• Wycieczka do teatru na spektakl „Brzydkie kaczątko”

     • W piątek 24 marca uczniowie klas 3a i 3c naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Teatru Groteska, aby zobaczyć przedstawienie „Brzydkie kaczątko”oparte na klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena. Był to przepiękny spektakl o samotności, ale i o odnalezieniu własnej drogi, o odwadze i pięknej przemianie.

       Brzydkie Kaczątko odrzucone przez swoich przyjaciół z podwórka, wyrusza w podróż, aby znaleźć swoje miejsce na ziemi. Podczas podróży wiele razy trafia na różne przeszkody, ale okazuje się, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Na szczęście zawsze na naszej drodze pojawia się ktoś życzliwy, kto chce nam pomóc. Baśniowa scenografia i ciekawa gra aktorów sprawiły, że dzieci z uwagą śledziły losy kaczątka. Ten wzruszający spektakl o sile marzeń, pragnieniu akceptacji i uznania, to piękna lekcja tolerancji.

     • Kto czyta, żyje podwójnie...

     • W marcu został rozstrzygnięty szkolny konkurs czytelniczy dla klas 2-8 na najwięcej przeczytanych książek w pierwszym półroczu. Oto wyniki: 

      I miejsce: Jan Ostrowski kl. 4c

      II miejsce: Alicja Gąsiorek kl. 4c

      III miejsce: Kacper Kubin kl. 6b

       

       

      Gratulujemy i cieszymy się, że czytanie książek ma grono pasjonatów!

      Oranizatorzy:

      Magdalena Feliks

      Magdalena Pala

     • Józef Bem patronem szkoły mej...

     • Z okazji Święta Patrona naszej szkoły - Generała Józefa Bema uczniowie uczęszczający na zajęcia teatralne przygotowali woklano-instrumentalne wykonanie hymnu szkoły.

      Cieszymy się, że dzieci tak chętnie rozwijają swoje talenty!

       

      Hymn zaśpiewały:  

      Oliwia Krzysztofiak, Wiktoria Łukasik i Weronika Szwabowska z kl.4b oraz Alicja Gąsiorek i Annna Stefan-Sadzikowska z kl.4c.

      Na dzwonkach zagrali:

      Andrzej Reich i Laura Kucia z kl. 4b, Adam Piekarski i Jan Ostrowski z kl. 4c oraz Joasia Krawczyk z kl. 5a i  Ignacy Boruta z kl.6a.

       

     • Wyniki konkursu TONGUE TWISTERS

     • W naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego  TONGUE TWISTERS dla uczniów klas 2 i 3.

      Laureatami zostali:

      Victoria Simonides z klasy 2b,

      Krystian Uryga z klasy 2a

      i Michał Trojanowski z klasy  3b.

      GRATULUJEMY!

       

     • Tęcza na talerzu

     • Na ostatnich zajęciach Szkolnego Koła Przyrodniczego uczniowie klas trzecich poznawali ciekawe zjawiska pogodowe, zachodzące w określonych warunkach atmosferycznych. Jednym z takich zjawisk była powstająca po letniej burzy tęcza.

      Tęcza to zjawisko optyczne, powstające gdy promienie słoneczne wnikając do kropli wody ulegają załamaniu oraz rozszczepieniu i przyjmują postać wielobarwnego łuku nazywanego tęczą. Warto wspomnieć, że tęcza składa się z siedmiu barw.

      Nasi uczniowie, pracując w parach wykonali własny model tęczy z wykorzystaniem kolorowych cukierków oraz niewielkiej ilości wody. Doświadczenie jest bardzo proste i wykonuje się je w krótkim czasie.  Potrzebny jest talerz, woda oraz opakowanie kolorowych cukierków typu skittles. Im więcej kolorów tym lepszy efekt.

