• Dla Uczniów i Rodziców

     • Klasa 2b na warsztatach w Kreatech

      Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w warsztatach programowania i robotyki „Kreatywni Technologicznie”. Podczas zajęć dzieci mając do dyspozycji tablety uczyły się konstruowania i programowania robotów z edukacyjnych klocków lego WeDo.

     • Edukacyjny spacer Wokół Szopki

      11 grudnia uczniowie klasy 1c wybrali się na edukacyjny spacer Wokół Szopki. W trakcie spaceru dzieci mogły obejrzeć przepiękne, mieniące się kolorami szopki, a także poznać ciekawostki architektoniczne i informacje o ich twórcach. Szopka krakowska czerpie inspiracje z bogactwa zabytków Krakowa, a jej wyjątkowość tkwi w fantazyjnym łączeniu stylów, mieszaniu porządków i postaci z różnych światów.

     • Sukces naszego ucznia !

      Z radością informujemy, że uczeń klasy 8a Adrian Karłowicz, przeszedł do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu z Fizyki.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

     • Sukces naszej uczennicy !

      Z radością informujemy, że uczennica klasy 8a Milena Jacak, przeszła do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Chemicznego !

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!

     • Sukces naszego ucznia !

      Z radością informujemy, że uczeń klasy 7b Franciszek Cygan, przeszedł do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Geograficznego.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

     • Sukces naszych uczniów !

      Z satysfakcją informujemy, że Aleksander Opiela i Mikołaj Trojanowski z klasy 7b zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!

     • Klasa 2b w Muzeum Archeologicznym

      Uczniowie klasy 2b wybrali się do Muzeum Archeologicznego na ulicy Poselskiej. Zwiedzili wystawę oraz wzięli udział w lekcji muzealnej „Pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski”. Dzieci wzięły też udział w warsztatach ceramicznych, na których wykonali gliniane naczynia.

     • Mikołajki w klasie 2b

      Uczniowie klasy 2b z utęsknieniem czekali na odwiedziny Świętego Mikołaja. Z tej okazji wzięli udział w warsztatach zdobienia pierników świątecznych. Nie zabrakło też wspólnej zabawy, a każdy z uczniów otrzymał prezent :) To był bardzo miło spędzony czas :)

     • "Rany Julek!" Wyniki konkursów

      W listopadzie uczniowie klas 1-3 brali udział w dwóch konkursach związanych z poezją Juliana Tuwima. Pierwszy z nich - plastyczny - polegał na wykonaniu ilustracji do wybranego wiersza Juliana Tuwima techniką kolażu. Drugi - był konnkursem recytatorskim, w którym uczniowie zmierzyli się z poezją Tuwima i zaprezentowali przygotowane wiersze przed publicznością.

     • Dzielnicowy Konkurs Wiedzy Patriotycznej "Polskę znamy i kochamy!"

      29 listopada w naszej szkole obył się dzielnicowy konkurs wiedzy patriotycznej „Polskę znamy i kochamy. Patronat honorowy nad konkursem objęła Rada Dzielnicy XII oraz Instytut Pamięci Narodowej. Fundatorami nagród w konkursie była też Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 123 oraz Wydawnictwo Znak.

      Celem konkursu było:

     • Klasa 2c na zielonej szkole

      W dniach od 4.12 do 8.12 uczniowie klasy 2 c uczestniczyli w Zielonej Szkole w bazie Lubogoszcz w Kasince Małej. Ośrodek położony jest w malowniczym miejscu w lesie. W trakcie wypoczynku uczniowie uczestniczyli w licznych warsztatach: przyrodniczych, artystycznych i ruchowych.

      Każdy dzień zachęcał do kontaktu z przyrodą i poznawania kultury i tradycji Zagórzan. Odwiedzaliśmy Muzeum w Gorczańskim Parku Narodowym. Gościliśmy ratowników GOPR z Grupy Podhalańskiej, którzy prowadzili zajęcia w terenie organizując akcję ratowniczą i park linowy. Zdobyliśmy wiedzę na temat różnorodnych ziół oraz tropów i śladów w przyrodzie. Poznaliśmy przyśpiewki i taniec Zagórzan- konika. Nie zabrakło spontanicznych zabaw na śniegu wokół ośrodka i zabaw integracyjnych oraz ogniska na zakończenie wypoczynku. Wspaniała pogoda zachęcała do pobytu na czystym i rześkim powietrzu. Przyczyniła się do wykorz

     • Otwarte zajęcia w świetlicy szkolnej

      Zapraszamy chętnych uczniów klas I-III, uczęszczających do świetlicy szkolnej wraz z rodzicami, na otwarte zajęcia integracyjne o tematyce świątecznej, które odbędą się dnia 18.12.2023r. (poniedziałek) o godzinie 15.45-17.00 w sali 16. W planie wspólne kolędowanie, quiz "Jaka to kolęda", zabawy, zagadki i wykonanie ozdób świątecznych.

     • Od kopacza do górnika

      6 XII uczniowie klas: 1a, 1b, 1c oraz 2a wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Weliczce. Brali udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Od Kopacza do Górnika” zorganizowanych przez Muzeum Żup Krakowskich na III poziomie kopalni soli. Na początku pobytu w Muzeum przypomniana została legenda o księżnej Kindze. Następnie dzieci odbywając interaktywny podziemny spacer zmierzyły się z pracami dawnych górników.

     • "Najpiękniejsza czapka górnika" - rozstrzygnięcie konkursu.

      4 grudnia to Barbórka. Z tej to okazji uczniowie klas I - III zostali zachęceni do wykonania czapek górników nawiązując do wspaniałych tradycji Barbórki, czyli święta górników w Polsce. W dniu 1 grudnia 2023 r. odbyło się podsumowanie konkursu na najładniejszą czapkę górnika. Strona artystyczna prac świadczyła o dużym zaangażowaniu oraz wkładzie pracy włożonym w ich wykonanie. Poniżej lista zwycięzców oraz wyróżnionych:

     • Akademia Bohaterów Klimatu

      Uczniowie klasy 2 b i 2 c w roku szkolnym 2023/2024 będą uczestniczyć w projekcie Akademia Bohaterów Klimatu. Jest to cykl spotkań, podczas których uczniowie mają szansę poprzez gry i doświadczenia poznawać różne aspekty dotyczące klimatu. 28 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury odbyła się uroczysta inauguracja. Podczas wydarzenia wyświetlone zostały filmy animowane przygotowane przez Miasto Kraków oraz Wodociągi Miasta Krakowa a uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych "Magiczny ogród w słoiku".

     • Andrzejki w klasie 2a

      29 listopada uczniowie klasy 2a wspólnie bawili się podczas zabawy andrzejkowej. Najpierw poznaliśmy dawne zwyczaje związane z wróżbami andrzejkowymi, a następnie próbowaliśmy poznać własną przyszłość dzięki wróżbom przygotowanym przez dzieci. Nie zabrakło ciasteczek z wróżbą, magicznych, kart, spodków i oczywiście serc z imionami chłopców i dziewcząt. Tradycyjnie sprawdziliśmy też, czyj bucik jako pierwszy przejdzie przez próg. Zabawę zakończyły wspólne tańce do ulubonej muzyki.

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych