• Dla Uczniów i Rodziców

 •  


  Aktualności


     • Bezpieczni w Internecie!

      W czwartek 8 października uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w przedstawieniu pt. "Smartfon". Spektakl profilaktyczny przygotowany przez Straż Miejską wzbudził w najmłodszych uczniach wiele emocji. W czasie przedstawienia mogli oni sledzić losy ich rówiesnika Adasia, który został właścicielem wymarzonego smartfona. Niestety nie był świadomy zagrożeń czyhających na niego w Internecie i przez swoje zachowanie mógł doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji. Na szczęście z pomocą przybył mu przyjazny smok i strażnicy miejscy, którzy wyjaśnili mu zasady bezpiecznego korzystania z internetu oraz nieprzyjemne skutki ich łamania.

     • Dzień Chłopaka w klasie 1c

      30 września klasa 1c w wyjątkowy sposób obchodziła Dzień Chłopaka.Chłopcy otrzymali od koleżanek woreczki na buty, samochodziki - zabawki, słodycze i przepiękne dyplomy z życzeniami. Rada Klasowa Rodziców zadbała o to, aby ten dzień był wyjątkowy nie tylko dla męskiej części klasy. Również dziewczynki otrzymały słodkie upominki. Dodatkowo w klasie specjalnie dla chłopców zorganizowane zostały ciekawe i zabawne konkurencje oraz gry logiczne, w których uczestniczyli zarówno chłopcy jak i dziewczęta.Wspólnie świętowanie wpłynęło na pozytywną atmosferę w zespole klasowym, co jest niezwykle ważne w budowaniu właściwych relacji między dziećmi, które miesiąc temu rozpoczęły naukę w szkole i tym samym nowy etap swojego życia.

     • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      Nasza szkoła uczestniczy w akcji X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 2 października 2020r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

     • Pierwszaki żegnają lato

      Uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią p. Wiolettą Antosiewicz pożegnali lato w legendarnym miejscu i przy letniej jeszcze pogodzie. Kopiec zdobyty, bieg wokół zaliczony, gry i zabawy w pięknej scenerii i na świeżym powietrzu - na wesoło i kolorowo! Oby jesień była równie piękna jak ten dzień !

     • Szachiści SP 123 w Krakowie finalistami drużynowych mistrzostw Polski w Igrzyskach Dzieci !

      Szachiści naszej Szkoły w składzie: Marceli Trześniowski (klasa 7b), Jakub Leski (klasa 6c), Dawid Pękala (klasa 3a), Milena Jacak (klasa 5a) i Aurelia Figiel (klasa 6b) okazali się najlepszymi szachistami Miasta Krakowa w kategorii klas 1-6 (rocznik 2007 i młodsi) oraz brązowymi medalistami Mistrzostw Małopolski w roku szkolnym 2019/2020. Dzięki temu awansowali do FINAŁÓW DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW POLSKI W SZACHACH W KATEGORII - IGRZYSKA DZIECI, które odbyły się w dniach 13-16.09.2020r. w Kompleksie Wypoczynkowym „Królowa Karkonoszy” w Szklarskiej Porębie.

     • Środki ochrony osobistej dla krakowskich rodzin

      Fundacja Inteligentna Małopolska realizując projekt "Razem z Rodziną" wspiera krakowskie rodziny w dostępie do środków ochronnych (maseczki i przyłbice). Projekt sfinansowany został przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wsparcia Organizacji Pozarządowych w zakresie Przeciwdziałania Covid 19. Do wsparcia uprawnione są Rodziny zamieszkujące obszar Miasta Krakowa. Gdzie można odebrać pakiet rodzinny:

     • Ogólnopolski konkurs przedmiotowy LEON

      Uczniowie klas 2-3 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Leon. Sesja wiosenna została przeprowadzona online.

      Mamy LAUREATÓW !!! Są nimi Joasia Krawczyk z kl.2a oraz dwukrotny laureat Kacper Kubin z kl.3b.

      Gratulujemy Im jak również wszystkim , którzy wzięli udział w konkursie oraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.

     • Giganci programowania

      Drodzy uczniowie!

      W te wakacje możecie spróbować swoich sił w programowaniu! Jeśli lubicie spędzać czas przed komputerem i interesuje Was świat nowych technologii, weźcie udział w darmowych warsztatach online z programowania w języku Scratch lub Python!

      Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w programie “Wakacje z Gigantami”, czyli darmowych lekcjach programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

     • Góra Grosza

      Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w XX edycji akcji "Góra Grosza" w roku szlolnym 2020/21. Ten dyplom jest dla WAS!

     • UWAGA KONKURS!

      Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. „Szachy z komputerem” . Konkurs organizowany jest przez https://infoszach.pl/ oraz https://mogalo.pl/

      Temat pracy plastycznej to SZACHY Z KOMPUTEREM .

