Kolejne spotkanie projektowe zorganizowano w dniach 14-19 października 2020 r. w Chorwacji. Gospodarzem była Osnovna Škola Veceslava  Holjevca z Zagrzebia. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z klasy VII – Patrycja Orłowska, Kinga  Pawlak i Bartek Cichoń. Opiekunami grupy były Agnieszka Jasińska i Teresa Starzec. Uczniowie mieszkali u rodzin, zostali bardzo serdecznie przyjęci, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

W programie przewidziano zajęcia warsztatowe w szkole, rozgrywki sportowe, obserwację lekcji związanych z tematyką projektu oraz zasadzenie dębu ERASMUSA na podwórku szkolnym. Zwiedziliśmy również muzeum neandertalczyka w Krapinie, Muzeum Iluzji w Zagrzebiu oraz Park Jezior Plitwickich. Na zakończenie została nagrana  audycja radiowa z serii Eradius+ na temat wrażeń z pobytu w Chorwacji.