• Dla Uczniów i Rodziców

     • Klasa 1b żegna lato

      21 września, na pożegnanie lata klasa 1b odwiedziła pobliski Park Jerzmanowskich. Pogoda sprzyjała obserwacjom przyrody, pomiarom, rozgrywkom i zabawom na świeżym powietrzu.

     • Klasa 1c w Muzeum Obwarzanka

      Dnia 21 września 2023r. uczniowie klasy Ic udali się do Żywego Muzeum Obwarzanka w Krakowie. Głównym celem wycieczki było poznanie historii i tradycji powstawania obwarzanka. Uczniowie dowiedzieli się, która królowa zachwycała się jego smakiem. Poznali unikatowy proces jego produkcji, dowiedzieli się po czym można poznać prawdziwego i oryginalnego krakowskiego obwarzanka i oczywiście mogli własnoręcznie wykonać swojego własnego.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego !

      W środę, 20 września 2023 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 123, poprzedzone kampanią wyborczą. Swoją kandydaturę do tegorocznych wyborów zgłosiło 9 uczniów. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Alicja Urban z klasy VII b.

     • Zebrania z rodzicami

      1 września o godz. 17:00 - zebranie z rodzicami uczniów klas 1

      Klasa 1a - wych. Anna Tokarska - sala 18

      Klasa 1b - wych. Wioletta Antosiewicz - sala 27

      Klasa 1c - wych. Katarzyna Stala - sala 19

      7 września o godz. 17:00 - zebranie z rodzicami uczniów klas 2-8

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

      Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września na sali gimnastycznej według następującego harmonogramu:

      - godz. 9:00 - klasy 1-3

      - godz. 10:00 - klasy 4-5

      - godz. 11:00 - klasy 6-8

      Po uroczystości na sali gimnastycznej uczniowie spotykają się z wychowawcami w salach lekcyjnych:

     • Apel z okazji zakończenia roku szkolnego klas 4-8

      23 czerwca o godz. 9:00 na sali gimnastycznej naszej szkoły, miał miejsce uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego klas 4-8. Po odśpiewaniu hymnu narodowego nastąpiło uroczyste przekazanie pocztu sztandarowego uczniom klas siódmych.

      W części oficjalnej apleu miało miejsce wręczenie świadectw z wyróżnieniem uczniom poszczególnych klas oraz nagród Dyrektora Szkoły. Pani Dyrektor złożyła również wszystkim nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom szkoły serdeczne podziękowania za współpracę w mijającym roku szkolnym. Do uczniów oraz absolwentów naszej szkoły skierowała wakacyjne życzenia.

     • Zakończenie Roku Szkolnego

      23 czerwca 2023 roku uczniowie klas 1 - 3 spotkali się na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Apel przygotowali uczniowie klas trzecich razem z wychowawcami.

      Pani Dyrektor zwróciła się do uczniów, rodziców podsumowując miniony rok szkolny. Następnie Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody książkowe dla uczniów z wysokimi wynikami w nauce.

     • Pożegnanie klas ósmych

      22 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych. Specjalnie na tą okazję uczniowie klasy 7a i 6a przygotowali pożegnalne przedstawienie, pełne humoru, uśmiechu, radości oraz wzruszających wspomnień. Po zakończeniu pożegnania, nasi absolwenci wzięli udział w przygotowanym przez rodziców komersie.

     • I Ty możesz zmieniać świat ...

      Alicja Urban - uczennica klasy 6b

      Pogodna twarzyczka. Delikatny, ciepły, subtelny uśmiech ! Za Jej sprawą przestrzeń wokół nabiera barw, a rzeczywistość mieni się różnorodnością kolorów. Niewątpliwie w dłoniach zdiagnozowany talent malarski. Zanim jednak ręka nabrała precyzji i mistrzowskich ruchów, ściany w domu służyły za sztalugę. Nikt by wówczas nie pomyślał, że Jej dzieła będą zachwycać i zdobić szkolne korytarze i nie tylko…

     • Nauczyciele ponownie górą !

