• Klasa 1b  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie 

     • Klasa 1b wybrała się na warsztaty „W krainie wyobraźni” do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rajskiej. Uczniowie zapoznali się z różnymi typami ilustracji książkowej, zobaczyli też, że w pracy ilustratora najważniejsza jest wizja własna i każdy może zostać ilustratorem. Na zakończenie warsztatów uczniowie wykonali elementy ogrodu wykorzystując materiały pochodzące w znacznej części z recyklingu. 

     • Laureaci konkursu plastycznego pt. „ Weteran na okładkę ”

     • Uczniowie klas  szóstych  wzięli udział w  konkursie plastycznym pt.„ Weteran na okładkę  ”. Organizatorem konkursu był  Klub 16 Batalionu Powietrznodesantowego. 

      Konkurs dotyczył upamiętnienia Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Uczniowie mieli za zadanie nadać tytuł książki o weteranie oraz zaprojektować jej okładkę. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich przez sztukę.

      Na konkurs wpłynęły prace o wysokim poziomie artystycznym  pośród nich wybrano zwycięskie dzieła:

      W kategorii III - 11 do 15 lat :

      I miejsce zdobyła uczennica klasy VIb  Alicja Urban

      ​​​​​​​​​​​​​​

      Dziękuję za udział wszystkim uczniom: Franciszkowi Cyganowi, Milenie Syrek , Zofii Łukaszewskiej oraz  Emilii Nguyen.

      Życzę dalszych sukcesów.

      Agnieszka Jasińska

     • Wycieczka do Wrocławia

     • W dniach 14-16 czerwca klasy 7a, 8a, 8b oraz 8c uczestniczyły w wycieczce do Wrocławia.

      Wczesnym rankiem w środę 14 czerwca ruszyliśmy autokarem do Wrocławia na intensywne zwiedzanie miasta i jego atrakcji. Po szybkiej podróży mieliśmy okazję obejrzeć Panoramę Racławicką. Po południu udaliśmy się na długi spacer po wrocławskim zoo, pod hale stulecia oraz na pokaz fontann.

      W czwartek rozpoczęliśmy od wizyty w muzeum gier komputerowych gdzie przenieśliśmy się do świata gier z poprzedniego wieku. Następnie zwiedzaliśmy stare miasto poszukując krasnali - jednego z symboli miasta. 

      W ostatnim dniu odwiedziliśmy Muzeum Narodowe we Wrocławiu gdzie obejrzeliśmy wystawy malarstwa i rzeźby. Następnie przejechaliśmy się miejską gondolką Polinką łączącą dwa wydziały Politechniki Śląskiej. Ostatnią atrakcją podczas naszego wyjazdu była wizyta w Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie. 

      I tak oto w ciągu trzech dni udało nam się poznać największe aktakcje Wrocławia. 

      Wychowawcy klas: 7a, 8a, 8b, 8c.

     • Laureaci XII Edycji Dzielnicowego Konkursu pt. „ Żyj zdrowo i bezpiecznie”

     • Uczniowie klas  czwartych  wzięli udział w XII  Edycji Dzielnicowego Konkursu pt.„ Żyj zdrowo i bezpiecznie ”. Organizatorem konkursu była  Szkoła Podstawowa Nr 41 w Krakowie, patronat konkursu : Dzielnica XII

      W roku szkolnym 2022/2023 konkurs dotyczył tematu  „ Zdrowo , bo sportowo ”. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną zachęcającą do zabaw ruchowych oraz aktywności sportowej.

      Na konkurs wpłynęły prace o wysokim poziomie artystycznym -  91  i  5 prac literackich z 9 szkół, pośród nich wybrano zwycięskie dzieła.

      I miejsce zdobył uczeń klasy IVc   Jan Ostrowski

      W dniu 03.06.2023r. podczas „ Dnia Rodziny” w Szkole Podstawowej nr 41 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.

      Gratuluję i dziękuję za udział w konkursie wszystkim uczniom.

      Agnieszka Jasińska

     • "Kraków w obiektywie"

     • Prezentujemy wyniki konkursu "Kraków w obiektywie"

      I miejsce

      Hubert Cebula - Ic

      II miejsce

      Jakub Sikora - Ia

      III miejsce

      Ewa Łopatka - Ib

      Anna Miszkiel - IIb

      Wyróżnienia:

      Adam Piwowar - Ib

      Mateusz Stanewicz - Ib

      Jan Kapuśniak - Ic

      Wojciech Kulig - IIb

      Gratulujemy !

      Dziękujemy za udział wszystkim uczniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach! :)

      Organizatorki: Marta Oprocha, Dorota Cienkosz

     • Dzień Dziecka na sportowo

     • W czwartek, 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka na sportowo. 

      Rozgrywki międzyklasowe w grę w Dwa Ognie oraz piłkę nożną na każdym poziomie klas przyniosły sporo emocji. Duże zaangażowanie zostało osłodzone! 

      Na zakończenie został rozegrany mecz towarzyski w piłkę siatkową pomiędzy dwoma drużynami. Nauczyciele kontra Uczniowie. Pojedynek do samego końca był zacięty! Tym razem zespół uczniów musiał zadowolić się 2 miejscem i zapowiedział rewanż tuz przed zakończeniem roku szkolnego.

     • Klasa 1b  na Wystawie  EkoEksperymentarium

     • Klasa 1b wybrała się na wystawę doświadczalną EkoEksperymentarium na Zakrzówku, aby poznać proste sposoby na to, jak być eko w domu na co dzień. Uczniowie szukali sposobów na oszczędzanie energii, wody, gotowanie zero warte i dlaczego warto mieć mniej. Dowiedzieli się jak małymi krokami ratować świat.

     • EkoEksperymentarium

     • ​​​​​​Dziś klasa 3b była  na wycieczce, na Zakrzówku.  Tam w budynku przy nowo otwartym kąpielisku odbyły się warsztaty  w EkoEksperymentarium. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      W ciekawy sposób zwiedzaliśmy ekomieszkanie i próbowaliśmy rozwiązać wszystkie  zadania, aby uświadomić sobie jak podczas codziennych czynności można zadbać o środowisko.Po warsztatach zaliczyliśmy spacer po zielonej części parku. Po drodze podziwialiśmy piękne widoki. Następnie przez las, doszliśmy do Skałek Twardowskiego, gdzie zorganizowaliśmy sobie rozgrywki sportowe.Chętnie wrócimy tutaj na wakacyjny wypoczynek z rodzicami. To była super wycieczka na zakończenie klasy trzeciej.

     • Laureaci konkursu plastycznego „ Mój przyjaciel z kosmosu ”

     • Uczniowie  uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ Mój przyjaciel z kosmosu". Organizatorem konkursu były wychowawczynie świetlicy : Agnieszka Jasińska i Maria Mika.

      Uczniowie mieli za zadanie przedstawić przestrzennego przyjaciela z kosmosu  wykonanego  z   różnorodnych materiałów.

      Wpłynęło dużo pięknych prac spośród nich wyłoniono następujących zwycięzców:

      I miejsce - Julia Lalik Ib

      II miejsce - Jakub Błaszczyk Ib

      III miejsce -  Jakub Sikora Ia

      Wyróżnienia:

      Emilia Rosiek Ia

      Jan Kapuśniak Ic

      Przemysław Ruebenbauer IIa

      Udział:

      Wojciech Kulig IIb

      Amelia Bochenek IIa

      Gratujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

     • III Edycja Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego Dzielnicy XII

     • W dniu 31 V 2023 r.  w siedzibie Rady Dzielnicy XII, przy ulicy Kurczaba 3  tradycyjnie już odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego dzielnicy XII dla szkół podstawowych. Udział wzięły szkoły:  nr 24,  111, 117 ( obecnie ZSP -19), 123, 148 i 157. Była to III edycja.

      Konkurs tradycyjnie zorganizowała nauczycielka fizyki Jolanta Popiel, a patronat objął p. Zbigniew Kożuch – Przewodniczący Rady Dzielnicy XII oraz Rady Rodziców. Dzięki ich wsparciu finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Do Konkursu stanęło ok. 40 uczniów  z w/w szkół a do Finału przeszli uczniowie ( po jednym z każdej szkoły), którzy w szkolnych eliminacjach zdobyli tytuł Najlepszego Fizyka w szkole.

      Tytuł  Najlepszego Fizyka dzielnicy XII zdobyła nasza uczennica Aurelia Figiel z klasy 8b !

      Serdecznie gratulujemy !!

