Udział uczniów w konkursach, zawodach i osiągnięte wyniki w roku szkolnym 2018/2019

 • Kubin Kacper, Leski Jakub i Jacak Milena uczestniczyli w tygodniowym szkoleniu kadry szachistów (IV Igrzyska Szkolne w Szachach) w Pokrzywnej organizowanym przez Polski Związek Szachowy w październiku 2018r. Jest to tygodniowy obóz kadry z turniejem szachowym, zajęciami sportowymi i treningiem szachowym.

Była to forma nagrody w postaci obozu szkoleniowo – turniejowego, dla szachistów, którzy zajęli czołowe miejsca w V Turnieju Finałowym 2018 Ogólnopolskiego Projektu PZSzach „Edukacja przez Szachy w Szkole” pod hasłem „Gramy dla Niepodległej”, który odbył się w czerwcu 2018r.  

Turniej dedykowany był  100-nej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, w którym wzięło udział 800 uczniów ze 105 szkół z całej Polski.

Spektakularne sukcesy indywidualne odnieśli: Kubin Kacper, który zdobył 2 miejsce w klasach I-szych!, Leski Jakub, który zdobył 3 miejsce w klasach III-cich!,  i Jacak Milena, która zdobyła 6 miejsce w klasach II-gich w Polsce

Dzięki wspaniałej postawie wszystkich 10 zawodników w klasyfikacji drużynowej szkół zdobyliśmy 9 miejsce w Polsce!!!

 • Reprezentacja klas I-VI wzięła udział w III Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli, które odbyły się w Katowickim Spodku (30.10.2018r.), gdzie rywalizowali z ponad 1500 zawodnikami z całej Polski. Znowu nasi uczniowie w trakcie największej imprezy szachowej w Polsce potwierdzili przynależność do czołówki szachistów w swoich kategoriach wiekowych.

Dla naszych uczniów mistrzostwa zakończyły się wielkim sukcesem. Na podium uplasował się: Dawid Pękala , który wygrał 6 partii i zajął 2 miejsce w klasach pierwszych w Polsce!!!

Tuż za podium mistrzostwa, 4 miejsce zajęła Julia Majewska w klasach drugich!!, która zdobyła  5,5 punktów na 7 możliwych. Tyle samo punktów zdobył Jakub Leski, który zajął 12 miejsce w klasach czwartych. Bardzo dobrze spisali się także pozostali szachiści: 12m. Gosia Nytko kl.III, 13m. Milena Jacak kl.III i Kubin Kacper kl.II, 16m. Adrian Karłowicz kl.III.

 • Mistrzostwa Krakowa w pływaniu dziewczątIX miejsce Nity Wiktorii w stylu dowolnym (kraul).
 • Wojewódzki Mikołajkowy Turniej szachowy klasyfikacyjny pod patronatem Rady Dzielnicy XII i Stowarzyszenia Nowy Prokocim „Przyjaciele” – W grupie starszej I miejsce zdobył Bartek Cichoń, II miejsce zdobył Marceli Trześniowski, którzy zdobyli po 5,5 punktów na 6 możliwych. O III miejscu dla Kuba Leski, zdecydowała dodatkowa lepsza wartościowość przed IV Wojtkiem Rochowiakiem. Pozostali nasi uczniowie również zagrali znakomicie, gdyż jeszcze pięciu znalazło się w pierwszej piętnastce turnieju: Oczkowicz Rafał, Gruszecki Maksymilian i Romański Łukasz, Kosek Paweł i Adamiec Krzysztof.

W grupie młodszej zwyciężył bezapelacyjnie Pękala Dawid, który wygrał wszystkie 6 partii, IV miejsce zdobył Kubin Kacper. Wśród dziewcząt III miejsce zdobyła Majewska Julia, IV- Nytko Małgorzata i V- Jacak Milena.

Pozostali nasi uczniowie również i w tej grupie zagrali znakomicie, gdyż jeszcze pięciu znalazło się w pierwszej dwudziestce turnieju: Banaszak Piotr, Trojanowski Mikołaj, Karłowicz Adrian, Cygan Franciszek, Moryl Artur i Paciorek Aleksander.

Dzięki wspaniałej postawie wszystkich pozostałych naszych szachistów w  klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy I miejsce!, pamiątkowy dyplom, nagrody rzeczowe i okazały Puchar Dyrektora SP nr 41.