      21 czerwca doszło do rewanżowego meczu siatkówki pomiędzy drużyną nauczycieli a uczniów naszej szkoły. Pierwsze spotkanie obu ekip miało miejsce 1 czerwca podczas zawodów sportowych organizowanych w ramach szkolnych obchodów Dnia Dziecka. Górą wówczas okazali się nauczyciele, którzy po zaciętym spotkaniu wynikiem 2:1 pokonali drużynę uczniów. W tym spotkaniu nasi podpieczni upatrzyli jednak swoją szansę i zażądali rewanżu. Przygotowali nawet w tej sprawie specjalną petycję, którą złożyli na ręce Dyrekcji szkoły. W trakcie drugiego spotkania dyspozycja nauczycieli oraz ich postawa na boisku były na wyraźnie wyższym poziomie, a szybkie rozegranie piłki na siatce oraz mocna zagrywka przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść naszych pedagogów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem nauczycieli 3:0.

     • Laureaci konkursu plastycznego „ Na morzach i oceanach ”

      Uczniowie klas 1 uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ Na morzach i oceanach". Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 11 w Krakowie.

      Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną inspirowaną tytułem konkursu.

      Celem konkursu było min. :

     • Kopciuszek w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego

      Z okazji zakończenia roku szkolnego i zbliżających się wakacji Szkolne Koło Teatralne pod opieką pani Justyny Zapiór i pani Doroty Cienkosz przygotowało spektakl pt. „Kopciuszek” dla uczniów klas 1-6.

      W przedstawieniu wystąpili aktorzy:

      Anna Stefan- Sadzikowska - 4c - Kopciuszek

      Joanna Krawczyk - 5a - Macocha

     • Bezpieczne wakacje

      Wakacje to czas odpoczynku i relaksu. Niezależnie od tego, gdzie je spędzamy – w Krakowie, czy na wyjeździe, na rowerowej wycieczce czy na basenie, nad morzem czy w górach, nad jeziorem czy nad rzeką - żeby wakacje uznać za radosne i udane, muszą być one przede wszystkim bezpieczne. Dlatego Strażnicy Miejscy przypomnieli uczniom klas 1-3 jak bezpiecznie bawić się, odpoczywać i podróżować.

     • Klasa 1b  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie 

      Klasa 1b wybrała się na warsztaty „W krainie wyobraźni” do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rajskiej. Uczniowie zapoznali się z różnymi typami ilustracji książkowej, zobaczyli też, że w pracy ilustratora najważniejsza jest wizja własna i każdy może zostać ilustratorem. Na zakończenie warsztatów uczniowie wykonali elementy ogrodu wykorzystując materiały pochodzące w znacznej części z recyklingu.

     • Laureaci konkursu plastycznego pt. „ Weteran na okładkę ”

      Uczniowie klas szóstych wzięli udział w konkursie plastycznym pt.„ Weteran na okładkę ”. Organizatorem konkursu był Klub 16 Batalionu Powietrznodesantowego.

      Konkurs dotyczył upamiętnienia Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Uczniowie mieli za zadanie nadać tytuł książki o weteranie oraz zaprojektować jej okładkę. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich przez sztukę.

     • Wycieczka do Wrocławia

      W dniach 14-16 czerwca klasy 7a, 8a, 8b oraz 8c uczestniczyły w wycieczce do Wrocławia.

      Wczesnym rankiem w środę 14 czerwca ruszyliśmy autokarem do Wrocławia na intensywne zwiedzanie miasta i jego atrakcji. Po szybkiej podróży mieliśmy okazję obejrzeć Panoramę Racławicką. Po południu udaliśmy się na długi spacer po wrocławskim zoo, pod hale stulecia oraz na pokaz fontann.

     • Laureaci XII Edycji Dzielnicowego Konkursu pt. „ Żyj zdrowo i bezpiecznie”

      Uczniowie klas czwartych wzięli udział w XII Edycji Dzielnicowego Konkursu pt.„ Żyj zdrowo i bezpiecznie ”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 41 w Krakowie, patronat konkursu : Dzielnica XII

      W roku szkolnym 2022/2023 konkurs dotyczył tematu „ Zdrowo , bo sportowo ”. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną zachęcającą do zabaw ruchowych oraz aktywności sportowej.

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych