• Klasy pierwsze z wizytą w straży pożarnej

• Uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Komendy Miejskiej Straży Pożarnej nr 2 przy ul. Rzemieślniczej 10 w Krakowie. Strażacy zaprezentowali nam wozy strażackie oraz inny sprzęt pożarniczy.

W dalszej części spotkania dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „Bezpieczny dom”, których celem było przekazanie podstawowej wiedzy nt. zagrożeń pożarowych oraz pokazanie prawidłowego zachowania w sytuacji zagrożenia życia. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób uniknąć zagrożeń w mieszkaniu, w specjalnie do tego celu przygotowanych pomieszczeniach, wykorzystując dym teatralny. Dzieci miały możliwość sprawdzenia jak nagrzewają się drzwi do pomieszczenia, w którym wybuchł pożar. Przekazywane były informacje nt. tlenku węgla oraz zagrożeń związanych z prądem eklektycznym. Dzieci zgodnie przyznały, że praca strażaka jest bardzo trudna, niebezpieczna i odpowiedzialna.

• Co to jest powietrze?

• Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy 1a podczas zajęć edukacji przyrodniczej. Podczas lekcji dzieci pracowały w kilkuosobowych zespołach i za pomocą doświadczeń badały właściwości powietrza. Pierwszakom udało się poczuć, złapać, a nawet zobaczyć powietrze. Lekcja była także dobrą okazją do poruszenia tematu zanieczyszczenia powietrza i poznania sposobów dbania o jego czystość.

• Walentynki 2023

• 14 lutego jest dniem nie tylko zakochanych, ale też okazją do świętowania przyjaźni i życzliwości. Tuż po feriach od 13-14 lutego w naszej szkole działała poczta walentynkowa. Uczniowie klas 1-3 mogli wrzucać kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanych skrzynek. Następnie 14 lutego uczniowie klasy 1b zadbali o to, aby wszystkie przesyłki trafiły do adresatów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. :)