• Jesteśmy aktywni!

• W piątek, 30 września wspólnie z uczniami z różnych części świata braliśmy udział w wielkimmiędzynarodowym święcie ruchu czyli w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego. Starsi uczniowie podczas zajęć wychowania fizycznego na sali gimnastycznej, młodsi w trakcie lekcji w klasach oraz na korytarzu. Nie ważne jest miejsce, ważne są chęci i dobre nastawienie. A tego nam nie brakowało!
            #ESSD2022

Więcej zdjęć  TUTAJ

• "Dokąd za dnia tupta jeżyk?"

• W drugiej połowie września uczniowie klas 4b, 4c, 6a oraz 6b wzięli udział w drużynowej grze terenowej zorganizowanej przez Centrum Kultury Podgórza. Uczniowie mieli okazję odbyć jesienny spacer tropem znanego na Dąbiu w Krakowie jeżyka Igiełki.

W ramach zabawy uczniowie rozwiązywali przygotowane wcześniej zagadki i łamigłówki, podążając śladami tropiciela podgórskiej fauny. Zajęcia wymagały dużej uważności i spostrzegawczości, a każda grupa korzystając z konkretnych wskazówek musiała odnaleźć postacie zwierząt ukryte w przestrzeni miejskiej.

Podczas długiej wędrówki oczom naszych uczniów ukazały się olbrzymie i drapieżne lwy, przerażające chimery, dwugłowe jelenie, orły, krokodyle, węże, sowy i wiele innych, ciekawych przedstawicieli fauny, ukrytych w miejskiej zabudowie. Wszyscy uczestnicy zabawy wykazali się dużym zaangażowaniem, a na koniec każdy z nich otrzymał drobny, pamiątkowy upominek.

• MAŁE AKTY MIŁOŚCI - AKCJA SU

• Kochani, nowy rok szkolny, nowe wyzwania przed SU. Jednym z nich, niesienie nadziei głodującemu światu ! Brzmi górnolotnie, ale z Waszą pomocą, bardzo realnie.

Fundacja Mary's Meals (str. do sprawdzenia - www.marysmeals.pl) wprowadza programy żywienia do szkół w najbiedniejszych rejonach świata, gdzie bieda i głód uniemożliwiają dzieciom zdobycie edukacji !

Roczne wyżywienie dziecka w szkole kosztuje 77 zł - przeliczając na ilość uczniów, nauczycieli - to kwestie naprawdę groszowe. Pragnę, aby połączyło nas przekonanie, że żadne dziecko niepowinno chodzić głodne, a otrzymane wykształcenie, może stać się pomostem do wyjścia z biedy !

Rozpoczęcie akcji - 3.10 - 7.10 !

Jeśli nie możesz nakarmić 100 osób, nakarm jedną !

Dziękujemy za Wasze wsparcie !

Opiekunowie SU,

Agnieszka Piskorska i Ewelina Dranka