Dawid Pękala drugi na  III Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w Szachach w katowickim Spodku

18 uczniów z klas I-VI reprezentowało naszą szkołę w III Ogólnopolskich  Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w Szachach, które miały miejsce 30 października 2018 roku w katowickim Spodku. W turnieju tym wzięło udział 1500 uczniów z całej Polski, którzy rozegrali 7 partii tempem 10 minut dla zawodnika. Dla naszych uczniów mistrzostwa zakończyły się dużym sukcesem. Na najwyższej lokacie uplasował się: Dawid Pękala , który wygrał 6 partii i zajął 2 miejsce w klasach pierwszych!!!

Tuż za podium mistrzostwa, 4 miejsce zajęła Julia Majewska w klasach drugich!!, która zdobyła  5,5 punktów na 7 możliwych. Tyle samo punktów zdobył Jakub Leski, który zajął 12 miejsce w klasach czwartych. Bardzo dobrze spisali się także pozostali szachiści, którzy uplasowali się w drugiej dziesiątce zawodów,  zdobywając od 4 do 5 punktów:

  • Małgorzata Nytko z klasy IIIa , która zajęła 12 miejsce,
  • Milena Jacak , również z klasy IIIa, która znalazła się na 13 pozycji,
  • Kacper Kubin z klasy IIb , który również zajął 13 miejsce,
  • Adrian Karłowicz z klasy IIIa, który uplasował się na 16 miejscu.
  • Paweł Kosek z klasy IVb , która zajął 24 miejsce,
  • Bartłomiej Cichoń z klasy IIIa , który zajął 25 miejsce,
  • Franciszek Cygan z klasy IIb , który zajął 29 miejsce.

Na wyróżnienie zasługują także wszyscy pozostali uczniowie: Wojciech Baran, Artur Moryl, Mikołaj Trojanowski, Krzysztof Adamiec, Maksymilian Gruszecki, Łukasz Romański, Marceli Trześniowski i Wojciech Rochowiak, którzy zdobyli mniej punktów, ale biorąc pod uwagę rangę zawodów, przyznać należy, że sam udział w nich jest dużym przeżyciem i sukcesem  dla każdego zawodnika.

W załączeniu pokazujemy parę zdjęć z zawodów i stronę mistrzostw:

https://www.facebook.com/SzachywKatowicach/photos/a.109993902789124/576852192769957/?type=3&theater

http://www.szachowekatowice.pl/index.php/blog

Opracował:  mgr Ryszard Budkiewicz, nauczyciel wf i szachów.