Erasmus+ spotkanie międzynarodowe 2018r.

W dniach 9-13 kwietnia 2018 odbyło się międzynarodowe spotkanie w szkole CP Maestra Placida Herranz  w Azuqueca de Henares w Hiszpanii.

Azuqueca de Henares to gmina w prowincji Guadalajara w regionie autonomicznym Kastylia-La Mancha znanym z legendy o Don Kichocie.

Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość  wymiany doświadczeń . Komunikacja odbywała się w języku angielskim, ale nasi uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia  umiejętności  posługiwania się językiem hiszpańskim goszcząc  u rodzin uczniów. Utworzono wirtualną tablicę, na której zamieszczono prace dzieci . Scalono także układy choreograficzne tańca RESPECT DANCE przygotowując  flash mob.    

  Praca w grupach międzynarodowych, spotkania z mieszkańcami i władzami samorządowymi  tej miejscowości  oraz zapoznanie się z dziedzictwem kulturowym regionu pozostawiły  niezatarte wspomnienia i zaowocowały  nawiązaniem się bliższych relacji pomiędzy rodzinami uczniów i nauczycieli.

Flash mob na Kozłówku

Spośród wielu aktywności realizowanych w ramach programu ERASMUS+ najbardziej widowiskowy jest Taniec Szacunku – Respect Dance, który powstał podczas międzynarodowego spotkania w Hiszpanii.

Wszystkie szkoły zatańczyły go o tej samej porze w dniu 9 maja 2018 roku, kiedy obchodziliśmy Dzień Europejski, a powtórzyliśmy go w naszej  szkole podczas pikniku jubileuszowego z okazji 50 – lecia działalności. Dołączyli do nas Rodzice, Dziadkowie i Sąsiedzi. Było radośnie i spontanicznie.

By | 2018-10-16T09:17:17+00:00 Maj 10th, 2018|PROJEKTY, Projekty zagraniczne, Z ŻYCIA SZKOŁY|

About the Author: