Podziękowanie od harcerzy
I Ty możesz zmieniać świat ... rok szkolny 2023/2024
Milena Jacak - uczennica klasy 8a
Gdyby przyszło Jej żyć w XVI wieku, niewątpliwie zostałaby wpisana w poczet wybitnych HUMANISTÓW ! Jednym słowem nastolatka wszechstronnie utalentowana. Na co dzień emanuje pogodą ducha, ciepłym uśmiechem. Kobieta nosząca imię Milena jest prawdziwą, życiową wojowniczką ( i to by się zgadzało), w mniej i bardziej ważnych sprawach walczy do końca… AMBITNA!
Uwielbia książki, malowanie, rysowanie; gra na gitarze basowej. Obecnie zgłębia tajemnice szydełkowania. A nade wszystko kocha chemię! Reakcja, która Ją definiuje, opisana jest równaniem:
M=C+DZ – MARZENIA ZAMIENIA NA CELE, A CEL NA DZIAŁANIE !
Jestem przekonana, że w dziedzinie chemii dokona przewrotu na skalę światową !
Piotr Główczyński - uczeń klasy 7a
Bez wątpienia ubogacił nas sobą i zmienił naszą szkolną rzeczywistość. UCZEŃ -DŻENTELMEN – uprzejmy, powściągliwy, wyjątkowy rozmówca, honorowy, nienaganne maniery. Wyjątkowo pracowity, sumienny, obowiązkowy, aktywny, pomocny. Intuicyjnie myślę, że w dziedzinie informatyki, a szczególnie w sferze programowania gier czy aplikacji, zostanie okrzyknięty prekursorem!
Młody człowiek wielu pasji. Nurkowanie, oglądanie rafy koralowej, , obserwowanie żółwi, ośmiornic, zapewne Piotra wycisza. Od niedawna - wędkowanie. Życzymy spełnienia marzeń – podróży do Stanów Zjednoczonych oraz … pieska.
Kłopoty leśnych krasnali...
Szkole koło muzyczno-teatralne uczniów z klas 2b i 2c pod kierunkiem p. Doroty Cienkosz i p. Justyny Zapiór zaprezentowało przedstawienie pt. "Kłopoty leśnych krasnali". Dzieci miały okazję wystąpić dwukrotnie. Najpierw w czwartkowe popołudnie dla rodziców i seniorów w ramach podsumowania projektu "Działajmy razem" oraz w piatkowy poranek 14 czerwca dla swoich koleżanek i kolegów z klas 1-3.
Mali aktorzy swoim występem przypomnieli przed wakacjami o zasadach zachowania w lesie i szacunku dla przyrody. Gratulujemy pięknego występu !
17
Szkolny projekt - „ Aktywni ze sztuką”
W dniu 13 czerwca 2024 r. w ramach projektu„ Aktywni ze sztuką” odbyły się warsztaty edukacyjno-plastyczne. Siódmoklasiści wspólnie z młodszymi uczniami z klasy 2b wykonywali pracę plastyczną pt. „Moje wymarzone i bezpieczne wakacje”. Na początku zajęć p. Agnieszka Jasińska przeprowadziła pogadankę na temat bezpiecznego zachowania podczas pobytu w różnych miejscach wakacyjnych. Następnie starsi uczniowie pomagali drugoklasistom wycinać kształty, które wspólnie przyklejali, tworząc pracę plastyczną.
2Wszyscy z zaangażowaniem wzięli udział w warsztatach.Uczniowie z klasy 2 b z pomocą swoich starszych kolegów wykonali piękne dzieła, które pani Dorota Cienkosz umieściła jako dekorację w sali lekcyjnej.
5
SZKOLNE KOŁO WOKALNO - TEATRALNE NA PIKNIKU RODZINNYM
16 czerwca uczniowie naszej szkoły w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym wystąpili z programem artystycznym na Rodzinnym Pikniku zorganizowanym przez Spółdzielnię „Na Kozłówce” i Miasto Kraków. Odbyła się ona na parkingu przy basenie Com-Com Zone przy ul. Facimiech 32, a Szkolne Koło Wokalno - Teatralne reprezentowało naszą szkołę już po raz piąty.
3
Projekt " Aktywni ze sztuką" - plener malarski
W dniu 7 czerwca uczniowie klasy 7a uczestniczyli w plenerze malarskim, który odbył się w ogrodzie szkolnym. Młodzi artyści mieli za zadanie wykonać pejzaż miejski połączony z otaczająca ich przyrodą.
Celem ćwiczenia było rozwijanie umiejętności obserwacji i interpretacji otaczającej rzeczywistości oraz wzbogacenie wyobraźni.
Uczniowie spędzili miło i ciekawie czas tworząc kreatywne pełne pasji obrazy.
Nauczyciel plastyki - Agnieszka Jasińska
2a, 2b i 2c Wycieczka na Kopiec Piłsudskiego
Uczniowie klas drugich postawili sobie za cel, aby w tym roku szkolnym zdobyć kolejny krakowski kopiec. Na swoim koncie mają już Kopiec Kraka. Tym razem wybór padł na Kopiec Piłsudskiego. Misja zaliczona, a także piknik integracyjny na polanie pod kopcem. Były gry i zabawy, a na zakończenie wycieczki pyszne lody.
16
2b i 2c NA GALI ZAKOŃCZENIA PROJEKTU AKADEMIA BOHATERÓW KLIMATU
11 czerwca odbyła się uroczysta gala na zakończenie II edycji Akademii Bohaterów Klimatu, na której swoją obecnością zaszczycił Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Pan Stanisław Kracik. Było to spotkanie podsumowujące akademię z udziałem wszystkich 10 klas z Krakowa, które wzięły udział w projekcie. Odbyło się ono w Nowohuckim Centrum Kultury.
2W programie znalazły się treści dotyczące zieleni na terenie miasta. Uczniowie posadzili drzewo - kasztanowca czerwonego i poznali tajniki prawidłowej pielęgnacji drzew.` Otrzymali też certyfikaty ukończenia akademii. Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Otwinowskiej z Urzędu Miasta Krakowa, która wspaniale koordynowała cały przebieg projektu :) Był to rok zdobywania wiedzy na trudne tematy, ale w sposób przystępny i połączony z dobrą zabawą.
6Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego projektu oraz osobom prowadzącym zajęcia z ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem :)
Sukces Jana Ostrowskiego z klasy 5c
Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Jan Ostrowski uzyskał bardzo wysoki wynik w Konkursie Literacko-Plastycznym X-lecia Rady Krakowskich Seniorów - dla Seniorów i Uczniów pt. "Łączymy pokolenia - Mój Kraków". W kategorii prace literackie - dzieci 12-18 lat, Jaś zdobył II miejsce, natomiast w kategorii prace plastyczne - Młodzież - 12-18 lat, uzyskał wyróżnienie. Wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce podczas uroczystej gali w siedzibie urzędu miasta w Pałacu Wielopolskich w Krakowie.
Serdecznie gratulujemy !!
Finał akcji „Słówko tygodnia”
Wyniki Szkolnego Konkursu Retorycznego
Sukces Jakuba Błaszczyka z klasy 2b
Miło nam poinformować, że Jakub Błaszczyk z klasy 2b został laureatem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Drzewo Genealogiczne "Portret Rodziny". Organizatorem inicjatywy było Centrum Młodzieży Jordan przy współpracy z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny.
Gratulujemy !!!!!
Klasa 2b w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej
Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w warsztatach „EKOlaż, czyli drugie życie rzeczy. Warsztat w duchu ekologii z nutą artystycznego szaleństwa”. Spotkanie miało na celu uwrażliwienie dzieci na działania, które same mogą wykonać, a które związane są z ochroną środowiska naturalnego, poprzez nadanie rzeczom drugiego życia.
Podczas wizyty uczestnicy mogli stworzyć niebanalną instalację artystyczną wykorzystując materiały, które już posiadamy, choć przez niektórych uznawane są za odpady.
