Zgrupowania szachistów – Igrzyska Szkolne 2018r.

W dniach 21-28.10.2018 r. brałem udział w IV Igrzyskach Szkolnych dzieci i młodzieży, które odbyły się w miejscowości Pokrzywna (woj. opolskie). Była to forma nagrody w postaci obozu szkoleniowo – turniejowego. Z naszej szkoły na ten wyjazd zakwalifikowały się trzy osoby. Oprócz mnie pojechała koleżanka z 3 klasy Milena Jacak i kolega z 4 klasy Jakub Leski. Oni podobnie jak ja zajęli czołowe miejsca w Ogólnopolskim Finałowym Turnieju Edukacja przez Szachy w Szkole, który odbył się 8 czerwca tego roku w Warszawie. Każda chwila na obozie została starannie zaplanowana przez organizatorów. Dwa razy dziennie odbywały się zajęcia szachowe w 15 osobowych grupach. Zajęcia te były bardzo ciekawe i urozmaicone. W wolnym czasie chodziliśmy na wycieczki, basen lub na zajęcia sportowe. Najbardziej podobała mi się wycieczka do Parku ROSENAU – interaktywnego parku rozrywki i parku linowego. Popołudniami rozgrywaliśmy turniej szachowy. Na obozie poznałem wielu nowych kolegów oraz zdobyłem nowe umiejętności i doświadczenie, które na pewno wykorzystam podczas przyszłych turniejów szachowych. Był to dla mnie pierwszy samodzielny obóz.

Kacper Kubin, klasa 2b

By | 2018-12-10T21:29:12+00:00 Listopad 15th, 2018|Sukcesy sportowe, SUKCESY UCZNIÓW|