W dniu 15.09.2018 r. w krakowskim magistracie, laureatki konkursu „Maluję Petersburg” Lidia i Nadia Łyczak brały udział w  uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród od Pana Prezydenta Miasta Krakowa.

Podczas uroczystości dzieci, rodziców i nauczycieli  powitała Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny.  Za udział w konkursie, zainteresowanie tematyką rosyjską i przygotowanie pięknych obrazów dzieciom podziękował Konsul Generalny Rosji w Krakowie Aleksandr Minin.

Rozstrzygnięcie drugiego etapu międzynarodowego Konkursu odbędzie w dniach 29-30 listopada 2018 r., w czasie Międzynarodowego Kongresu „St. Petersburg i Świat Słowiański”. Jury wybierze po 3 zwycięskie prace w każdej kategorii wiekowej.

Życzymy dalszych sukcesów!

Nauczyciel plastyki Agnieszka Jasińska