• Dla Uczniów i Rodziców

 •                  

     • Klasa 2b na warsztatach wielkanocnych i w sali zabaw "AMPA" w Wieliczce

      Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych, na których każdy własnoręcznie ozdobił swoją bombkę w kształcie jajka. Następnie obejrzeli filmik edukacyjny oraz zwiedzili fabrykę. Mieli okazję poznać kolejne etapy procesu wytwarzania i dekorowania ozdób choinkowych. Z wielkim zainteresowaniem obserwowali wydmuchiwanie, posrebrzanie, „kąpiel”, suszenie, malowanie i pakowanie bombek. Druga część wycieczki to wizyta w Parku Rozrywki „Ampa”. Dzieci z wielką radością korzystały z licznych atrakcji znajdujących się w sali zabaw, m. in. zjeżdżalni, torów zjazdowych, toru przeszkód w labiryncie, trampolin, basenu z kulkami i kwadratowymi piankami itd.

     • Dzień wiosny w klasach 1-3

      Wiosna to wyjątkowa pora roku wyczekiwana po długiej zimie przez wszystkie dzieci. Dlatego 21 marca 2024 uczniowie przybyli do szkoły ubrani w oryginalne i piękne stroje z motywem kwiatowym i niezwykle szykownym kwiecistym nakryciem głowy w formie kapeluszy lub wianków.

      W „kolorowy” nastrój wprowadziła nas gazetka o tematyce obchodów Dnia Wiosny, która przybliżyła nam zwyczaje z obchodami tego dnia nie tylko w Polsce ale i w innych krajach.

     • Klasa 1a w Żywej Pracowni

      W pierwszy dzień wiosny 21 marca klasa 1a wyruszyła na poszukiwanie wiosny. Pogoda dopisała, słychać było śpiew ptaków, podziwialiśmy pierwsze wiosenne kwiaty.

      Udaliśmy się również do Żywej Pracowni – niesamowite miejsce znajdujące się w Starym Podgórzu, na krótkiej uliczne, ale z niesamowitym klimatem i cudowną atmosferą. Wzięliśmy udział w warsztatach wiosenno - wielkanocnych – robiliśmy palmy wielkanocne. Na początku Pan, który prowadził warsztaty opowiedział o historii i tradycji święcenia palm. Następnie po kolei tłumaczył i pokazywał w jaki sposób będziemy wykonywać palmy. Na początku nie było łatwo, ale z czasem wykonanie palmy okazało się nie takim trudnym zadaniem. Byliśmy z siebie dumni, że udało nam się zrobić swoją własną palmę.

     • Wielkanocne zajęcia w świetlicy

      Dnia 22.03.2024 r. w świetlicy zorganizowane zostały otwarte zajęcia integracyjne z udziałem rodziców, o tematyce wielkanocnej.

      Na spotkaniu najpierw dzieci zaśpiewały piosenkę o jajkach pisankach. Następnie rozwiązaliśmy wspólnie quiz wielkanocny. Później pracowaliśmy w grupach na trzech stanowiskach, gdzie można było wykonać harmonijkowego zajączka lub kogucika z papieru, palmę wielkanocną, lub ozdabiać bibułą jajka styropianowe.

     • Świąteczny kogel-mogel

      Na powitanie wiosny klas 1b była w Muzeum Krzysztofory na warsztatach. Na początku przeszliśmy plantami sprawdzając gdzie zawitała już wiosna, a następnie poszliśmy do Pałacu Krzysztofory gdzie znajduje się oddział Muzeum Narodowego. Tam uczestniczyliśmy w warsztatach" Świąteczny kogel-mogel czyli Wielkanoc po krakowsku".

     • Gra terenowa w klasie 2c

      19 marca uczniowie klasy 2 c uczestniczyli w grze terenowej Moje miasto. Klasa została podzielona na cztery zespoły, które otrzymały misję odnalezienia i wykonania 16 ukrytych w okolicach Rynku zadań. Każde kolejne poprawnie wykonane odsłaniało przed uczniami wskazówkę dotyczącą miejsca ukrycia następnego. Uczestnicy w pełni zaangażowali się w grę i doskonale poradzili sobie z jej przejściem. W nagrodę poszli na smaczną gorącą czekoladę :)

     • Działajmy razem

      Uczniowie naszej szkoły wraz z Seniorami z Klubu Samopomocy uczestniczyli w warsztatach decoupage. Uczestniczy ozdabiali doniczki poprzez wydzieranie elementów papierowych i naklejaniu ich na wybraną powierzchnię. Efekt końcowy był fantastyczny, jednak praca wymagała staranności, dokładności, ostrożności i wytrwałości. Satysfakcja, uśmiech na twarzach i zadowolenie uczestników warsztatów były najlepszym dowodem na to, że warto takie zajęcia organizować.

