• Na tropie jesieni

     • W minionym tygodniu kl.1b odbyła spacer do Parku Jerzmanowskich. Dzieciaki chętnie obserwowały zmiany jakie poczyniła pani Jesień. Badały przyrodę, odnalazły pomniki przyrody i nawet udało im się spotkać  wiewiórkę. Dla podtrzymania kondycji zaliczyły jesienny bieg . Na koniec sprawdziły swoją sprawność na placu zabaw. Ze skarbów jesieni wykonały mandale. A na zajęciach w szkole plastyczna wersję parku. Edukacja na spacerze jest super! :)

     • Dawid Pękala ze Szkoły Podstawowej nr 123 w Krakowie złotym medalistą mistrzostw Polski w szachach klas I-III

     • Siedmioro wspaniałych szachistów naszej Szkoły w składzie: Kacper Kubin, Franciszek Cygan i Artur Moryl (wszyscy z klasy 4b), Dawid Pękala (klasa 3a), Adam Piekarski (klasa 2c) oraz Maciek Moryl i Emilka Piwowar  (oboje z klasa 2a)   wzięli udział w DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI W SZACHACH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLAS 1-III, które odbyły się w dniach 14-18.10.2020r. w Ośrodku  Wypoczynkowym „Limba” w Poroninie. 

      Były to zawody zaległe za rok szkolny 2019/2020, które miały odbyć się wiosną bieżącego roku, jednak ze względu na panującą pandemię w kraju zostały przesunięte na jesień i dlatego mogli wystąpić uczniowie obecnych klas czwartych. Opiekę nad szachistami sprawowała pani Bożena Gębska, za co bardzo dziękujemy.

      Mistrzostwa zostały rozegrane systemem szwajcarskim drużynowym na dystansie 13 rund tempem 15 minut plus 10 sekund na ruch dla zawodnika. Drużyna szkolna w składała się z  4 zawodników w każdym meczu - 3 chłopców (szachownice 1-3) i 1 dziewczyny (szachownica 4).

      Turniej nasi szachiści rozpoczęli grając dwoma drużynami bez jednej zawodniczki, co skutkowało utratą jednego punktu w każdym meczu i ostatecznie zepchnęło nasza drugą drużynę na 14 miejsce.. Natomiast wspaniale zagrała nasza pierwsza drużyna w składzie: Dawid, Kacper, Franek i Emilka, która wygrała 7 meczy między innymi z drużynami z Warszawy, Chrzanowa, Rzuchowej, Czeladzi oraz zremisowała z II drużyną z Chrzanowa i przegrała 5 meczy.

      Dzięki wygraniu  ostatnich trzech rund, w tym meczy z Rzuchową po 3:1 zdobyliśmy wspaniałe 7-miejsce w Polsce !.

      Dodatkowo indywidualnie 1 miejsce w Mistrzostwach Polski zdobył Dawid Pękala, który grał na pierwszej szachownicy, który nie przegrał ani jednej partii!!, jedną zremisował, wygrał pozostałe dwanaście partii i w sumie osiągnął nieprawdopodobny wynik 12,5 punktów.

      Dodatkowo Dawid  został najlepszym zawodnikiem z uzyskanym rankingiem 1886 i zdobył złoty medal Mistrzostw Polski!

      Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i szkoła otrzymała dyplom oraz puchar.

      Bardzo dziękujemy Wszystkim Sponsorom naszego wyjazdu, bez których nie byłoby tak znacznego sukcesu naszej Szkoły: Urzędowi Miasta Krakowa, Zarządowi Dzielnicy XII, Radzie Rodziców i Dyrekcji Szkoły.

      Ze sportowym pozdrowieniem,

      Ryszard Budkiewicz 

     • Ślubowanie klas I

     • 14 października 2020 roku odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. Było pięknie. Najmłodsi uczniowie  naszej szkoły brali udział w bardzo ważnym i podniosłym dla nich wydarzeniu. Klasy 1a, 1b i 1c pod kierownictwem pań wychowawczyń przygotowały część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności. Po części artystycznej uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły, a pani Dyrektor Marta Dębosz – Warchoł dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na ucznia. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i godnie reprezentować swoją szkołę.

      Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków.  Ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszaków. Gratulujemy!

       

      Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć 

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego za nami!

     • W czwartek, 1 października 2020 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej, poprzedzone kampanią wyborczą. Swoją kandydaturę do tegorocznych wyborów zgłosiło 4 uczniów. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Justyna Kaźmierczak z klasy VIII a.

