Strona główna » Imprezy szkolne » Apel z okazji 3 Maja

Apel z okazji 3 Maja

W poniedziałek 29.04 2013r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Hasło apelu brzmiało „W hołdzie Majowej Konstytucji”.
Program uroczystości został przygotowany przez klasy piąte. Na początku uczniowie odśpiewali Hymn Polski „ Mazurek Dąbrowskiego” w obecności pocztu sztandarowego naszej szkoły. Podczas ciekawej prezentacji multimedialnej narratorzy nakreślili tło historyczne uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Później recytowano wiersze i śpiewano piosenkę „Witaj maj, 3 maj”. Uczniowie przebrani za szlachtę i króla przedstawili scenkę historyczną. W apelu brały udział klasy młodsze, starsze oraz nauczyciele i Pani Dyrektor. Wszyscy podziękowali występującym uczniom gromkimi brawami.
Na koniec zabrała głos Pani Wicedyrektor. W krótkim przemówieniu przybliżyła uczniom sens obchodów tego święta.
Było to ważne i wyjątkowe wydarzenie dla naszej szkoły.

Apel z okazji 3 MajaApel z okazji 3 MajaApel z okazji 3 MajaApel z okazji 3 MajaApel z okazji 3 MajaApel z okazji 3 MajaApel z okazji 3 MajaApel z okazji 3 MajaApel z okazji 3 Maja
Wyś›wietlenia: 555