• ROK SZKOLNY 2023/2024

• „ My adventure with English "

• Uczniowie klas 2 uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ My adventure with English ". Organizatorem konkursu było Centrum Młodzieży im. dr. Jordana w Krakowie. Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat z wybranym tematem w języku angielskim.

Celem konkursu było min. :

- rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci

- edukacja językowa

- poznanie nowych technik plastycznych

Spośród wielu pięknych dzieł uczennice klasy IIc Zofia Kostecka i Łucja Chachlowska zdobyły wyróżnienia !

Dziękujemy za udział wszystkim uczniom !

Życzymy dalszych sukcesów,

Agnieszka Jasińska

Anna Piwowarczyk

• Sukces w międzyszkolnym konkursie plastycznym !

• Uczniowie klas II i III uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w krakowskim konkursie plastycznym pt. „ Jesienne krajobrazy ". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 36 w Krakowie.

Spośród 100 pięknych dzieł znadesłanych z świetlic szkolnych wyłoniono zwycięzców. Praca Anny Miszkiel z klasy 3b została wyróżniona za   atrakcyjność, pomysłowość i  staranność wykonania.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Dziękujemy za udział wszystkim uczniom !

• Sukces Jakuba Błaszczyka z klasy 2b

• Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2b Jakub Błaszczyk zajął 2 miejsce w Regionalnym Konkursie „Podgórze wczoraj i dziś”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 137 w Krakowie. Kuba własnoręcznie wykonał pocztówkę wraz z życzeniami promującą Podgórze. Uroczysta Gala wręczenia nagród miała miejsce w Muzeum Podgórza 11 grudnia.

Serdecznie gratulujemy !!

• Sukces naszego ucznia !

• Z radością informujemy, że uczeń klasy 8a Adrian Karłowicz, przeszedł do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu z Fizyki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

• Sukces naszej uczennicy !

• Z radością informujemy, że uczennica klasy 8a Milena Jacak, przeszła do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Chemicznego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

• Sukces naszego ucznia !

• Z radością informujemy, że uczeń klasy 7b Franciszek Cygan, przeszedł do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Geograficznego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

• Sukces naszych uczniów !

• Z radością informujemy, że uczniowie klasy 7b Aleksander Opiela i Mikołaj Trojanowski, przeszli do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

• Wyniki międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. „ Obrazy Mistrza Jana ”

• Rok 2023 został ogłoszony rokiem Jana Matejko dlatego uczniowie klasy  IVb i Vc  wzięli udział w  konkursie plastycznym pt.„ Obrazy Mistrza Jana  ”. Organizatorem konkursu była  Społeczna Szkoła Podstawowa nr 5 STO w Krakowie .

Celem konkursu było:

- przybliżenie postaci Jana Matejko – malarza naszej historii,

- rozwijanie zdolności plastycznych dziec

Na konkurs wpłynęły prace o wysokim poziomie artystycznym .

Uczeń Jan Ostrowski ( I miejsce ) i Lena Wójcik  ( II miejsce)  z klasy Vc znaleźli  się w gronie uczestników nagrodzonych Odbiór nagród oraz dyplomów odbył się w dniu 05.12.2023r. podczas lekcji plastyki. Dziękuję za udział wszystkim uczniom Laurze Iwańskiej z klasy IVb i Filipowi Piąstce z klasy Vc

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych !

• Sukces Antosi Deptuły

• W dniu 20 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 19 odbył się XXVIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki pod hasłem „Śpiewać każdy może”. Uczestniczyło w nim aż 53 uczniów klas I-III z 13 krakowskich szkół.

Naszą szkołę reprezentowała Antonina Deptuła z klasy 2a. Antosia wykonała piosenkę pt. "To nasza ojczyzna" i zdobyła wyróżnienie w kategorii soliści. Gratulujemy i życzymy dalszych muzycznych sukcesów !

• Wyniki konkursu plastycznego pt. „Kraków moje miasto. Jesienne impresje”

• Uczniowie klas  piątych  wzięli udział w  konkursie plastycznym pt.„ Kraków moje miasto. Jesienne impresje” . Organizatorem konkursu był  Klub 16 Batalionu Powietrznodesantowego.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań  historią, architekturą oraz dziedzictwem kulturowym stolicy Małopolski.

Na konkurs wpłynęły prace o wysokim poziomie artystycznym .

Uczeń Jan Ostrowski z klasy 5c znalazł się w gronie uczestników nagrodzonych WYRÓŻNIENIEM. Odbiór nagród oraz dyplomów odbył się 27 października o godzinie 11.00 w Sali Tradycji VI Batalionu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych !!!

• Dawid Pękala mistrzem Małopolski w szachach !

• Miło nam poinformować, że wspaniały sukces odniósł Dawid Pękala z klasy 6a, który został Drużynowym Mistrzem Małopolski w Szachach i równocześnie zdobył złoty medal na pierwszej szachownicy w kategorii do lat 12 !

Zawody odbyły się w Krakowie, gdzie rywalizowało ponad 100 najlepszych szachistów z całej Małopolski. Każdy uczeń rozegrał 9 rund tempem 3 minuty plus 2 sekundy za każdy ruch dla zawodnika, przy czym grano w kategoriach wiekowych. Dawid uzyskał 7,5 punktów i zdobył 1 miejsce, złoty medal i puchar oraz dodatkowo nagrody rzeczowe. Szczegóły w poniższych linkach do zawodów i galerii zdjęć z turnieju:

Krakowski Klub Szachistów 1893 - KKSz | Facebook

Nadmieniam również, że Dawid awansował do Finałów Mistrzostw Polski w Szachach Klasycznych po zdobyciu 3 miejsca w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Juniorów – Mistrzostwach Strefy w Bystrem.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !