3 października klasy 3 a i 3 b wybrały się na wycieczkę do Izby Leśnej, która jest bazą edukacyjną Nadleśnictwa Niepołomice. Mieliśmy możliwość oglądania eksponatów flory i fauny z terenu Puszczy Niepołomickiej oraz gablot i tablic tematycznych. Dzięki wyposażeniu Izby Leśnej mogliśmy poczuć się jak na prawdziwym spacerze. Przewodnikiem był Pan Leśniczy, który w ciekawy i przystępny sposób przekazywał nam wiele informacji na temat życia naszych leśnych „okazów”. Prowadzone zajęcia miały charakter interaktywny. Następnie przeszliśmy ścieżkę edukacyjną w Nadleśnictwie Niepołomice – ZOSTAŃ POMOCNIKIEM LEŚNIKA. Wędrowaliśmy po lesie z zeszytem edukacyjnym , rozwiązując kolejne zadania mogliśmy zdobyć odznakę „Pomocnik Leśnika” .

Spotkanie dostarczyło wiele dobrej zabawy i humoru, a przede wszystkim wiedzy na temat życia w otaczającej nas przyrodzie i jej poszanowania.