     • Dzień Dziecka w Wiosce Indiańskiej

     • Z okazji Dnia Dziecka klasy 3a, 3b i 2b pojechały do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu. Osada znajduje się w pięknym otoczeniu pagórków, lasów , zielonych terenów . W dużym ogrodzie znajdowało się kilka kolorowych namiotów indiańskich-tipi. Przywitał nas gospodarz ubrany w tradycyjny strój indiański. Opowiadał o historii plemienia, tradycjach, zwyczajach i codziennym życiu. 

      Mogliśmy  zobaczyć wnętrze namiotu, wyposażenie, stroje, broń. Potem mieliśmy czas na zabawy i rozgrywki sportowe w indiańskim charakterze. Najbardziej podobało nam się strzelanie z łuku i chodzenie trójkami na nartach. Na koniec mieliśmy warsztaty , podczas , których każdy z nas wykonał sobie amulet. Nasz święto spędziliśmy wesoło i bardzo atrakcyjnie.

     • KLASY 1 W ANIMAL ISLAND

     •  7 czerwca uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Animal Island w Sierczy. Czekało na nas wiele atrakcji. Już na samym wejściu przywitały nas psy pasterskie. Były również kucyki, alpaki, papugi, kangur, sowy, lemury i jeżozwierz. Uczniowie mogli głaskać i karmić zwierzęta. To była świetna okazja by poznać lepiej te gatunki zwierząt i dowiedzieć się o ciekawostkach z ich życia. Na koniec ze smakiem zjedliśmy pyszne kiełbaski z ogniska.

     • Dzień Dziecka na Kopcu Krakusa!

     • 1 czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zabawach sportowych i integracyjnych na Kopcu Krakusa. Wzięli również udział w grze terenowej, podczas której uczyli się współpracy i sprawnej komunikacji. Spotkaniu towarzyszyły różnorodne atrakcje oraz piękna słoneczna pogoda. 

     • "KRAKÓW W SŁOWACH WYPOWIEDZIANYCH"

     • 30 maja w Szkole Podstawowej nr 111 odbył się konkurs recytatorski  "Kraków w słowach wypowiedzianych". Naszą szkołę reprezentowały Antonina Deptuła- klasa 1a, Zofia Kostecka- klasa 1c, Pola Sadowska- 2 b oraz Maja Kuźniar- klasa 3 b. Wielkim sukcesem zakończył się występ Mai, która zajęła I miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów. 

     • Klasa 1b  - Lekcja astronomii

     • W celu podsumowania realizacji zajęć związanych tematycznie z kosmosem klasa 1b wybrała się na wycieczkę do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Uczniowie wzięli udział w prelekcji „Gwiezdna przygoda”, następnie w warsztatach o Układzie Planet oraz wykonali paszporty, dzięki którym mogli wejść do kopuły i obserwować gwieździste niebo. Wszyscy z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji astronomii.

     • KRAKÓW ŚLADAMI JANA MATEJKI

     • Jan Matejko to jeden z najwybitniejszych malarzy w historii Polski. Większość swojego życia mieszkał w Krakowie, dlatego 30 V klasa 3 a spacerując po mieście natrafiła na miejsca, z którymi był związany: plac Jana Matejki – Akademia Sztuk Pięknych i znajdująca się w pobliżu tablica pamiątkowa; pomnik Jana Matejki znajdujący się na plantach; Brama Floriańska; Dom Jana Matejki przy ul. Floriańskiej. 

      Uczniowie zobaczyli na własne oczy jego mniej lub bardziej znane dzieła, jak również zobaczyły jego dom rodzinny, który obecnie jest Muzeum Jana Matejki.

     • Dzień Dziecka

     • W czwartek 1 czerwca 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy jeden z najwspanialszych dni w roku – Dzień Dziecka. Z tej okazji nauczyciele klas 1-3 zorganizowali wiele atrakcji. 

      Ten piękny dzień uczniowie rozpoczęli od zaśpiewania piosenki pt. Piosenka na Dzień Dziecka. Następnie Pani dyrektor złożyła dzieciom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Po krótkim otwarciu obchodów Dnia Dziecka uczniowie klas 2 i 3 uczestniczyli w różnych rozgrywkach i zawodach sportowych na świeżym powietrzu. Były to m. in. różne konkurencje z piłką i woreczkami, zabawy z chustą, puszczanie baniek mydlanych, zabawa z balonami, „wędki szczęścia.”Za rozgrywki i konkursy sportowe, każda klasa otrzymała nagrody: dyplomy i słodkości. Nastrój święta był miły i pogodny.