznie wykonane mydła, które będą cudownym prezentem z okazji Dnia Babci i Dziadka. 

     • Klasa 2b w Żywej Pracowni

     • 20 grudnia uczniowie klasy 2b wybrali się do Żywej Pracowni przy ulicy Celnej na świąteczne warsztaty rękodzielnicze. Spotkanie składało się z części teoretycznej n/t tradycji i dekoracji oraz praktycznej. Uczniowie wykonali pachnące jedliną stroiki do zawieszenia na drzwiach, pod sufitem lub do położenia na stole, które ozdobili suszonymi jabłkami, orzechami i szyszkami.

     • Jasełka w naszej szkole

     • Dnia 22 grudnia w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Klasy 4c i 5a wraz z wychowawcami przygotowały i przedstawiły jasełka kierownictwu szkoły, gronu pedagogicznemu oraz uczniom klas 4-8. Fabuła jasełek koncentrowała się na poszukiwaniach Prawdziwego Króla przez Małego Księcia i przeplatana była kolędami. Kolędy były okazją do przyłączenia się naszej społeczności szkolnej do wspólnego śpiewu. Pani Dyrektor złożyła życzenia świąteczne uczniom, nauczycielom i rodzicom.​​​​​​​

      W równie miłej atmosferze przebiegło bożonarodzeniowe spotkanie uczniów klas 1-3. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli jasełka przygotowane przez koło teatralne z klasy 2a i 2b pod opieką p. Doroty Cienkosz i Justyny Zapiór.

      Były to jasełka wyjątkowe, ponieważ w tym roku występ swoją obecnością uświetniły Panie z Klubu Seniora w ramach współpracy międzypokoleniowej „Działajmy razem”. Na widowni oprócz Dyrekcji, Nauczycieli, Uczniów i Rodziców nie zabrakło również Seniorów z Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej - Klubu Samopomocy nr 6. Był to bezcenny czas wymiany doświadczeń i wzajemnej życzliwości, wspólnego śpiewu, składania życzeń i wielu chwil wzruszeń.

     • Zajęcia otwarte na świetlicy

     • Dnia 18 grudnia 2023 roku, w naszej świetlicy odbyły się otwarte zajęcia integracyjne, o tematyce świątecznej, z udziałem rodziców uczniów.

      Na początku organizowane były zabawy integracyjne. Następnie rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce świątecznej.

      Przeprowadzony został quiz "Jaka to kolęda?".

      Ozdabialiśmy drzewka oraz wykonywaliśmy różne dekoracje świąteczne, takie jak: choinki z wełny lub z papieru kolorowego (origami), kartki świąteczne, łańcuchy z bibuły, aniołki, skrzaty, świeczniki z masy solnej. Atmosferę spotkania umiliło nam wspólne kolędowanie oraz słodkości w postaci pierniczków i cukierków.

      Serdecznie dziękujemy za przybycie na to spotkanie wszystkim rodzicom i uczniom.

      Wychowawcy świetlicy.

     • Lapbooki wykonane przez uczniów klas piątych

     • Uczniowie klas piątych na lekcjach plastyki zdobywali widzę na temat sztuki  średniowiecznej , w której dominowały dwa style - romański i gotycki. Aby utrwalić wiadomości poznane na lekcjach, uczniowie zaprojektowali i wykonali lapbooki. w których umieścili wiele ważnych informacji dotyczących m. in architektury, malarstwa, rzeźby oraz cech charakterystycznych danego stylu.

      Dodatkową atrakcją były zagadki  i quizy tematyczne. Pomysłów było wiele, wykonanie bardzo ciekawe. Przygotowując pracę uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Lapbook, Jest to świetny sposób nauki, jego przygotowanie wymaga wybrania najważniejszych informacji, a dzięki ciekawym elementom , jest on dla uczniów atrakcyjną formą nauki. 

     • Wyniki międzyszkolnego konkursu plastycznego „Jesienne krajobrazy”

     • Uczniowie klas II i III  uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w krakowskim konkursie plastycznym pt. „ Jesienne krajobrazy ". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 36  w Krakowie.

      Spośród 100 pięknych dzieł znadesłanych z świetlic szkolnych wyłoniono zwycięzców. Praca Anny Miszkiel z klasy 3b została wyróżniona za   atrakcyjność, pomysłowość i  staranność wykonania.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

      Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie !

     • Sukces Jakuba Błaszczyka z klasy 2b

     • Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2b Jakub Błaszczyk zajął 2 miejsce w Regionalnym Konkursie „Podgórze wczoraj i dziś”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 137 w Krakowie. Kuba własnoręcznie wykonał pocztówkę wraz z życzeniami promującą Podgórze. Uroczysta Gala wręczenia nagród miała miejsce w Muzeum Podgórza 11 grudnia.

      Serdecznie gratulujemy !!!

     • Klasa 2b na Wawelu

     • Uczniowie klasy 2b wybrali się na Wawel, aby wziąć udział w lekcji muzealnej Wawel zaginiony „Co archeolodzy odkryli na Wawelu?”. Sale wystawowe obejmują m.in. budynek dawnych kuchni królewskich i wozowni. Wyjątkowy charakter wystawy polega na połączeniu różnych typów ekspozycji muzealnej.

      Poza zabytkami architektury z różnych okresów zabudowy wzgórza, są eksponowane w sposób tradycyjny obiekty pochodzące z badań archeologicznych oraz modele budowli. To była duża dawka wiedzy i historii.