W dniu 31 października 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Krakowa w Szachach – Igrzyska Dzieci, w których uczestniczyły reprezentacje klas 1-6 dziewcząt i chłopców z 72 najlepszych szkół szachowych w Krakowie.

Turniej został przeprowadzony przez Małopolski Związek Szachowy w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w Szachach

Każda szkoła miała prawo wystawić do zawodów drużynę składająca się z maksymalnie trzech (3) zawodników i trzech (3) zawodniczek. Nasza szkołę reprezentowały: Aurelia Figiel, Milena Jacak i Julia Majewska oraz chłopcy: Bartłomiej Cichoń, Marceli Trześniowski i Jakub Leski.

Turniej miał charakter indywidualny i tempo gry wynosiło 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Dopiero suma wszystkich zawodników po 7 rundach stanowiła o wyniku drużynowym szkoły.

Wszyscy nasi szachiści byli w podobnej, świetnej i wyrównanej formie sportowej i spisali się znakomicie: kapitanem drużyny był Bartek Cichoń, który wygrał 5 partii i 2 zremisował, dzięki czemu zdobył 3 miejsce indywidualnie i został brązowym medalistą Mistrzostw Krakowa!!!

Taki sam dorobek miał Kuba Leski, który zdobył również 6 punktów co dało mu 5 miejsce i brak medalu tylko słabszą punktacją dodatkową tzw. Bucholtzem!

Podobnie Marceli Trześniowski wygrał 6 partii i zdobył tyle samo punktów, ale został sklasyfikowany na 7 miejscu w turnieju indywidualnym.

Natomiast w sumie chłopcy zdobyli 18 punktów i z przewagą 3 punktów nad następną drużyną, zostali Drużynowymi Mistrzami Krakowa w Szachach!!!

  Również bardzo dzielnie i bojowo zagrały dziewczęta, które zdobyły w sumie 13 punktów; Julia Majewska wygrała 5 partii, Milena Jacak wygrała 4 partie, natomiast Aurelia Figiel wygrała 3 partie i 2 zremisowała. Dało to drużynie bardzo dobre 8 miejsce.

Dzięki wspaniałej postawie wszystkich dziewcząt i chłopców w klasyfikacji końcowej – zespołowej turnieju Szkoła Podstawowa nr123 została najlepszą szkolną drużyną szachową w Krakowie!!!

Gratulacje dla Wszystkich i czekamy na występ w Mistrzostwach Województwa.

Opracował; mgr Ryszard Budkiewicz, nauczyciel wf i szachów.