• Dla Uczniów i Rodziców

• CyberTriki - Program Bezpieczny Kraków

Dzień Ofiar Przestępstw to polskie święto obchodzone 22 lutego na mocy ustawy Sejmu RP z dnia 12 lutego 2003 roku celem monitorowania sytuacji ofiar przestępstw oraz działań na rzecz poprawy ich położenia. W ramach tego dnia chcemy przekazać stworzone przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w ramach Programu poprawy bezpieczeństwa dla miasta Krakowa na lata 2022 – 2024 pn. „Bezpieczny Kraków” serię filmów edukacyjnych CyberTriki.

• POCZTÓWKA DO KOLEKCJI Z ŻYCIA J. BEMA - KONKURS SU

Kochani,

przed nami marzec, a marzec to miesiąc poświęcony PATRONOWI SZKOŁY. Mam nadzieję, iż wśród Nas są tacy, którzy pomimo nowoczesnych technologii wciąż wysyłają pocztówki (np. z wakacji, ferii) lub je kolekcjonują. Konkurs dedykuję uczniom klas 4-8, którzy pragną poprzez swój talent, wyobraźnię, wiedzę, stworzyć unikatową serię pocztówek z życia Józefa Bema.

• Klasa 1a na urodzinach Mikołaja Kopernika

W piątek 17 lutego uczniowie klasy 1a wzięli udział w lekcji bibliotecznej w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Zajęcia zatytułowane "Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię..." dotyczyły postaci wybitnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika i wpisały się w obchody 550 rocznicy jego urodzin.

• WOŚP 2023 - fotorelacja

Wszystkim tym, który włączyli się w organizację Szkolnego Finału WOŚP składam serdeczne podziękowania za włożony trud i czas poświęcony na przygotowanie występów artystycznych i pokazów, prac plastycznych i rękodzieła artystycznego. Dziękuję też za udostępnienie, udekorowanie i nagłośnienie, a następnie sprzątanie sali gimnastycznej i jadalni, za przygotowanie i prowadzenie Kawiarenki i Kiermaszu oraz za wszystkie ciasta, desery, przekąski i inne dary rzeczowe, które sprzedawaliśmy lub licytowaliśmy podczas Finału. Dziękuję, że byliście z nami, dziękuję za gromkie oklaski i emocjonujące licytacje oraz za każdą złotówkę wydaną na ten szczytny cel. Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że uda nam się powtórzyć ten sukces za rok.

• SERCEM POZDRAWIAM... - 14 LUTY

Kochani,

warto mówić, co się czuje. Warto też o uczuciach pisać ...14 lutego możesz skorzystać z naszej walentynkowej, szkolnej poczty. Okaż sympatię, życzliwość poprzez walentynkową kartkę (imię, nazwisko, klasa) dedykowaną koleżance, koledze, wychowawcy, nauczycielowi.

• Podsumowanie akcji SU - Czysta szkoła, czyste korytarze...

Kochani,od 7.11.2022r. do 13.01. br. klasy IV-VIII brały udział w akcji SU - Czysta szkoła, czyste korytarze. Uczniowie dbali o czystość sal lekcyjnych, korytarzy, wywiązując się tym samym z obowiązku klasowego dyżurnego.

Po podsumowaniu punktów warto pochwalić uczniów klas, którzy nienagannie troszczyli się o mienie szkoły. Klasy: 6b, 7a, 6a, 4c, 8b, 8c, 5b zasługują na gratulacje za sumienne i staranne wykonywanie powierzonych obowiązków !!!

• Klasa 1b i 1c w Kopalni Soli w Bochni

We wtorek 17 stycznia klasy 1b i 1c wraz z opiekunami wybrały się na całodniową wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Oprócz zwiedzania uczniowie wzięli udział w programie edukacyjnym „Śladami pracy górnika”. Swój pobyt rozpoczęliśmy od zjazdu windą górniczą, a następnie przejazdu kolejką podziemną „Kuba”. Poznaliśmy historię wydobycia soli oraz narzędzia i urządzenia, które służyły do urobku soli.

• Klasa 1a z wizytą w Pałacu Krzysztofory

W ostatnim tygodniu stycznia uczniowie klasy 1a wybrali się na pokonkursową wystawę Szopek Krakowskich do pałacu Krzysztofory na krakowskim rynku.

W drodze do muzeum dzieci miały okazję zobaczyć szopki umiejscowione w gablotach w przestrzeni miejskiej.

Podczas zwiedzania wystawy w kolejnych salach poznawały postaci obecne w szopkach - te tradycyjne jak i te związane z Krakowem oraz zbierały pieczątki ilustrujące m. in. aniołka, lajkonika, hejnalistę czy Pana Twardowskiego.

• Wyniki konkursu plastycznego pt. "Moje wymarzone zwierzę"

Wyniki świetlicowego konkursu plastycznego pt. "Moje wymarzone zwierzę":

I MIEJSCE: Bartosz Madejczyk 1a

II MIEJSCE: Jakub Błaszczyk 1b, Emilia Rosiek 1a

III MIEJSCE: Antonina Deptuła 1a, Oliwia Migas 1b

WYRÓŻNIENIA: Julia Lalik 1b, Nikola Kopeć 1a, Jakub Sikora 1b

Gratulujemy szystkim nagrodzonym !

• Lawa w szklance

Przyrodnik to osoba, dla której nowe wyzwania nie są niczym strasznym, a obserwowanie, badanie i eksperymentowanie są nieodłączną częścią poznawania otaczającego nas świata. W myśl tej zasady, w ubiegłym tygodniu, na zajęciach Szkolnego Koła Przyrodniczego, uczniowie klas trzecich wykonali ciekawy i niezwykle efektowny eksperyment o nazwie „lawa w szklance”.

• Uczniowie SP nr 123 stypendystami programu Mecenas Dziecięcych Talentów

Z wielką przyjemnością informuję, że uczniowie naszej Szkoły: Kacper Kubin z klasy 6b i Dawid Pękala z klasy 5a zostali stypendystami programu Mecenas Dziecięcych Talentów organizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa.

Celem programu Mecenas Dziecięcych Talentów jest pomoc dzieciom wybitnie zdolnym i utalentowanym, uczęszczającym do szkół podstawowych znajdujących się na terenie miasta Krakowa oraz aby miały możliwości rozwoju swojego talentu. Sylwetki i sukcesy naszych Uczniów znajdują się na stronie: https://liblink.pl/mAEEMIvwbm

• Jasełka

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego, którzy wraz z klasą 4a przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je w czwartek 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Nie zabrakło także akcentu regionalnego - pary krakowskiej.