     • Klasa 2a w Muzeum Etnograficznym

      Do czego może służyć palma wielkanocna? Czym pachnie i smakuje święcone? Jak złożyć życzenia za pomocą pisanek? Na te i wiele innych pytań odpowiedź otrzymali uczniowie klasy 2a podczas warsztatów wprowadzających w czas świątecznych przygotowań - Wielkanoc. Czas odnowy w Muzeum Etnograficznym.

      Drugoglasiści we wspaniałej scenerii muzealnych pomieszczeń dowiedzieli się dlaczego dawniej ludzie tak bardzo wyczekiwali wiosny, oraz poznali tradycje związane z okresem Wielkiej Nocy. Mieli okazję podziwiać wspaniałe pisanki oraz odkryć znaczenie symboli, którymi były zdobione. Na zakończenie wykonali z papieru Drzewko Emausowe, czyli tradycyjny element targu, który odbywa się z okazji odpustu tuż po Wielkanocy.

     • Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego "Miłosz z pamięci…"

      Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego "Miłosz z pamięci…"

      I miejsce: Jan Ostrowski kl. 5c, Maja Kuźniar kl. 4b

      II miejsce: Julia Kruczek kl. 5a

      III miejsce: Milena Jacak kl. 8a

      Wyróżnienie: Alicja Gąsiorek kl. 5c

      Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

      Nauczyciele języka polskiego

     • 2a i 2b w krainie wyobraźni

      Klasy 2a i 2b wybrały się do Cinema City Bonarka na film "Akademia Pana Kleksa". Uczniowie przenieśli się w niezwykły świat fantazji i baśniowej przygody. Film dostarczył wiele śmiechu, pozwolił oderwać się od rzeczywistości i zanurzyć w magicznym świecie wyobraźni.

     • Klasa 1c w Żywej Pracowni

      14 marca klasa 1c wybrała się na warsztaty wielkanocne do Żywej Pracowni w Krakowie. Uczniowie usłyszeli wiele ciekawych informacji odnośnie technik zdobienia jajek na wielkanocny stół, a następnie własnoręcznie wykonali pisanki batikowe.

      Metoda, którą poznali polega na nakładaniu i tworzeniu wzorów na jajku przy pomocy roztopionego wosku. Następnie jajko pokryte woskiem umieszcza się w barwniku. Farba barwi tylko miejsca niepokryte woskiem. Za pomocą tej metody pisankę można zabawić nawet na trzy, cztery kolory. Zajęcia w tej pracowni były ciekawym doświadczeniem dla pierwszoklasistów. Na zakończenie warsztatów uczniowie zabrali wykonane przez siebie pisanki, aby mogły zrobić świąteczne stoły w ich domach.

     • MISTRZOWIE MOWY POLSKIEJ

      Miło nam przekazać informację o wynikach konkursu o tytuł Mistrza Mowy Polskiej. Konkurs został przeprowadzony w formacie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.

      MISTRZ MOWY POLSKIEJ KL. IV-V:

      ALICJA GĄSIOREK KL. 5C

      MISTRZ MOWY POLSKIEJ KL. VI-VIII:

      MACIEJ CHOJNOWSKI KL. 8A

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

     • Klasa 2c na warsztatach Akademia Kropelki

      Uczniowie klasy 2 c w ramach projektu Akademia Bohaterów Klimatu, uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany. Podczas zabaw edukacyjnych dowiedziały się w jaki sposób uzdatniana jest woda, poznali obieg wody w przyrodzie oraz zależność ekosystemu i wpływ działalności człowieka na zasoby naturalne. Nagrodą za aktywne uczestnictwo w zajęciach były książeczki z łamigłówkami i rebusami oraz ekologiczne bidony.

     • "My adventure with English"

      Uczniowie klas 2 uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ My adventure with English ". Organizatorem konkursu było Centrum Młodzieży im. dr. Jordana w Krakowie. Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat z wybranym tematem w języku angielskim.

      Celem konkursu było min. :

     • Ja i moje emocje

      Uczniowie klasy 2c uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Pedagoga specjalnego "Ja i moje emocje". Dzieci rozmawiały o tym, jakie odczuwają emocje i z jakiego powodu. Wspólnie zastanawiały się jak poradzić sobie z takimi emocjami jak złość, strach, smutek, zawstydzenie. Rozwiązywały zagadki, których rozwiązania określały pozytywne lub negatywne zachowania.

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych