Z satysfakcją informujemy, że Aleksander Opiela i Mikołaj Trojanowski z klasy 7b zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!
Z satysfakcją informujemy, że Aleksander Opiela i Mikołaj Trojanowski z klasy 7b zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!
Uczniowie klasy 2b wybrali się do Muzeum Archeologicznego na ulicy Poselskiej. Zwiedzili wystawę oraz wzięli udział w lekcji muzealnej „Pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski”. Dzieci wzięły też udział w warsztatach ceramicznych, na których wykonali gliniane naczynia.
Uczniowie klasy 2b z utęsknieniem czekali na odwiedziny Świętego Mikołaja. Z tej okazji wzięli udział w warsztatach zdobienia pierników świątecznych. Nie zabrakło też wspólnej zabawy, a każdy z uczniów otrzymał prezent :) To był bardzo miło spędzony czas :)
W listopadzie uczniowie klas 1-3 brali udział w dwóch konkursach związanych z poezją Juliana Tuwima. Pierwszy z nich - plastyczny - polegał na wykonaniu ilustracji do wybranego wiersza Juliana Tuwima techniką kolażu. Drugi - był konnkursem recytatorskim, w którym uczniowie zmierzyli się z poezją Tuwima i zaprezentowali przygotowane wiersze przed publicznością.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za włożony trud, piękne prace plastyczne i wspaniałe prezentacje wierszy. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursów:
KONKURS RECYTATORSKI
I miejsce:
Samson Śliżewski - kl.2c, Karol Kubin - kl.1b
II miejsce:
Antonina Wierzbicka - kl.1a, Ewa Łopatka - kl.2b, Jan Kapuśniak - kl. 2c
III miejsce:
Emilia Rosiek - kl. 2a
Wyróżnienia:
Lena Gruca - kl.1a, Amelia Pulanecka - kl.1b, Lena Sadowska - kl.1b, Julia Lalik - kl.2a, Natan Bujanowski - kl.1b
KONKURS PLASTYCZNY
I miejsce:
Jakub Błaszczyk - kl.2b, Samson Śliżewski - kl.2c
II miejsce:
Mateusz Stanewicz - kl.2b, Ewa Łopatka - kl. 2b, Kamila Kaczor - kl.1a
III miejsce:
Maja Syrek - kl.1c, Lena Krawczyk - kl.1a, Amelia Pulanecka - kl.1b
Wyróżnienia:
Oliwia Gałka - kl.1c, Hubert Mazur - kl.1c
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy.
Organizatorki:
Wioletta Antosiewicz, Magdalena Feliks, Justyna Zapiór
29 listopada w naszej szkole obył się dzielnicowy konkurs wiedzy patriotycznej „Polskę znamy i kochamy. Patronat honorowy nad konkursem objęła Rada Dzielnicy XII oraz Instytut Pamięci Narodowej. Fundatorami nagród w konkursie była też Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 123 oraz Wydawnictwo Znak.
Celem konkursu było:
W konkursie wzięło 5 drużyn ze szkół i przedszkola Dzielnicy XII, a pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 61. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejną edycję konkursu już za rok :)
W dniach od 4.12 do 8.12 uczniowie klasy 2 c uczestniczyli w Zielonej Szkole w bazie Lubogoszcz w Kasince Małej. Ośrodek położony jest w malowniczym miejscu w lesie. W trakcie wypoczynku uczniowie uczestniczyli w licznych warsztatach: przyrodniczych, artystycznych i ruchowych.
Każdy dzień zachęcał do kontaktu z przyrodą i poznawania kultury i tradycji Zagórzan. Odwiedzaliśmy Muzeum w Gorczańskim Parku Narodowym. Gościliśmy ratowników GOPR z Grupy Podhalańskiej, którzy prowadzili zajęcia w terenie organizując akcję ratowniczą i park linowy. Zdobyliśmy wiedzę na temat różnorodnych ziół oraz tropów i śladów w przyrodzie. Poznaliśmy przyśpiewki i taniec Zagórzan- konika. Nie zabrakło spontanicznych zabaw na śniegu wokół ośrodka i zabaw integracyjnych oraz ogniska na zakończenie wypoczynku. Wspaniała pogoda zachęcała do pobytu na czystym i rześkim powietrzu. Przyczyniła się do wykorzystania każdej chwili do zabaw i wędrówek. Wróciliśmy wypoczęci i pełni wrażeń. Długo będziemy wspominać ten wypoczynek i razem spędzony czas.
