• Dla Uczniów i Rodziców

     • Laureaci konkursu plastycznego „ Na morzach i oceanach ”

      Uczniowie klas 1 uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ Na morzach i oceanach". Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 11 w Krakowie.

      Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną inspirowaną tytułem konkursu.

      Celem konkursu było min. :

     • Kopciuszek w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego

      Z okazji zakończenia roku szkolnego i zbliżających się wakacji Szkolne Koło Teatralne pod opieką pani Justyny Zapiór i pani Doroty Cienkosz przygotowało spektakl pt. „Kopciuszek” dla uczniów klas 1-6.

      W przedstawieniu wystąpili aktorzy:

      Anna Stefan- Sadzikowska - 4c - Kopciuszek

      Joanna Krawczyk - 5a - Macocha

     • Bezpieczne wakacje

      Wakacje to czas odpoczynku i relaksu. Niezależnie od tego, gdzie je spędzamy – w Krakowie, czy na wyjeździe, na rowerowej wycieczce czy na basenie, nad morzem czy w górach, nad jeziorem czy nad rzeką - żeby wakacje uznać za radosne i udane, muszą być one przede wszystkim bezpieczne. Dlatego Strażnicy Miejscy przypomnieli uczniom klas 1-3 jak bezpiecznie bawić się, odpoczywać i podróżować.

     • Klasa 1b  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie 

      Klasa 1b wybrała się na warsztaty „W krainie wyobraźni” do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rajskiej. Uczniowie zapoznali się z różnymi typami ilustracji książkowej, zobaczyli też, że w pracy ilustratora najważniejsza jest wizja własna i każdy może zostać ilustratorem. Na zakończenie warsztatów uczniowie wykonali elementy ogrodu wykorzystując materiały pochodzące w znacznej części z recyklingu.

     • Laureaci konkursu plastycznego pt. „ Weteran na okładkę ”

      Uczniowie klas szóstych wzięli udział w konkursie plastycznym pt.„ Weteran na okładkę ”. Organizatorem konkursu był Klub 16 Batalionu Powietrznodesantowego.

      Konkurs dotyczył upamiętnienia Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Uczniowie mieli za zadanie nadać tytuł książki o weteranie oraz zaprojektować jej okładkę. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich przez sztukę.

     • Wycieczka do Wrocławia

      W dniach 14-16 czerwca klasy 7a, 8a, 8b oraz 8c uczestniczyły w wycieczce do Wrocławia.

      Wczesnym rankiem w środę 14 czerwca ruszyliśmy autokarem do Wrocławia na intensywne zwiedzanie miasta i jego atrakcji. Po szybkiej podróży mieliśmy okazję obejrzeć Panoramę Racławicką. Po południu udaliśmy się na długi spacer po wrocławskim zoo, pod hale stulecia oraz na pokaz fontann.

     • Laureaci XII Edycji Dzielnicowego Konkursu pt. „ Żyj zdrowo i bezpiecznie”

      Uczniowie klas czwartych wzięli udział w XII Edycji Dzielnicowego Konkursu pt.„ Żyj zdrowo i bezpiecznie ”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 41 w Krakowie, patronat konkursu : Dzielnica XII

      W roku szkolnym 2022/2023 konkurs dotyczył tematu „ Zdrowo , bo sportowo ”. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną zachęcającą do zabaw ruchowych oraz aktywności sportowej.

     • "Kraków w obiektywie"

      Prezentujemy wyniki konkursu "Kraków w obiektywie"

      I miejsce

      Hubert Cebula - Ic

      II miejsce

      Jakub Sikora - Ia

      III miejsce

      Ewa Łopatka - Ib

      Anna Miszkiel - IIb

      Wyróżnienia:

      Adam Piwowar - Ib

      Mateusz Stanewicz - Ib

      Jan Kapuśniak - Ic

      Wojciech Kulig - IIb

      Gratulujemy !

      Dziękujemy za udział wszystkim uczniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach! :)

     • Dzień Dziecka na sportowo

      W czwartek, 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka na sportowo.

      Rozgrywki międzyklasowe w grę w Dwa Ognie oraz piłkę nożną na każdym poziomie klas przyniosły sporo emocji. Duże zaangażowanie zostało osłodzone!

      Na zakończenie został rozegrany mecz towarzyski w piłkę siatkową pomiędzy dwoma drużynami. Nauczyciele kontra Uczniowie. Pojedynek do samego końca był zacięty! Tym razem zespół uczniów musiał zadowolić się 2 miejscem i zapowiedział rewanż tuz przed zakończeniem roku szkolnego.

