Drugie miejsce szachistów SP nr 123 w Amatorskiej Lidze Dziecięcej w Krakowie!!!

 17-go października w ramach projektu Małopolskiego Związku Szachowego realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego – „Małopolscy Mistrzowie w szachach” w Szkole Podstawowej nr 48 w Krakowie odbył się krakowski finał Amatorskiej Ligi Dziecięcej.
W turnieju przy szachowych stolikach na Bielanach, spotkało się 144 uczestników z 18 krakowskich podstawówek.

Uczestników i gości przywitał dyrektor SP nr 48 Artur Wierzba oraz Kamila Kałużna, członkini zarządu Polskiego Związku Szachowego.

Rozgrywki przebiegały w przyjaznej atmosferze, zgodnie z zasadami i duchem fair play. Sędziowie pod przewodnictwem IA Jarosława Pietraszewskiego sprawnie przeprowadzili rozgrywki. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7-u rund. Tempo gry wynosiło 10 minut na rozegranie partii dla każdego zawodnika.

Drużyny składały się z 4 dzieci (z 1 dziewczynką na ostatniej szachownicy) ze szkoły podstawowej, posiadające maksymalnie IV kategorię szachową (z wyłączeniem zawodników z rankingiem FIDE).

W turnieju wzięły udział 3 drużyny z naszej szkoły.

I-sza drużyna naszej Szkoły w składzie: Wojtek Rochowiak, Rafał Oczkowicz, Krzysztof Adamiec i Aurelia Figiel zdobyła 2 miejsce!!! ustępując jedynie gospodarzom turnieju. Kolejne nasze drużyny zajęły odpowiednio 6 miejsce (Maksymilian Gruszecki, Kacper Kubin, Franciszek Cygan i Małgorzata Nytko) i 7 miejsce (Paweł Kosek, Adrian Karłowicz, Łukasz Romański i Julia Majewska). Drużyna naszej szkoły uzyskała jednocześnie awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 20 listopada br. w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

Ponadto indywidualnie na szachownicy dziewczęcej bezapelacyjnie zwyciężyła Julia Majewska, która zdobyła puchar za 1 miejsce z kompletem 7 punktów!!! natomiast na drugiej szachownicy puchar za  1 miejsce zdobył Rafał Oczkowicz, który wygrał 6 partii i jedną zremisował!!!

Na wyróżnienie i gratulacje zasługuje doskonała postawa Wszystkich naszych zawodników, wielu z nich ze świetnymi wynikami indywidualnymi wywalczyli miejsca w ścisłej czołówce turnieju.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody w postaci sprzętu szachowego, puchary i medale, natomiast wszyscy uczestnicy i opiekunowie również pamiątkowe kubki. Poniżej przedstawiam linki do profesjonalnych zdjęć wykonanych przez mamę Julki:

Galeria zdjęć Pani Beaty Majewskiej-Wojtal – cz. 1
Galeria zdjęć Pani Beaty Majewskiej-Wojtal – cz. 2

Opracował: mgr Ryszard Budkiewicz, nauczyciel wychowania fizycznego i szachów.