• Szachiści z SP123 z sukcesami w Mistrzostwach Małopolski w Szachach

     • ​​​​​​Szachiści z naszej szkoły wzięli udział w Otwartych Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Małopolski Juniorów, które rozgrywane były przez trzy dni (od 20-22.11.2020r.) w Hotelu Galaxy w Krakowie pod nazwą

       

      W tegorocznych rozgrywkach wzięli udział nasi uczniowie:

      - Bartłomiej Cichoń (z klasy 8a) grał w kategorii do lat 18 i zdobył   9 miejsce drużynowo wraz z bratem Jakubem,

      - Milena Jacak (z klasy 5a) grała w kategorii do lat 12 i zdobyła  14 miejsce drużynowo i 7 miejsce indywidualnie w kategorii dziewcząt 

      - Pękala Dawid (z klasy 3a) grał w kategorii do lat 10 i zdobył  4 miejsce w szachach szybkich (7 rund po 25 minut dla zawodnika plus 2 sekundy za ruch) szybkich oraz                3 miejsce w szachach błyskawicznych (9 rund po 5 minut dla zawodnika).   

      Nasz brązowy medalista – Dawid tak relacjonuje swoje zmagania przy szachownicy w Mistrzostwach Małopolski:

      „W dniu 21.11.2020 roku brałem udział w Otwartych Mistrzostwach Małopolski Juniorów do lat 10 w Szachach Szybkich  . Turniej odbył się w Hotelu Galaxy w Krakowie .Grałem 7 rund tempem 25'+2".Moi przeciwnicy to bardzo zaangażowani szachiści  z różnych stron małopolski, wiedziałem zatem ,że turniej będzie niesamowicie ciężki . Przegrałem 1 partię, 3 zremisowałem i 3 wygrałem .

      Zgromadziłem 4,5 pkt i ostatecznie zająłem 4 Miejsce. 

      Na następny dzień tj. 22.11.2020 w niedzielę brałem udział w Otwartych Mistrzostwach Małopolski Juniorów do lat 10 w szachach błyskawicznych. 

      W tzw.Blitzu oprócz moich umiejętności musiałem wykazać się przysłowiowym ,,refleksem szachisty" , gdyż partia trwała tylko 5 minut + 2 sekundy/ na ruch . W tym czasie wykonywałem nawet kilkadziesiąt ruchów na szachownicy, analizując jednocześnie różne warianty . Musiałem byś bardzo skoncentrowany i skupiony. Zagrałem 9 rund ,a ostatnia decydowała o moim miejscu na podium .Przeciwnikowi jednak brakło czasu ,dzięki czemu zdobyłem upragniony 7 punkt i zająłem 3 Miejsce na Otwartych Mistrzostwach Małopolski w Szachach Szybkich .”

      Wszystkie wyniki i zdjęcia znajdują się na stronie Małopolskiego Związku Szachowego: https://www.facebook.com/mzszach/

     • Challenge sportowy - kalendarz adwentowy

     • Już od 1 grudnia, ale też później od dowolnego dnia w grudniu zapraszamy i zachęcamy Wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli  do odliczania dni do Świąt Bożego Narodzenia w szczególny sposób. Każdego dnia korzystamy z zestawu ćwiczeń na konkretny dzień. To od nas zależy ile serii i ile powtórzeń wykonamy, ale pamiętajmy aby wykonywać ćwiczenia w bezpiecznym miejscu. 

      Jeśli chcesz wziąć udział w challengu należy dokumentować wykonywanie ćwiczeń za pomocą robienia zdjęć lub nagrywania krótkich filmików. Na koniec można utworzyć prostą prezentację i przesłać nauczycielowi WF.

      Zestawy ćwiczeń na każdy dzień zawarte są w prezentacji. A więc do dzieła!

      PREZENTACJA:  CHALLENGE SPORTOWY - KALENDARZ ADWENTOWY