• ROK SZKOLNY 2022/2023

• Małopolski Konkurs z Fizyki

•

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Aurelia Figiel (klasa 8b) z etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu z Fizyki dostała się do etapu wojewódzkiego. Cieszymy się tym bardziej, że Aurelia znalazła się w gronie 74 najlepszych uczniów w całej Małopolsce !

Gratulujemy osiągnięcia i życzymy sukcesu w kolejnym etapie konkursu !

• Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

•

Z przyjemnością informujemy, że do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego przeszli uczniowie:

Szymon Kisiel - klasa 8b

Wiktor Łęcki - klasa 8c

Aleksander Opiela - klasa 6b

Gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie rejonowym !

• Małopolski Konkurs Matematyczny

•

Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Łukasz Romański (klasa 8c) dostał się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w kolejnym etapie konkursu !

• Szachiści z nagrodami w Bożonarodzeniowym Turnieju

•

Z radością informujemy, że 12 uczniów naszej szkoły wzięło udział w IV Bożonarodzeniowym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora KOSTKI, który został rozegrany w Publicznym Liceum Ogólnokształcące Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie. Każdy uczeń rozegrał 7 rund tempem 15 minut dla zawodnika, przy czym grano w kategorii open, tzn. bez podziału na wiek.

Najlepsi otrzymali puchary oraz dodatkowo dyplomy i nagrody rzeczowe. Wśród pozostałych, wyróżnionych szachistów znaleźli się uczniowie naszej szkoły, którzy w pokonanym polu zostawili wielu starszych zawodników, w tym licealistów.:

Dawid Pękala z klasy 5a (zdobył 9 miejsce),

Paweł Franiak z klasy 8c (zdobył 10 miejsce),

Franciszek Cygan z klasy 6b (zdobył 14 miejsce),

Kacper Kubin z klasy 6b (zdobył 17 miejsce).

Serdecznie gratulujemy uzyskanych rezultatów !

• Brązowe medale w Szkolnej Lidze Rugby Tag

•

W Poniedziałek 5 grudnia nasi uczniowie brali udział w wojewódzkim finale Szkolnej Ligi Rugby Tag. W pierwszym meczu grupowym przyszło im się zmierzyć z weteranami i niejedno krotnymi mistrzami Polski tych rozgrywek, szkołą podstawową z Lubnia. Mecz był zacięty i tak naprawdę jedna końcowa akcja zadecydowała że to właśnie oni zwyciężyli, spotkanie zakończyło się wynikiem (1:2) Drugi mecz ze szkołą podstawową z Woli Batorskiej drużyna rozegrała już pewniej zdobywając trzy przyłożenia i nie tracąc ani jednego. ( 3:0 ). Zajęliśmy drugie miejsce w grupie które dało nam możliwość gry o trzecie miejsce.

W małym finale spotkaliśmy się ze Szkołą Podstawową z Wiśniowej, początek meczu był bardzo wyrównany i nerwowy obie drużyny  chciały wygrać i długo utrzymywał się wyniki 1:1, dopiero po przerwie naszej drużynie udało się wyjść na prowadzenie a tuż przed samym gwizdkiem końcowym przypieczętować zwycięstwo. (3:1)

Nasi uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni i uśmiechnięci z medalami i pucharem za III miejsce !

Szkołę reprezentowali :

1. Wojewoda Amelia III B

2. Gonkiewicz Kacper III C

3. Bartula Igor IV A

4. Korzeń Bartosz IV A

5. Kowalczyk Gabriela IV A

6. Kruczek Julia IV A

7. Wójcik Piotr (kapitan ) IV B

8. Piekarski Adam IV C

9. Ignacy Boruta VI A

Gratulujemy sukcesu !

• II Krakowski Konkurs Wiedzy o Zdrowym Żywieniu

•

Z wielką przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów w II Krakowskim Konkursie Wiedzy o Zdrowym Żywieniu - projekcie realizowanym we współpracy z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny.

Po przeprowadzeniu testu Finałowego Konkursu Wiedzy o Zdrowym Żywieniu, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w dniu 25 listopada 2022, wśród Laureatów, którzy zdobyli najwięcej punktów, znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Laila Ropek (klasa 8c)

Eryk Szkardek (klasa 8c)

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów !