• Nauczanie zdalne 2019/20

Chcielibyśmy w tym miejscu podzielić się efektami pracy zdalnej naszych uczniów.
    • Mali artyści

09.04.2020 11:16
      Uczniowie klasy 3b próbowali swoich sił jako mali artyści wykazując się w malowaniu portretów, pejzaży, martwej natury. O niektórych chyba usłyszymy  niedługo jako Wielcy Artyści.
    • W poszukiwaniu Pani Wiosny...

09.04.2020 11:24
      Prace wykonane przez uczniów klasy 3b. Temat: Pani Wiosna, wiosenne pejzaże, forsycja.
    • Grafiki szóstoklasistów

08.04.2020 18:31
      Uczniowie klas 6a, 6b, 6c podczas lekcji zdalnej z plastyki wykonywali prace związane z grafiką. Szóstoklasiści mieli za zadnie na plastelinowej matrycy stworzyć rysunek i wydłubać go przy pomocy np.  wykałaczki. Następnie pokryli  matryce farbą i odbili na papierze tworząc w ten sposób przepiękna grafikę techniką wypukłodruku.
    • Wielkanocne prace w programie Paint

07.04.2020 18:00
      Z racji zbliżających się Świąt Wielaknocnych uczniowie klasy 1c zapoznali się z wielkanocnymi zwyczajami, znaczeniem oraz symboliką tych najważniejszych świąt. Jednym z zadań ucznów związanych z tą tematyką było wykonanie rysunków przedstawiajacych świąteczne symbole - kurczątka, zajączki i pisanki. Korzystając z filmu instruktażowego oraz ze zdobytych już umiejetności, pierwszaki wykonały piękne wielkanocne rysunki w programie Paint.
    • Zajęcia techniczne w klasach starszych

07.04.2020 09:41

Uczniowie klas 4 – 6 mieli możliwość wykonania dodatkowej pracy ręcznej z techniki. Od nauczyciela otrzymali linki do filmów instruktarzowych jak wykonać bransoletki dwóch rodzajów: jedna z użyciem makramy (sztuki wiązania sznurków), druga z muliny – bransoletka przyjaźni. Obie wymagały od dzieci precyzji i cierpliwości. Ok. 50 uczniów przesłało wyniki swoich prac. Jednakże znacznie większą popularnością cieszyła się ta druga bransoletka. Uczniowie wykazali zainteresowanie zadana pracą i poszli dalej: sami znaleźli instrukcje do wykonania innego rodzaju ozdób na nadgarstki niż te zaproponowane przez nauczyciela. Znaleźli się też uczniowie, którzy przesłali prezentacje z opisami i zdjęciami obrazujące wszystkie etapy wykonywania tej pracy.
      Uczniowie klas 5 jako uzupełnienie nauki z techniki o metalach mieli wykonać pracę z drutów miedzianych lub aluminiowych. Miało powstać coś płaskiego lub przestrzennego. Niektóre dzieci pod opieką rodziców próbowali też lutowania – innego sposobu łączenia metali. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością. Powstały piękne prace.
      Uczniowie klasy 5c po nauce z techniki o rodzajach i własnościach tworzyw sztucznych, mieli za zadanie z tych właśnie materiałów zrobić Ekoludka. Powstały bardzo ciekawe prace.