Zapraszamy chętnych uczniów klas I-III, uczęszczających do świetlicy szkolnej wraz z rodzicami, na otwarte zajęcia integracyjne o tematyce świątecznej, które odbędą się dnia 18.12.2023r. (poniedziałek) o godzinie 15.45-17.00 w sali 16. W planie wspólne kolędowanie, quiz "Jaka to kolęda", zabawy, zagadki i wykonanie ozdób świątecznych.
Wychowawcy świetlicy.
Liczymy na miłą zabawę !
6 XII uczniowie klas: 1a, 1b, 1c oraz 2a wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Weliczce. Brali udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Od Kopacza do Górnika” zorganizowanych przez Muzeum Żup Krakowskich na III poziomie kopalni soli. Na początku pobytu w Muzeum przypomniana została legenda o księżnej Kindze. Następnie dzieci odbywając interaktywny podziemny spacer zmierzyły się z pracami dawnych górników.
Wędrując podziemnymi korytarzami poznały trudną i niebezpieczną pracę górników, posługiwały się narzędziami wykorzystywanymi podczas codziennej pracy w kopalni oraz miały możliwość użycia kilofa i poznania ciekawych tradycji związanych z wielickimi górnikami. Na koniec podziemnego spaceru czekała na dzieci ogromna niespodzianka w postaci Świętego Mikołaja. Radości nie było końca, dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenkę w podziękowaniu za pamięć i prezenty. Wycieczka była bardzo ciekawa i udana, do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń i przeżyć.
Rok 2023 został ogłoszony rokiem Jana Matejko dlatego uczniowie klasy IVb i Vc wzięli udział w konkursie plastycznym pt.„ Obrazy Mistrza Jana ”. Organizatorem konkursu była Społeczna Szkoła Podstawowa nr 5 STO w Krakowie
Celem konkursu było
- przybliżenie postaci Jana Matejko – malarza naszej historii,
- rozwijanie zdolności plastycznych dziec
Na konkurs wpłynęły prace o wysokim poziomie artystycznym .
Uczeń Jan Ostrowski ( I miejsce ) i Lena Wójcik ( II miejsce) z klasy Vc znaleźli się w gronie uczestników nagrodzonych . Odbiór nagród oraz dyplomów odbył się w dniu 05.12.2023r. podczas lekcji plastyki. Dziękuję za udział wszystkim uczniom Laurze Iwańskiej z klasy IVb i Filipowi Piąstce z klasy Vc
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów plastycznych
Agnieszka Jasińska
4 grudnia to Barbórka. Z tej to okazji uczniowie klas I - III zostali zachęceni do wykonania czapek górników nawiązując do wspaniałych tradycji Barbórki, czyli święta górników w Polsce. W dniu 1 grudnia 2023 r. odbyło się podsumowanie konkursu na najładniejszą czapkę górnika. Strona artystyczna prac świadczyła o dużym zaangażowaniu oraz wkładzie pracy włożonym w ich wykonanie. Poniżej lista zwycięzców oraz wyróżnionych:
miejsce I:
Karolina Kowalczyk kl. 1c
Jakub Woźniak kl. 2b
miejsce II:
Emilia Rosiek kl. 2a
miejsce III:
Oliwia Stawarz kl. 2b
Oliwia Gałka kl. 1c
Wyróżnienia:
Alicja Maślanka kl. 3a
Jan Kapuśniak kl. 2c
Julia Lalik kl. 2b
Lena Gruca kl. 1a
Maja Syrek kl. 1c
Dla zwycięzców przygotowano nagrody książkowe i dyplomy, a dla wyróżnionych dyplomy. Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym GRATULUJEMY!
Organizator konkursu: Katarzyna Stala
Uczniowie klasy 2 b i 2 c w roku szkolnym 2023/2024 będą uczestniczyć w projekcie Akademia Bohaterów Klimatu. Jest to cykl spotkań, podczas których uczniowie mają szansę poprzez gry i doświadczenia poznawać różne aspekty dotyczące klimatu. 28 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury odbyła się uroczysta inauguracja. Podczas wydarzenia wyświetlone zostały filmy animowane przygotowane przez Miasto Kraków oraz Wodociągi Miasta Krakowa a uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych "Magiczny ogród w słoiku".
29 listopada uczniowie klasy 2a wspólnie bawili się podczas zabawy andrzejkowej. Najpierw poznaliśmy dawne zwyczaje związane z wróżbami andrzejkowymi, a następnie próbowaliśmy poznać własną przyszłość dzięki wróżbom przygotowanym przez dzieci. Nie zabrakło ciasteczek z wróżbą, magicznych, kart, spodków i oczywiście serc z imionami chłopców i dziewcząt. Tradycyjnie sprawdziliśmy też, czyj bucik jako pierwszy przejdzie przez próg. Zabawę zakończyły wspólne tańce do ulubonej muzyki.
W dniu 24.11.2023r. klasa IVa zorganizowała Andrzejki klasowe. Uczniowie przygotowali zabawy, magiczne ciasteczka i wróżby dzięki którym mogli dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości.
Każdy chciał wiedzieć, co go czeka niebawem . Dzieci przekłuwały serduszka z imionami, losowały karteczki i liczby , rzucały kostką, rozwiązywały rebusy. Oczywiście nie mogło zabraknąć wróżby z butami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także ciasteczka z wróżbą.
Podczas tego spotkania było mnóstwo śmiechu i zabawy, bo przecież wiemy, że wróżby należy traktować z ,,przymrużeniem oka”.
Uczniowie świetnie bawili się także podczas wspólnego tańca „ Just dance” do wybranych piosenek .
Spotkanie klasowe było integracyjne i wesołe .
W tym roku szkolnym nasza świetlica bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. "Cztery pory roku". Oto nasze jesienne prace plastyczne.
Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Cztery Pory Roku jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności dzieci poprzez działania plastyczno- techniczne.
Cele szczegółowe
W dniu 20 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 19 odbył się XXVIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki pod hasłem „Śpiewać każdy może”. Uczestniczyło w nim aż 53 uczniów klas I-III z 13 krakowskich szkół.
Naszą szkołę reprezentowała Antonina Deptuła z klasy 2a. Antosia wykonała piosenkę pt. "To nasza ojczyzna" i zdobyła wyróżnienie w kategorii soliści. Gratulujemy i życzymy dalszych muzycznych sukcesów!
Rok szkolny 2023/24 będzie obfitował w akcje poświęcone Zdrowiu, a nade wszystko zdrowemu odżywianiu. 20 listopada w obiektywie naszego szkolnego fotografa, Ignacego Boruty, znalazły się uczniowskie śniadaniówki, przede wszystkim wypełnione witaminami - owocami, warzywkami, płatkami...Pyszności !
W piątek 24 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty dotyczące odnawialnych źródeł energii. Spotkanie rozpoczęło się teoretycznym wprowadzeniem do tematu. Podczas prezentacji uczniowie poznali, co kryje się pod skrótem OZE. Dowiedzieli się, jakie rozróżniamy odnawialne źródła energii, jakie są plusy i minusy ich wykorzystania oraz jak dużo wytwarzanej w naszym kraju energii pochodzi ze źródeł odnawialnych. Następnie uczniowie podzieleni na zespoły przeprowadzili eksperymenty, w trakcie których wykonali różnorodne testy i pomiary, aby sprawdzić, czy wielkość i kształt łopatek wiatraka ma znaczenie przy wytwarzaniu prądu elektrycznego. Sprawdzili również wydajność minipaneli słonecznych i spróbowali za ich pomocą uruchomić autko.
Uczniowie z koła teatralnego wystąpili na koncercie międzypokoleniowym "Tu wszędzie jest moja ojczyzna". Wydarzenie odbyło się 21.11.2023r. na scenie Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Krakowie. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed szerszą publicznością oraz interakcji z osobami starszymi.
Koncert przebiegał w miłej, patriotycznej atmosferze wspólnego śpiewu, radości ale i wzruszenia. Na jego repertuar złożyły się pieśni patriotyczne nawiązujące do polskiej walki o wolność i niepodległość ojczyzny.
Powered by aSc EduPage