MŁODZI SZACHIŚCI SP 123 WICEMISTRZAMI MAŁOPOLSKI!!!

 W dniu 20 listopada br. w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie odbył się Turniej Finałowy Amatorskiej Ligi Dziecięcej w Małopolsce. Zawody zostały zorganizowane przez Małopolski Związek Szachowy przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolscy Mistrzowie w Szachach”. Drużyny składały się z 4 dzieci (z 1 dziewczynką na ostatniej szachownicy) ze szkoły podstawowej, posiadające maksymalnie IV kategorię szachową (z wyłączeniem zawodników z rankingiem FIDE).

W zawodach udział wzięło 40 4-osobowych drużyn ze szkół z terenu województwa małopolskiego, a rozgrywki odbywały się w systemie 7 rund (czas gry: 10 minut na zawodnika). Prawo do gry w turnieju  drużyna SP nr 123 wywalczyła zajmując drugie miejsce w Finale Miasta Krakowa.

Turniej uroczyście otworzyli: członek Zarządu Polskiego Związku Szachowego Kamila Kałużna, Prezes Małopolskiego Związku Szachowego Jan Kusina oraz Dyrektor Muzeum AK Joanna Morowiec. Sędzia głównym był IM Jarosław Pietraszewski.

Naszą Szkołę reprezentowali: Wojciech Rochowiak (kapitan drużyny grający na I-szachownicy, który zdobył 6 punktów), Rafał Oczkowicz (5 pkt.), Paweł Kosek (5 pkt.) i Julia Majewska (2 pkt.), którzy po bardzo zaciętych meczach zdobyli 2 miejsce w Małopolsce!!! Nasi zawodnicy wykazali się bardzo wysokim poziomem gry wygrywając 3 mecze z drużynami z Iwkowej, Wojnicza i Rzuchowej oraz remisując 4 razy ze szkołami z Pcimia,  Słopnicami, Lubaszową, SP nr 48 z Krakowa i zdobywając w ten sposób drugie miejsce w Województwie Małopolskim!!! Po rozegraniu siedmiu rund drużyna SP nr 123 uplasowała się na 2 miejscu, gromadząc na swoim koncie 10 punktów, ustępując jedynie szachistom ze Słopnic o jeden punkt meczowy.

Dodatkową atrakcją turnieju była możliwość zwiedzania Muzeum Armii Krajowej z przewodnikiem, z której uczniowie wraz z opiekunem bardzo chętnie skorzystali po zakończeniu rozgrywek i przed ceremonią zakończenia turnieju.

 Drużyny, które zajęły miejsca 1-9 otrzymały okazałe puchary, dyplomy oraz sprzęt szachowy (szachownice, bierki oraz zegary elektroniczne), które odebrali z rąk Prezesa Polskiego Związku Szachowego, arcymistrza szachowego Radosława Jedynaka.

Dodatkową nagrodą za zajęcie drugiego miejsca w turnieju był również zestaw szachów ogrodowych, który uczniowie SP nr 123 wywalczyli dla swojej szkoły i z którego będą na pewno często korzystać.

 Ogólne wyniki turnieju znajdują się na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_7030/results.html?l=pl&tb=202_ i pojawią się również na stronie MZSzach wraz ze zdjęciami w zakładce „Małopolscy Mistrzowie”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów!

Opracował: mgr Ryszard Budkiewicz, nauczyciel wychowania fizycznego i szachów.