 • Mistrzostwa Krakowa w badmintonie dziewcząt – Igrzyska Dzieci w składzie: Pawluk Kinga, Dutka Aleksandra, Ślusarczyk Zuzanna
 • Mistrzostwa Krakowa w badmintonie dziewczątIgrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintona w składzie: Natalia Mrzygłód, Karolina Dudzik, Anastazja Budzyła
 • Mistrzostwa Krakowa w szachach chłopcówI miejsce drużynowo: Cichoń Bartłomiej, Trześniowski Marceli, Leski Kuba i indywidualnie: 3 miejsce Cichoń Bartłomiej, 5m. Trześniowski Marceli i 7m. Leski Kuba

 

W klasyfikacji zespołowej chłopców i dziewcząt (w składzie: Figiel Aurelia, Jacak Milena i Majewska Julia) razem Szkoła SP 123 zdobyła I miejsce i jako najlepsza szkoła w Krakowie awansowała do zawodów wojewódzkich, które odbyły się w Myślenicach, gdzie w składzie 4-osobowym (Cichoń Bartłomiej,  Trześniowski Marceli, Leski Jakub i Figiel Aurelia) zdobyła VI miejsce.

 

 • Turnieju piłki nożnej o Puchar Niepodległości dla klas IV-VI szkół podstawowych Dzielnicy XII – 4 miejsce w składzie: Broś Jakub, Łochmańczyk Oliwier, Curlej Artur, Perłowski Artur, Klag Karol, Fultyn Dominik, Żurek Kuba i Żurek Krystian, Jurek Franciszek, Wilk Arkadiusz i Żołnierczyk Mateusz 
 • Dzielnicowy turniej piłki nożnej klas VII-VIII szkół podstawowych
 • Finał Miasta Krakowa – 2 miejsce w „Amatorskiej Lidze Dziecięcej w Szachach”: Rochowiak Wojciech, Oczkowicz Rafał – najlepszy zawodnik na II-szachownicy, Adamiec Krzysztof, Figiel Aurelia plus 6-7 miejsca: Gruszecki Maksymilian, Kubin Kacper, Cygan Franciszek, Nytko Małgorzata, Kosek Paweł, Karłowicz Adrian, Romański Łukasz i Majewska Julia – najlepsza zawodniczka na IV-szachownicy

Ponadto indywidualnie na szachownicy dziewczęcej bezapelacyjnie zwyciężyła Julia Majewska, która zdobyła puchar za 1 miejsce z kompletem 7 punktów!!! natomiast na drugiej szachownicy puchar za  1 miejsce zdobył Rafał Oczkowicz, który wygrał 6 partii i jedną zremisował!!!

 • Turniej Finałowy „Amatorskiej Ligi Dziecięcej” w Małopolsce – II miejsce! Zawody zostały zorganizowane przez Małopolski Związek Szachowy w ramach projektu „Małopolscy Mistrzowie w Szachach”.

Naszą Szkołę reprezentowali: Wojciech Rochowiak (kapitan drużyny grający na I-szachownicy, który zdobył 6 punktów), Rafał Oczkowicz (5 pkt.), Paweł Kosek (5 pkt.) i Julia Majewska (2 pkt.), którzy po bardzo zaciętych meczach zdobyli 2 miejsce w Małopolsce!!! Nasi zawodnicy wykazali się bardzo wysokim poziomem gry wygrywając 3 mecze z drużynami z Iwkowej, Wojnicza i Rzuchowej oraz remisując 4 razy ze szkołami z Pcimia,  Słopnicami, Lubaszową, SP nr 48 z Krakowa i zdobywając w ten sposób drugie miejsce w Województwie Małopolskim!!!

Drużyna SP nr 123 otrzymała okazały puchar, dyplom oraz sprzęt szachowy (szachownice, bierki oraz zegary elektroniczne), które odebrali z rąk Prezesa Polskiego Związku Szachowego, arcymistrza szachowego Radosława Jedynaka.

Dodatkową nagrodą za zajęcie drugiego miejsca w turnieju był również zestaw szachów ogrodowych, który uczniowie SP nr 123 wywalczyli dla swojej szkoły i z którego będą na pewno często korzystać (WOŚP)

  

Opracowali: Ryszard Budkiewicz, Karol Niemiec, Anna Satora.