• Nauczanie zdalne 2020/21

Chcielibyśmy w tym miejscu podzielić się efektami pracy zdalnej naszych uczniów.
    • Wielkanocne zające klasy 2b

29.03.2021 23:17
      Uczniowie klasy 2b wykonali puszyste  ZAJĄCZKI, które są najbardziej lubianym przez dzieci symbolem Świąt Wielkiej Nocy. To właśnie zajączek ukrywa słodkie, najczęściej czekoladowe,  podarunki w całym domu lub ogrodzie, a ich szukanie jest dla najmłodszych wyzwaniem i dobrą zabawą. Symbolizuje on wiosnę i budzenie się do życia, a więc oznacza początek nowego istnienia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

► GALERIA
    • Jak napisać przepis?

29.03.2021 23:17
      W klasie 4a odbyła się nietypowa lekcja dotycząca przepisu ( krótka forma wypowiedzi pisemnej ). I nic w tym nie byłoby dziwnego, gdyby nie fakt, iż uczniowie zaprezentowali własne kompozycje kulinarne. Zobaczcie sami...Mali mistrzowie kuchni, spisali się znakomicie!

► GALERIA

• Kurczaczki i zajączki wielkanocne klasy 1c

29.03.2021 13:55

Kurczaczek to jedna z ozdób wielkanocnego stołu. Żółty kolor kojarzy się ze słońcem, a więc życiodajną energią, która wszystko budzi do życia. Zając natomiast chodzi z koszykiem wielkanocnym i zostawia prezenty (zazwyczaj są to drobne upominki lub słodycze).

Narzędziami małych artystów była ręka i stopa, które odbite na papierze stały się inwencją twórczą do namalowania zajączków i kurczaczków, wiążących się nieodłącznie z tradycją Świąt Wielkanocnych.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

• Zwiastuny wiosny

26.03.2021 20:14
      Mimo marcowych kaprysów ,  Małym Detektywom z klasy 1b udało się wytropić oznaki pani Wiosny. Zachęcamy to obejrzenia prac dzieci.

► NA TROPIE WIOSNY
    • Instrumenty muzyczne klasy 1a

26.03.2021 18:26
      Uczniowie klasy 1a wykonali instrumenty muzyczne wykorzystując do tego między innymi: pudełka po chusteczkach hignienicznych, kartony, puszki, plastikowe kubki itp. Największym zainteresowaniem cieszyły się: grzechotki i bębenki, jednak wśród prac dzieci pojawiły się również: kastaniety, harfa, marakasy, gitara. Uczniowie zaprezentowali swoje instrumenty podczas zajęć zdalnych.

► GALERIA PRAC