5
Warsztaty ceramiczne
W dniu 21 maja 2024 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty ceramiczne prowadzone przez pracowanie artystyczną „Mali Twórcy”. Uczniowie klas 4a i 5c własnoręcznie wykonali kubek, który dekorowali według własnego pomysłu. Zajęcia miały na celu doskonalenie możliwości pracy manualnej i twórczej.
Agnieszka Jasińska - nauczyciel plastyki
Warsztaty z pedagogiem szkolnym w klasie 2b
Klasa 2b wzięła udział w warsztatach z Pedagogiem panią Kingą Mirowską, których tematem była "Agresja w nas i wokół nas".
4
Informacje dla Rodziców Pierwszoklasistów 2024/2025
ZEBRANIE
Zebranie dla rodziców uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2024/2025 odbędzie się 29 sierpnia o godz. 17.00. Zapraszamy na salę gimnastyczną na spotkanie informacyjne z dyrektorem szkoły. p. Martą Dębosz-Warchoł, następnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.
WYPRAWKA
Co będzie potrzebne w klasie pierwszej?
>>> WYPRAWKA UCZNIA KLASY 1 W ROKU SZKOLNYM 2024/2025 <<<
BASEN
Centrum Sportu i Rekreacji Com-Com Zone Kozłówek przy ul. Facimiech 32 serdecznie zaprasza dzieci klas 1-3 na bezpłatne, pozalekcyjne zajęcia nauki pływania w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki ,, UMIEM PŁYWAĆ” 2024.
Program zakłada przeprowadzenie dwudziestu, 45-minutowych zajęć nauki pływania pod okiem wykwalifikowanego instruktora z licencją Polskiego Związku Pływackiego. Czas trwania programu od września do grudnia 2024.W przypadku braku możliwości przyprowadzenia dziecka na zajęcia organizator zajęć zapewniają opiekunów, którzy odbiorą dziecko ze świetlicy i odprowadzą po zajęciach na basenie.Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie informacji do końca czerwca oraz dostarczenie do sekretariatu szkoły zgody na udział dziecka w zajęciach.
Głównymi celamiprojektu są:
• upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
• nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
• profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,
• zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych,
• wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie programem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma pływalni,
• edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.
DRZWI OTWARTE KRAKOWSKIEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO
6 czerwca uczniowie klasy 2 c wybrali się na DRZWI OTWARTE KRAKOWSKIEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO. Poznali kulisy pracy pogotowia, zobaczyli wnętrza ambulansów i sprawdzili, jak działa najnowocześniejszy sprzęt służący do ratowania życia. Nauczyli się zasad pierwszej pomocy – na manekinach i pod okiem doświadczonych instruktorów. 130 lat temu powstało w Krakowie pierwsze w Polsce, a drugie w Europie pogotowie ratunkowe. 6 czerwca 1891 roku po raz pierwszy pospieszyła do pacjentów karetka konna.
1
Laureaci konkursu pięknego czytania w j. angielskim
Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego czytania w języku angielskim dla kl. 1-3.
2 miejsce - Samson Śliżewski z kl. 2c
3 miejsce - Victoria Simonides z kl.3b
Wyróżnienie otrzymali:
Alicja Maślanka z kl. 3a
Mateusz Stanewicz z kl. 2b
Michał Groom-Nowak z kl. 2a
Wszystkim gratulujemy!
Kapelusze Pani Wrony
Uczniowie klasy 2b po przeczytaniu lektury postanowili zamienić się w projektantów i stworzyć niepowtarzalne kapelusze dla Pani Wrony. Efekty pracy można podziwiać na zdjęciach :)
1
Klasa 1a w Muzeum Inżynierii Miejskiej
W dniu 11 czerwca 2024 r. uczniowie klasy 1a odwiedzili Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, które jest ulokowane w starej zajezdni tramwajowej. Uczniowie odbyli podróż w czasie budując kosmiczny pojazd oraz zwiedzając wystawę zabytkowych pojazdów szynowych. Korzystając z wyobraźni stworzyli własne projekty i konstrukcje. Zabawa wielkimi, miękkimi klockami pozytywnie wpłynęła na rozwój umiejętności społecznych i kreatywność.
1
Archiwum Aktualności