Wyjazd turniejowy do katowickiego Spodka 2017r.

Wyjazd turniejowy do katowickiego Spodka.

W dniu 18 grudnia 2017 roku miałam okazję wraz z innymi koleżankami i kolegami ze szkoły uczestniczyć w turnieju szachowym w  Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w katowickim Spodku. Wczesnym rankiem pojechaliśmy autokarem z Krakowa do Katowic. Na miejsce dotarliśmy około  godziny 9. Turniej rozpoczął się o godzinie 10. Rozegranych  zostało 7 rund w każdej kategorii wiekowej z podziałem na dziewczynki i chłopców , gdzie w każdej grupie dzieci grały na poziomie swoich klas co wyrównywało szanse dla wszystkich uczestników.  Był to mój pierwszy  turniej klasyfikacyjny  w jakim miałam okazję zagrać. W III rundzie grałam z rówieśniczką z Chrzanowa i to była pierwsza partia w moim życiu, którą wygrałam i  zdobyłam pierwszy punkt, który został odnotowany na moim koncie szachowym. W IV rundzie grałam ze swoją koleżanką z klasy Julką. Partia ta zakończyła się remisem. Pomimo iż na turnieju zdobyłam  tylko 1,5 pkt jestem zadowolona z siebie, gdyż zdobyłam nowe doświadczenie, które będę wykorzystywać w kolejnych turniejach. Mój mały sukces został wynagrodzony  drobnymi upominkami od sponsorów- taki upominek otrzymał każdy uczestnik turnieju. Pomimo iż przed wyjazdem byłam trochę zdenerwowana to wyjazd ten traktowałam jako dobrą zabawę i przygodę, gdyż do tej pory  tj. ok. 3 lata jeździłam na różne zawody i turnieje  szachowe ale jako kibic mojego starszego brata Wiktora. Teraz i ja zasiadam przy szachownicy i walczę jaki inni.

Łucja Korczek

By | 2018-08-28T21:29:38+00:00 Styczeń 10th, 2018|Sukcesy sportowe, SUKCESY UCZNIÓW|