14 października 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania. Pięknie udekorowana sala gimnastyczna zapełniła się odświętnie ubranymi pierwszoklasistami. To ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

W pierwszej części uroczystości uczniowie klas pierwszych  z dumą zaprezentowali swój program artystyczny: zatańczyli poloneza, zaśpiewali piosenki i recytowali wiersze. Uczniowie ze starszych klas obiecali opiekę i wsparcie oraz z radością przyjęli nowych kolegów do grona Szkoły Podstawowej 123 w Krakowie.

W drugiej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a pani dyrektor Marta Dębosz – Warchoł symbolicznym ołówkiem dokonała pasowania ich na uczniów. Miłym zakończeniem było wręczenie dyplomów, upominków i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy wielu wspaniałych chwil w murach naszej szkoły. Powodzenia!

 Dorota Cienkosz