W dniach 7-13.05.2019 roku wraz z moimi kolegami i koleżankami ze szkoły oraz opiekunem Ryszardem Budkiewiczem uczestniczyłem w wycieczce, którą kończyły Młodzieżowe Mistrzostwa Schengen- Szachy dla Pokoju.We wtorek 7.05.19 o godz.15:00 wyjechaliśmy całą drużyną z Polski .W pierwszy dzień zwiedziliśmy Niemcy następnie Luksemburg , Francję oraz Belgię .W piątek 10.05.2019 rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Schengen .W turnieju rywalizowało ponad 140 osób z 15 krajów świata. Rywalizowałem z zawodnikami z Luksemburga, Niemiec , Czech , Belgii, Szwecji ,Polski.Wygrałem 6/7 rund , dzięki czemu zająłem 3 miejsce i stanąłem na podium Młodzieżowych Mistrzostw Schengen .W niedzielę pełni wrażeń i emocji  z pucharami , upominkami i medalami wyjechaliśmy w drogę do Polski.

Wracam zachwycony i pełen niesamowitych przeżyć.Poznałem kulturę odwiedzanych krajów , fascynującą przyrodę i niesamowite krajobrazy .
Chciałem bardzo podziękować Panu Ryszardowi Budkiewiczowi za organizację i możliwość skorzystania z tej wycieczki. Na pewno zapadnie mi głęboko w pamięci.