      Zachęcamy do zabawy i eksperymentowania w domu :-)

     • Galaktyka w słoiku

     • Jakie tajemnice skrywa kosmos? Na to pytanie odpowiedzi poszukiwali uczniowie klas trzecich podczas ostatnich zajęć Szkolnego Koła Przyrodniczego. Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie autorskiego modelu „galaktyki w słoiku”.

      Do wykonania opisanego modelu niezbędna jest wata, woda, kolorowe barwniki oraz brokat. Wszystkie materiały umieszczamy w słoiku wedle naszego pomysłu i uznania. Takie zajęcia gwarantują nie tylko dobrą zabawę, ale również rozwijają kreatywność i zdolności manualne.

      Tak naprawdę każdy z nas może odbyć daleką podróż w kosmos nie ruszając się z domu :-)

      Zachęcamy do obejrzenia galerii prac naszych uczniów :-)

     • Klasa 4c w Muzeum Przyrodniczym

     • 2 marca uczniowie klasy 4c udali się z wizytą do Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie mieszczącego się przy ulicy Gronostajowej 5. Celem wyprawy było zwiedzenie ciekawej i pasjonującej eskpozycji przyrodniczej pt. "Niezwykły Świat Zwierząt", oraz odkrycie tajemnic organizmów zamieszkujących naszą planetę.

      Nasi uczniowie podążali trasą obejmującą przegląd współczesnych zwierząt pod kątem ich funkcjonowania w wybranych ekosystemach lądowych i wodnych. 

      Ta niezwykła lekcja przyrody dostarczyła naszym podopiecznym wielu cennych informacji na temat sposobów odżywiania się, rozmanażania, poruszania się czy obrony przed drapieżnikami wielu gatunków zwierząt, jakie możemy spotkać przemierzając odległe krańce Ziemi.

     • Klasy pierwsze z wizytą w straży pożarnej

     • Uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Komendy Miejskiej Straży Pożarnej nr 2 przy ul. Rzemieślniczej 10 w Krakowie. Strażacy zaprezentowali nam wozy strażackie oraz inny sprzęt pożarniczy. 

      W dalszej części spotkania dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „Bezpieczny dom”, których celem było przekazanie podstawowej wiedzy nt. zagrożeń pożarowych oraz pokazanie prawidłowego zachowania w sytuacji zagrożenia życia. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób uniknąć zagrożeń w mieszkaniu, w specjalnie do tego celu przygotowanych pomieszczeniach, wykorzystując dym teatralny. Dzieci miały możliwość sprawdzenia jak nagrzewają się drzwi do pomieszczenia, w którym wybuchł pożar. Przekazywane były informacje nt. tlenku węgla oraz zagrożeń związanych z prądem eklektycznym. Dzieci zgodnie przyznały, że praca strażaka jest bardzo trudna, niebezpieczna i odpowiedzialna.

     • Co to jest powietrze?

     • Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy 1a podczas zajęć edukacji przyrodniczej. Podczas lekcji dzieci pracowały w kilkuosobowych zespołach i za pomocą doświadczeń badały właściwości powietrza. Pierwszakom udało się poczuć, złapać, a nawet zobaczyć powietrze. Lekcja była także dobrą okazją do poruszenia tematu zanieczyszczenia powietrza i poznania sposobów dbania o jego czystość.

     • Walentynki 2023 

     • 14 lutego jest dniem nie tylko zakochanych, ale też okazją do świętowania przyjaźni i życzliwości. Tuż po feriach od 13-14 lutego w naszej szkole działała poczta walentynkowa. Uczniowie klas 1-3 mogli wrzucać kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanych skrzynek. Następnie 14 lutego uczniowie klasy 1b zadbali o to, aby wszystkie przesyłki trafiły do adresatów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. :)

     • Krakowski Tydzień Zawodowców

     • 6 marca rozpocznie się dziewiąta edycja Krakowskiego Tygodnia Zawodowców. Wydarzeniu będą towarzyszyć także otwarte soboty organizowane w krakowskich szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. Program przedsięwzięcia jest bardzo ambitny, już teraz warto się z nim zapoznać!