     • Klasa 1b  na Wystawie  EkoEksperymentarium

      Klasa 1b wybrała się na wystawę doświadczalną EkoEksperymentarium na Zakrzówku, aby poznać proste sposoby na to, jak być eko w domu na co dzień. Uczniowie szukali sposobów na oszczędzanie energii, wody, gotowanie zero warte i dlaczego warto mieć mniej. Dowiedzieli się jak małymi krokami ratować świat.

     • EkoEksperymentarium

      ​​​​​​Dziś klasa 3b była na wycieczce, na Zakrzówku. Tam w budynku przy nowo otwartym kąpielisku odbyły się warsztaty w EkoEksperymentarium. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      W ciekawy sposób zwiedzaliśmy ekomieszkanie i próbowaliśmy rozwiązać wszystkie zadania, aby uświadomić sobie jak podczas codziennych czynności można zadbać o środowisko.Po warsztatach zaliczyliśmy spacer po zielonej części parku. Po drodze podziwialiśmy piękne widoki. Następnie przez las, doszliśmy do Skałek Twardowskiego, gdzie zorganizowaliśmy sobie rozgrywki sportowe.Chętnie wrócimy tutaj na wakacyjny wypoczynek z rodzicami. To była super wycieczka na zakończenie klasy trzeciej.

     • Laureaci konkursu plastycznego „ Mój przyjaciel z kosmosu ”

      Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ Mój przyjaciel z kosmosu". Organizatorem konkursu były wychowawczynie świetlicy : Agnieszka Jasińska i Maria Mika.

      Uczniowie mieli za zadanie przedstawić przestrzennego przyjaciela z kosmosu wykonanego z różnorodnych materiałów.

     • III Edycja Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego Dzielnicy XII

      W dniu 31 V 2023 r. w siedzibie Rady Dzielnicy XII, przy ulicy Kurczaba 3 tradycyjnie już odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego dzielnicy XII dla szkół podstawowych. Udział wzięły szkoły: nr 24, 111, 117 ( obecnie ZSP -19), 123, 148 i 157. Była to III edycja.

      Konkurs tradycyjnie zorganizowała nauczycielka fizyki Jolanta Popiel, a patronat objął p. Zbigniew Kożuch – Przewodniczący Rady Dzielnicy XII oraz Rady Rodziców. Dzięki ich wsparciu finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Do Konkursu stanęło ok. 40 uczniów z w/w szkół a do Finału przeszli uczniowie ( po jednym z każdej szkoły), którzy w szkolnych eliminacjach zdobyli tytuł Najlepszego Fizyka w szkole.

     • Dzień Dziecka w Wiosce Indiańskiej

      Z okazji Dnia Dziecka klasy 3a, 3b i 2b pojechały do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu. Osada znajduje się w pięknym otoczeniu pagórków, lasów , zielonych terenów . W dużym ogrodzie znajdowało się kilka kolorowych namiotów indiańskich-tipi. Przywitał nas gospodarz ubrany w tradycyjny strój indiański. Opowiadał o historii plemienia, tradycjach, zwyczajach i codziennym życiu.

     • KLASY 1 W ANIMAL ISLAND

      7 czerwca uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Animal Island w Sierczy. Czekało na nas wiele atrakcji. Już na samym wejściu przywitały nas psy pasterskie. Były również kucyki, alpaki, papugi, kangur, sowy, lemury i jeżozwierz. Uczniowie mogli głaskać i karmić zwierzęta. To była świetna okazja by poznać lepiej te gatunki zwierząt i dowiedzieć się o ciekawostkach z ich życia. Na koniec ze smakiem zjedliśmy pyszne kiełbaski z ogniska.

     • Dzień Dziecka na Kopcu Krakusa!

      1 czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zabawach sportowych i integracyjnych na Kopcu Krakusa. Wzięli również udział w grze terenowej, podczas której uczyli się współpracy i sprawnej komunikacji. Spotkaniu towarzyszyły różnorodne atrakcje oraz piękna słoneczna pogoda.

     • "KRAKÓW W SŁOWACH WYPOWIEDZIANYCH"

      30 maja w Szkole Podstawowej nr 111 odbył się konkurs recytatorski "Kraków w słowach wypowiedzianych". Naszą szkołę reprezentowały Antonina Deptuła- klasa 1a, Zofia Kostecka- klasa 1c, Pola Sadowska- 2 b oraz Maja Kuźniar- klasa 3 b. Wielkim sukcesem zakończył się występ Mai, która zajęła I miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów.

     • Klasa 1b  - Lekcja astronomii

      W celu podsumowania realizacji zajęć związanych tematycznie z kosmosem klasa 1b wybrała się na wycieczkę do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Uczniowie wzięli udział w prelekcji „Gwiezdna przygoda”, następnie w warsztatach o Układzie Planet oraz wykonali paszporty, dzięki którym mogli wejść do kopuły i obserwować gwieździste niebo. Wszyscy z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji astronomii.

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych