• Jesienny Kolorowy Tydzień - fotorelacja

     • Tydzień jesiennych kolorów za nami! Było bardzo kolorowo i bardzo jesiennie, ale najważniejsze, że wszyscy świetnie  się bawiliśmy! Zobaczcie sami!

      DZIEŃ CZERWONY 

      DZIEŃ POMARAŃCZOWY

      DZIEŃ ŻÓŁTY

      DZIEŃ BRĄZOWY

      DZIEŃ ZIELONY

     • Klasa 3a na Wawelu

     • 28 X klasa 3 a wybrała się na Wawel, aby odkrywać zakamarki wzgórza wawelskiego.
      Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej „Życie codzienne na zamku”. Celem zajęć było przybliżenie życia codziennego dawnych mieszkańców zamku, w tym obyczaju, kultury i ceremoniału dworu królewskiego. 

      Pani przewodnik pokazała i zwróciła uwagę na przeznaczenie poszczególnych sal oraz na najważniejsze elementy wyposażenia ekspozycji, omówiła rolę i obowiązki postaci związanych z rezydencją oraz organizację życia dworskiego. W drodze powrotnej udaliśmy się na spacer ulicami Starego Miasta i cieszyliśmy się przepiękną pogodą i piękną, polską jesienią. Oczywiście nie zapomnieliśmy o obwarzankach. Wycieczka była bardzo udana.

     • Dzień Kundelka

     • W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Kundelka. Jest to nieformalne polskie święto społeczne. Dzień został ustanowiony w dniu 25 października, zaś data nie jest przypadkowa – to również „Dzień o Ustawie Ochrony Zwierząt”. 

      Październik jest także miesiącem dobroci dla zwierząt.Chętni uczniowie klas 1-3 pochwalili się swoimi sympatycznymi pupilami.Można było zobaczyć  kundelki na korytarzy szklonej galerii. Właściciele powiedzieli o ich przyzwyczajeniach i historiach. Jak widać wszystkie psiaki są szczęśliwe ze swoimi właścicielami.

     • Klasa 2a w Muzeum Etnograficznym

     • 24 października klasa 2a odwiedziła Muzeum Etnograficzne w Krakowie, gdzie uczestniczyła w warsztatach pt. W dawnej szkole. Podczas zajęć dzieci oglądały chatę podhalańską z XIX w. oraz dawną salę lekcyjną. W formie zabawy poznawały dawne zwyczaje i pomoce szkolne. Miały też okazję pisać i rysować stalówką zanurzoną w atramencie, twórczo dekorować kleksy i wykonać stemplowane obrazki. Zajęcia dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń.

     • Turniej Straży Pożarnej

     • W piątek 21 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju organizowanym przez Straż Pożarną i SP 24. Turniej był związany tematycznie z patronem Szkoły Podstawowej nr 24 czyli Krakowską Strażą Pożarną i składał się z części sprawnościowej, artystycznej i teoretycznej. Przed częścią konkursową strażacy zrobili pokaz jak używać sprzętu gaśniczego w przypadku pożaru samochodu.

      W części sprawnościowej uczniowie pokonali tor przeszkód z użyciem sprzętu gaśniczego. Nasza reprezentacja w składzie: Łukasz Romański, Mykhailo Znovenko i Krzysztof Adamiec (uczniowie z klasy 8c) zajęli III miejsce.

      Dwóch uczniów z klasy 3b, Laura Iwańska i Bartłomiej Szęklewski, miało za zadanie wykonać pracę przedstawiającą pojazd strażacki. Laura Iwańska zdobyła III miejsce. Natomiast w konkursie wiedzy z zasad bezpieczeństwa pożarowego, Przemysław Kowalczyk z kl. 8c zajął IV miejsce.

      Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów !

     • Dzień Krawata

     • W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Krawata. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie wzięli udział w organizowanej akcji. W ramach konkursu Samorządu Uczniowskiego pt. "Klasa z Klasą ", zliczyliśmy w każdej klasie uczniów, którzy przyłączyli się do organizacji tego wydarzenia. Wszystkim zaangażowanym klasom zostały przyznane punkty !

     • Zajęcia integracyjne

     • W miniony piątek uczniowie klas 1-3 brali udział w zajęciach integracyjnych zorganizowanych w formie placu zabaw na sali gimnastycznej. Dzieci miały możliwość spróbować swoich sił w różnych konkurencjach, które wymagały od nich sprytu, zręczności, a niekiedy także sporo wytrwałości i cierpliwości. Po serii ćwiczeń na kolejnych urządzenaich dzieci przystepowały do konkursu, w którym zdobywały punkty za poprawne wykonanie zadań. Wszyscy nagrodzeni zostali cukierkami. 

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 14 października to ważny dzień dla uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. To  Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, który obchodzony jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszego w Europie ministerstwa oświaty.

