We wtorek 4 czerwca oraz w piątek 7 czerwca 2019r. uczniowie naszej szkoły z klas: 1a, 1b, 4a, 5a, 5b, 5c, 6b, 8a i 8b uczestniczyli w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium.

Zajęcia poprowadzili nauczyciele z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Dzięki pokazom uczniowie mogli dowiedzieć się i zobaczyć m. in. jak powstał wszechświat, galaktyki i układ słoneczny.

Zajęcia dla każdej klasy osobno odbyły się w specjalnej kopule, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Przenosząc się wirtualnie w świat kosmosu uczniowie w przystępny sposób poznali zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki i astronomii. Pokaz, który został zorganizowany z inicjatywy p. Justyny Zając dostarczył wszystkim uczestnikom wiele niezwykłych, kosmicznych wrażeń.