      W skład Rady Samorządu weszły następujące osoby:

      Korneliusz Kusiak (VII a)

      Arkadiusz Wilk (VII c)

      Wiktoria Gwiazdowicz (VI a)

       

      Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy wyników, a nowej Przewodniczącej życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2020/2021 !

     • Dawid Pękala złotym medalistą Półfinałów Mistrzostw Polski w szachach!

     • Szachista trzeciej klasy naszej Szkoły Dawid Pękala (klasa 3a) w dniach 23-30 września 2020 roku wziął udział w eliminacjach strefy Małopolska- Podkarpacie do finałów Mistrzostw Polski Juniorów na rok 2021 będących jednocześnie półfinałami MP.

      Zawody zostały rozegrane w Ośrodku Wczasowym „U Zbójnika” w Murzasichle i codziennie przez zawodnika rozgrywana była jedna partia szachowa.Tempo gry wynosiło1,5 godziny dla zawodnika oraz 30 sekund bonifikaty na każde posunięcie od początku partii. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim 7-rundowym dla dziewcząt i chłopców w każdej grupie wiekowej i Dawid grał w grupie 9-latków (rocznik 2011 i młodsi).

      Dawid rozpoczął wspaniale zawody od czterech z rzędu zwycięstw z zawodnikami z Pilzna, Gorlic, Krakowa i Przeworska. Następna partię niestety przegrał z zawodnikiem z Chrzanowa. Zmobilizowało to Dawida do mocniejszego ataku w następnych dwóch partiach z zawodnikami z Krakowa i zdobył półtora punktu na dwa możliwe. Remis i zwycięstwo w ostatniej rundzie turnieju  dało Dawidowi zasłużone zwycięstwo w całym turnieju z przewagą pół punktu nad następnym zawodnikiem.

      Jako zdobywca 1-go miejscaw półfinałach Mistrzostw Polski Dawid otrzymał okazały puchar, złoty medal, dyplom i nagrody rzeczowe! Dawid indywidualnie zdobywając 1 miejsce i jednocześnie uzyskał awans do przyszłorocznych Mistrzostwach Polski w Szachach klasycznych, które planowane są wiosną 2021 roku  oraz potwierdził II kategorię szachową uzyskując ranking 1800 ! W sumie Dawid grał zasłużenie przez cały turniej na pierwszej szachownicy, przegrał tylko jedną partię z siedmiu, jedną też zremisował, wygrał pozostałe pięć partii i w sumie zgromadził 5,5 punktów.

      Serdeczne gratulacje dla Dawida i już trzymamy kciuki za podobne wspaniałe sukcesy w finałach Mistrzostw Polski.

       

      Ze sportowym pozdrowieniem,

      Ryszard Budkiewicz

       

     • Bezpieczni w Internecie!

     • W czwartek 8 października uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w przedstawieniu  pt. "Smartfon". Spektakl profilaktyczny przygotowany przez Straż Miejską wzbudził w najmłodszych uczniach wiele emocji. W czasie przedstawienia mogli oni sledzić losy ich rówiesnika Adasia, który został właścicielem wymarzonego smartfona. Niestety nie był świadomy zagrożeń czyhających na niego w Internecie i przez swoje zachowanie mógł doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji.  Na szczęście z pomocą przybył mu przyjazny smok i strażnicy miejscy, którzy wyjaśnili mu zasady bezpiecznego korzystania z internetu oraz  nieprzyjemne skutki ich łamania.

     • Dzień Chłopaka w klasie 1c

     • 30 września klasa 1c w wyjątkowy sposób obchodziła  Dzień Chłopaka.Chłopcy otrzymali od koleżanek woreczki na buty, samochodziki - zabawki, słodycze i przepiękne dyplomy z życzeniami. Rada Klasowa Rodziców zadbała o to, aby ten dzień był wyjątkowy nie tylko dla męskiej części klasy. Również dziewczynki otrzymały słodkie upominki. Dodatkowo w klasie specjalnie dla chłopców zorganizowane zostały ciekawe i zabawne konkurencje oraz gry logiczne, w których uczestniczyli zarówno chłopcy jak i dziewczęta.Wspólnie świętowanie  wpłynęło na pozytywną atmosferę w zespole klasowym, co jest niezwykle ważne w budowaniu właściwych relacji między dziećmi, które miesiąc temu rozpoczęły naukę w szkole i tym samym nowy etap swojego życia.

      Wychowawca Katarzyna Stala