• Dla Uczniów i Rodziców

     • Żyj Zdrowo, Jedz Zdrowo !! - akcja SU

      Serdecznie zapraszamy uczniów klas 6 - 8 do wzięcia udziału w akcji Samorządu Uczniowskiego pt. "Żyj Zdrowo, Jedz Zdrowo !!". Celem akcji jest popularyzowanie i promowanie zdrowego żywienia, a polega ona na wykonaniu prezentacji multimedialnej na temat zasad zdrowego odżywiania się. Prezentację należy wykonać do 16 października 2023 r. Poniżej szczegółowa informacja na temat akcji.

     • Klasa 4c i 5a na tropach gen. Józefa Bema

      27 września odbyła się wycieczka do Tarnowa – rodzinnego miasta patrona naszej szkoły, gen. Józefa Bema. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 4c i 5a.

      Na tarnowskim rynku spotkaliśmy się z lokalnym przewodnikiem. Zostaliśmy zapoznani z historią miasta. Następnie udaliśmy się na spacer śladami obecności Józefa Bema w Tarnowie. Widzieliśmy domy, w których wychowywał się w dzieciństwie nasz Patron, miejsce pracy jego ojca. Odwiedziliśmy katedrę, w której został ochrzczony. Pan przewodnik co krok zaskakiwał nas nowymi informacjami i ciekawostkami o słynnym generale. Odwiedziliśmy jego pomnik oraz podziwialiśmy mural przedstawiający fragment Panoramy Siedmiogrodzkiej. Spacer zakończył się w Parku Strzeleckim, gdzie zobaczyliśmy monumentalne mauzoleum Józefa Bema. Ponieważ dopisała nam pogoda, postanowiliśmy resztę dnia spędzić na tutejszym placu zabaw. Był to doskonały czas, żeby odpocząć, p

     • DAWID PĘKALA Z PUCHAREM NA OMSIP W SZACHACH !

      Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

      Miło mi poinformować, że 12 dzieci wzięło udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Szachach, które odbyły się w Katowickim Spodku dnia 26 września 2023 r. , gdzie rywalizowało blisko 1200 szachistów z całej Polski.

      Każdy uczeń rozegrał 8 rund tempem 10 minut dla zawodnika, przy czym grano w kategoriach klasowych.

     • Stwórz historię swojego miasta !

      Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków? Zagłosuj w ramach tegorocznej 10. jubileuszowej edycji budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa. Głosować może każdy mieszkaniec Krakowa, bez względu na wiek czy zameldowanie. Głosować można, elektronicznie na stronie: www.budzet.krakow.pl lub osobiście poprzez wypełnienie karty do głosowania w jednym z punktów na terenie miasta.

     • Bezpłatne szczepienia przeciw HPV!

      Od 1 czerwca można bezpłatnie zaszczepić przeciw HPV dzieci w wieku 12 i 13 lat.

      O programie bezpłatnych szczepień przeciw HPV

      Powszechny program szczepień przeciw HPV realizuje założenia i cele Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Uzupełnia bezpłatny program szczepień ochronnych dla dzieci i młodzieży o szczepienie, które chroni przed chorobami wywołanymi przez HPV.

     • Druga edycja akcji Lidl „Szkoły Pełne Talentów"

      Nasza szkoła bierze udział w drugiej edycji akcji Lidl „Szkoły Pełne Talentów”, która ma na celu pokazanie społeczeństwu, że robiąc codzienne zakupy, można przyczyniać się do tworzenia lepszych warunków do kształcenia i rozwoju dzieci.

      Akcja trwa od 1.09.2023r. i będzie polegała na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły. Talenciaki będą wydawane w okresie trwania akcji we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo. Talenciaki za zakupy w sklepach Lidl od 01.09.2023 do 05.11.2023 r.

     • „NAVIGATOR BEZPIECZEŃSTWA”

      W dniu 26.09.2023 r. drużyna SP 123 uczestniczyła w turnieju „NAVIGATOR BEZPIECZEŃSTWA”, którego celem jest podniesienie świadomości młodzieży z zakresu bezpieczeństwa i promowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz umiejętności pracy w grupie.

      Zmagania miały formę gry terenowej opartej na wiedzy uczestników z zakresu bezpieczeństwa. Podstawą rywalizacji była praca zespołowa, wymagająca od uczestników predyspozycji fizycznychi psychicznych, szybkiego podejmowania decyzji, a także wykazania się umiejętnościami przywódczymi, czytania ze zrozumieniem i orientacji w terenie.

     • Klasa 1b żegna lato

      21 września, na pożegnanie lata klasa 1b odwiedziła pobliski Park Jerzmanowskich. Pogoda sprzyjała obserwacjom przyrody, pomiarom, rozgrywkom i zabawom na świeżym powietrzu.