      Do wyboru technika :
      a) rysunkowa
      b) malarska
      c) grafika komputerowa

      Zgłoszenie musi zawierać dane autora (imię, nazwisko oraz wiek), a także dwa pliki graficzne:

     • Charytatywny turniej szachowy online - pomoc dla szpitali

      Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

      Serdecznie dziękuję i gratuluję WSZYSTKIM, którzy wzięli udział w CHARYTATYWNYM TURNIEJU SZACHOWYM ONLINE - POMOC DLA SZPITALI, którego organizatorami byli: Łukasz Sęk - Radny Miasta Krakowa oraz Klub Szachowy Dwie Wieże Kraków.

      Wspólnie mogliśmy pomóc, a przy okazji miło spędzić czas przy szachowym stoliku online. Turniej był przeznaczony dla każdego chętnego, nie było żadnych ograniczeń wiekowych ani posiadania kategorii szachowych. Graliśmy na Serwisie Internetowym Chess.com przez 9 rund, tempem 5 minut plus 1 sekunda za ruch.

     • Drużyna Energii

      Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

      Nasza Szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiego projektu sportowo-edukacyjnego „Drużyna Energii”, realizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a jej celem jest aktywizacja uczniów i zachęcanie do ruchu młodzieży szkoły podstawowej.

      Szczegółowe informacje na temat projektu mozna znaleźć na stronie https://druzynaenergii.pl/

     • Próbny egzamin ósmoklasisty

      Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br.

      Wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

     • Kształcenie na odległość

      Informujemy, że kształcenie na odległość zostało przedłużone do 10 kwietnia 2020r. Informujemy również, że w dniach 25.03 do 10.04 będzie prowadzone nauczanie zdalne. Szczegółowe informacje będą przekazywane przez dziennik elektroniczny. Prosimy o regularne odczytywanie wiadomości. Prosimy również o zapoznanie się z informacjami psychologa.

     • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

      Szanowni Państwo

      Informujemy, że w dniach 12.03. i 13.03.2020r. w szkole odbywać się będą jedynie zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku 16.03. do 25.03.2020r. wszystkie zajęcia są odwołane. Uczniowie nie przychodzą do szkoły.

      Nauczyciele będą przekazywali za pośrednictwem dziennika elektronicznego materiały do samodzielnej pracy dydaktycznej. Proszę na bieżąco monitorować informacje przekazywane drogą elektroniczną.

     • Zabawa karnawałowa

      20 lutego nasi uczniowie świetnie bawili się na zabawie karnawałowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski oraz Radę Rodziców. W związku z tym, że impreza przypadła na Tłusty Czwartek, wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek – pączki! Uczniom dopisywały świetne humory, chętnie brali udział w zabawach i tańcach prowadzonych przez przedstawicieli samorządu. Były też konkursy – na najlepsze przebranie oraz maskę karnawałową.

     • Dzień otwarty

      W dniu 25 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla przedszkolaków i ich Rodziców. Po krótkim spotkaniu z panią dyrektor Martą Dębosz - Warchoł na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in.: gry i zabawy sportowe, muzyczno-ruchowe, plastyczne, układanki, rozgrywki szachowe, labirynty matematyczne, pokaz doświadczeń chemicznych i fizycznych, zabawy z tablicą interaktywną i zabawy z językiem angielskim. Na koniec dzieci zostały zaproszone na owocowy poczęstunek.

     • Krakowski Tydzień Zawodowców

      KRAKOWSKI TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW – edycja VI 2020

      OTWARTE SOBOTY W SAMORZĄDOWYCH SZKOŁACH
      PROWADZĄCYCH KSZTAŁCENIE ZAWODOWE

      Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowieuprzejmie informuję, że w bieżącym roku szkolnym odbędzie się VI już edycja Krakowskiego Tygodnia Zawodowców. W tym roku wydarzenie to będzie miało miejsce od 2 do 6 marca 2020 r.Jednocześnie przypominam, że ww. wydarzeniom towarzyszą również Otwarte Soboty we wszystkich samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. Wspólny termin ustalono na:7 marca 2020 r.,25 kwietnia 2020 r.

     • Szkolne Walentynki

      14 lutego to dzień, w którym możemy wyrazić swoją sympatię wobec osób, które lubimy czy kochamy.

      W związku z tym świętem w naszej szkole została uruchomiona Poczta Walentynkowa. Uczniowie bardzo chętnie wysyłali kartki, które potem przedstawiciele samorządu szkolnego rozdali adresatom.

      Pamiętajmy jednak, że każdy dzień – nie tylko Walentynki – jest dobry do wyrażenia swojej sympatii.

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych