• Jesteśmy aktywni!

     • W piątek, 30 września wspólnie z uczniami z różnych części świata braliśmy udział w wielkimmiędzynarodowym święcie ruchu czyli w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego. Starsi uczniowie podczas zajęć wychowania fizycznego na sali gimnastycznej, młodsi w trakcie lekcji w klasach oraz na korytarzu. Nie ważne jest miejsce, ważne są chęci i dobre nastawienie. A tego nam nie brakowało!
      #ESSD2022

      https://www.facebook.com/EuropejskiDzienSportuSzkolnego
      https://www.essd.eu/

      Więcej zdjęć  TUTAJ

     • "Dokąd za dnia tupta jeżyk?"

     • W drugiej połowie września uczniowie klas 4b, 4c, 6a oraz 6b wzięli udział w drużynowej grze terenowej zorganizowanej przez Centrum Kultury Podgórza. Uczniowie mieli okazję odbyć jesienny spacer tropem znanego na Dąbiu w Krakowie jeżyka Igiełki.

      W ramach zabawy uczniowie rozwiązywali przygotowane wcześniej zagadki i łamigłówki, podążając śladami tropiciela podgórskiej fauny. Zajęcia wymagały dużej uważności i spostrzegawczości, a każda grupa korzystając z konkretnych wskazówek musiała odnaleźć postacie zwierząt ukryte w przestrzeni miejskiej. 

      Podczas długiej wędrówki oczom naszych uczniów ukazały się olbrzymie i drapieżne lwy, przerażające chimery, dwugłowe jelenie, orły, krokodyle, węże, sowy i wiele innych, ciekawych przedstawicieli fauny, ukrytych w miejskiej zabudowie. Wszyscy uczestnicy zabawy wykazali się dużym zaangażowaniem, a na koniec każdy z nich otrzymał drobny, pamiątkowy upominek.

     • MAŁE AKTY MIŁOŚCI - AKCJA SU

     • Kochani, nowy rok szkolny, nowe wyzwania przed SU. Jednym z nich, niesienie nadziei głodującemu światu ! Brzmi górnolotnie, ale z Waszą pomocą, bardzo realnie.

      Fundacja Mary's Meals (str. do sprawdzenia - www.marysmeals.pl) wprowadza programy żywienia do szkół w najbiedniejszych rejonach świata, gdzie bieda i głód uniemożliwiają dzieciom zdobycie edukacji !

      Roczne wyżywienie dziecka w szkole kosztuje 77 zł - przeliczając na ilość uczniów, nauczycieli - to kwestie naprawdę groszowe. Pragnę, aby połączyło nas przekonanie, że żadne dziecko niepowinno chodzić głodne, a otrzymane wykształcenie, może stać się pomostem do wyjścia z biedy !

      Rozpoczęcie akcji - 3.10 - 7.10 !

      Jeśli nie możesz nakarmić 100 osób, nakarm jedną !

      Dziękujemy za Wasze wsparcie !

      Opiekunowie SU,

      Agnieszka Piskorska i Ewelina Dranka