       

      W tym roku święto to umiliły Koncertem Życzeń klasy 8a i 8b. Nauczyciele, w nastrojowej atmosferze kawiarenki, wysłuchali humorystycznych życzeń im dedykowanych, przeplatanych piosenkami, które wykonywały dziewczynki z klasy 8a. Oby te wszystkie życzenia się spełniły, a nauczyciele i pracownicy szkoły mieli dużo sił, cierpliwości i dobrego humoru. ​​​​​​​

     • Nominacje w Plebiscycie Edukacyjnym

     • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w Wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie małopolskim jest prowadzony przez „Gazetę Krakowską” i „Dziennik Polski”.

      Ponadto nominację do tytułu Nauczyciela Roku otrzymała pracująca w naszej szkole nauczycielka: Agnieszka Piskorska-Łuszczyńska.

      Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 25 października. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.gazetakrakowska.pl/nauczyciel

     • Ślubuję być dobrym uczniem!

     • Piątek 14 października był bardzo ważnym dniem dla uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli w tym roku naukę w naszej szkole. Właśnie tego dnia odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Dzieci z klas 1a, 1b i 1c zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod opieką pań wychowawczyń. W uroczystości brali także udział starsi koledzyi koleżanki, którzy powitali peirwszoklasistów w szeregach uczniów.

      Na zakończenie Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia oraz skierowała swoje slowo do dzieci i rodziców.

      Pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki i legitymacje szkolne. Od teraz są już prawdziwymi uczniami! Życzymy im powodzenia i wielu niezapomnianych przygód!

     • Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

     • 7 października 2022 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ramach tej akcji "młodsi" egzaminowali "starszych". Nasi egzaminatorzy, uczniowie klasy 4b, sprawdzili znajomość tabliczki mnożenia u 146 uczniów klas III - VIII. Ekspertami zostały 53 osoby bezbłędnie wykonując obliczenia w bardzo krótkim czasie. GRATULUJEMY!!!

     • Wrześniowa akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

     • W zeszłą środę zakończyła się akcja charytatywna Kredkobranie !

      Zbiórka, zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu, miała na celu skompletowanie przyborów szkolnych, dla dzieci z rodzin żyjących na kresach (Ukrainy, Białorusi i Litwy).

      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i dołożyli coś od siebie, jak i opiekunkom Koła Wolontariatu, Paniom Katarzynie Siemieńskiej i Jolancie Popiel, dzięki którym ta akcja mogła w ogóle się odbyć !

     • Krakowskie rady na różne odpady

     • Klasa 6a wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Centrum Ekologiczne BARYCZ. Uczniowie poznali zasady selektywnego zbierania odpadów w Krakowie ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego postępowania z nietypowymi odpadami takimi jak elektroodpady i inne odpady niebezpieczne.

      Nasi szóstoklasiści zdobyli wiedzę na temat odzysku i recyklingu surowców wtórnych, oraz funkcjonowania Zintegrowanego Systemu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Gminie Miejskiej Kraków.

     • Klasy trzecie w Wygiełzowie

     • 4 października  uczniowie klas trzecich wzięli udział w wycieczce autokarowej do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego czyli muzeum na świeżym powietrzu w Wygiełzowie. Celem wycieczki było zwiedzenie skansenu, w którym znajdują się zabytki budownictwa drewnianego.

       

      Uczestniczące w niej dzieci wzięły udział w warsztatach pt: „ Od ziarenka do bochenka” - na zajęciach dzieci poznały rodzaje zbóż,  próbowały swoich sił w młóceniu cepami i mieleniu w żarnach, poznały proces wypieku chleba i dowiedziały się jak wyglądało życie ludzi przed 100 laty. Uczniowie mogli zobaczyć następujące obiekty: spichlerz dworski, modrzewiową chałupę sołtysią, dom bogatego chłopa z klasą wiejskiej szkoły i zakładem wikliniarskim oraz stodoły i chlewiki, wszystko bogato wyposażone w oryginalne sprzęty. Najstarszy budynek jaki mogły zobaczyć dzieci to kościół z Ryczowa. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń!

     • Małopolska Noc Naukowców 2022

     • Małopolska Noc Naukowców odbyła się 30.09.2022 od 15.00 do 21.00 po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

      Tradycją jest spotykanie się naukowców Polskiej Akademii Nauk z młodzieżą. Spotkania są prowadzone przystępnym językiem, zrozumiałym dla wszystkich.

      W tym roku nasza szkoła również brała udział w tym przedsięwzięciu.

      Było ciekawie, atrakcyjnie, pogoda i humory dopisały.. :)

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji !

      Opiekun wycieczki:
      Jolanta Popiel

      FOTORELACJA

     • Jesteśmy aktywni!

     • W piątek, 30 września wspólnie z uczniami z różnych części świata braliśmy udział w wielkimmiędzynarodowym święcie ruchu czyli w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego. Starsi uczniowie podczas zajęć wychowania fizycznego na sali gimnastycznej, młodsi w trakcie lekcji w klasach oraz na korytarzu. Nie ważne jest miejsce, ważne są chęci i dobre nastawienie. A tego nam nie brakowało!
      #ESSD2022

      https://www.facebook.com/EuropejskiDzienSportuSzkolnego
      https://www.essd.eu/

      Więcej zdjęć  TUTAJ