• Nauczanie zdalne 2019/20

Chcielibyśmy w tym miejscu podzielić się efektami pracy zdalnej naszych uczniów.
      • Zajęcia techniczne w klasach starszych

• 07.04.2020 09:41
      • Uczniowie klas 4 – 6 mieli możliwość wykonania dodatkowej pracy ręcznej z techniki. Od nauczyciela otrzymali linki do filmów instruktarzowych jak wykonać bransoletki dwóch rodzajów: jedna z użyciem makramy (sztuki wiązania sznurków), druga z muliny – bransoletka przyjaźni. Obie wymagały od dzieci precyzji i cierpliwości. Ok. 50 uczniów przesłało wyniki swoich prac. Jednakże znacznie większą popularnością cieszyła się ta druga bransoletka. Uczniowie wykazali zainteresowanie zadana pracą i poszli dalej: sami znaleźli instrukcje do wykonania innego rodzaju ozdób na nadgarstki niż te zaproponowane przez nauczyciela. Znaleźli się też uczniowie, którzy przesłali prezentacje z opisami i zdjęciami obrazujące wszystkie etapy wykonywania tej pracy.
        Uczniowie klas 5 jako uzupełnienie nauki z techniki o metalach mieli wykonać pracę z drutów miedzianych lub aluminiowych. Miało powstać coś płaskiego lub przestrzennego. Niektóre dzieci pod opieką rodziców próbowali też lutowania – innego sposobu łączenia metali. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością. Powstały piękne prace.
        Uczniowie klasy 5c po nauce z techniki o rodzajach i własnościach tworzyw sztucznych, mieli za zadanie z tych właśnie materiałów zrobić Ekoludka. Powstały bardzo ciekawe prace.