     • Klasa 1c w Muzeum Obwarzanka

      Dnia 21 września 2023r. uczniowie klasy Ic udali się do Żywego Muzeum Obwarzanka w Krakowie. Głównym celem wycieczki było poznanie historii i tradycji powstawania obwarzanka. Uczniowie dowiedzieli się, która królowa zachwycała się jego smakiem. Poznali unikatowy proces jego produkcji, dowiedzieli się po czym można poznać prawdziwego i oryginalnego krakowskiego obwarzanka i oczywiście mogli własnoręcznie wykonać swojego własnego.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego !

      W środę, 20 września 2023 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 123, poprzedzone kampanią wyborczą. Swoją kandydaturę do tegorocznych wyborów zgłosiło 9 uczniów. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Alicja Urban z klasy VII b.

     • Zebrania z rodzicami

      1 września o godz. 17:00 - zebranie z rodzicami uczniów klas 1

      Klasa 1a - wych. Anna Tokarska - sala 18

      Klasa 1b - wych. Wioletta Antosiewicz - sala 27

      Klasa 1c - wych. Katarzyna Stala - sala 19

      7 września o godz. 17:00 - zebranie z rodzicami uczniów klas 2-8

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

      Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września na sali gimnastycznej według następującego harmonogramu:

      - godz. 9:00 - klasy 1-3

      - godz. 10:00 - klasy 4-5

      - godz. 11:00 - klasy 6-8

      Po uroczystości na sali gimnastycznej uczniowie spotykają się z wychowawcami w salach lekcyjnych:

     • Apel z okazji zakończenia roku szkolnego klas 4-8

      23 czerwca o godz. 9:00 na sali gimnastycznej naszej szkoły, miał miejsce uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego klas 4-8. Po odśpiewaniu hymnu narodowego nastąpiło uroczyste przekazanie pocztu sztandarowego uczniom klas siódmych.

      W części oficjalnej apleu miało miejsce wręczenie świadectw z wyróżnieniem uczniom poszczególnych klas oraz nagród Dyrektora Szkoły. Pani Dyrektor złożyła również wszystkim nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom szkoły serdeczne podziękowania za współpracę w mijającym roku szkolnym. Do uczniów oraz absolwentów naszej szkoły skierowała wakacyjne życzenia.

     • Zakończenie Roku Szkolnego

      23 czerwca 2023 roku uczniowie klas 1 - 3 spotkali się na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Apel przygotowali uczniowie klas trzecich razem z wychowawcami.

      Pani Dyrektor zwróciła się do uczniów, rodziców podsumowując miniony rok szkolny. Następnie Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody książkowe dla uczniów z wysokimi wynikami w nauce.

     • Pożegnanie klas ósmych

      22 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych. Specjalnie na tą okazję uczniowie klasy 7a i 6a przygotowali pożegnalne przedstawienie, pełne humoru, uśmiechu, radości oraz wzruszających wspomnień. Po zakończeniu pożegnania, nasi absolwenci wzięli udział w przygotowanym przez rodziców komersie.

     • I Ty możesz zmieniać świat ...

      Alicja Urban - uczennica klasy 6b

      Pogodna twarzyczka. Delikatny, ciepły, subtelny uśmiech ! Za Jej sprawą przestrzeń wokół nabiera barw, a rzeczywistość mieni się różnorodnością kolorów. Niewątpliwie w dłoniach zdiagnozowany talent malarski. Zanim jednak ręka nabrała precyzji i mistrzowskich ruchów, ściany w domu służyły za sztalugę. Nikt by wówczas nie pomyślał, że Jej dzieła będą zachwycać i zdobić szkolne korytarze i nie tylko…

     • Nauczyciele ponownie górą !

      21 czerwca doszło do rewanżowego meczu siatkówki pomiędzy drużyną nauczycieli a uczniów naszej szkoły. Pierwsze spotkanie obu ekip miało miejsce 1 czerwca podczas zawodów sportowych organizowanych w ramach szkolnych obchodów Dnia Dziecka. Górą wówczas okazali się nauczyciele, którzy po zaciętym spotkaniu wynikiem 2:1 pokonali drużynę uczniów. W tym spotkaniu nasi podpieczni upatrzyli jednak swoją szansę i zażądali rewanżu. Przygotowali nawet w tej sprawie specjalną petycję, którą złożyli na ręce Dyrekcji szkoły. W trakcie drugiego spotkania dyspozycja nauczycieli oraz ich postawa na boisku były na wyraźnie wyższym poziomie, a szybkie rozegranie piłki na siatce oraz mocna zagrywka przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść naszych pedagogów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem nauczycieli 3:0.

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych